Do Pece s dětmi

Pec pod Sněžkou nabízí velké množství aktivit v různých lokalitách se snadnou dostupností jak pro malé, tak velké děti. Z Pece nebo Velké Úpy zvládnete obejít všechny atrakce pěšky. Pokud preferujete rychlejší přesun, můžete si vypůjčit kola či koloběžky a když vás nebo vaše ratolesti budou bolet nohy, místní lanovky vám pomůžou. Cesty k některým atrakcím jsou doprovázeny herními prvky, takže o zábavu bude postaráno.

Do Pece za sluncem i za deštěm

Za příznivého počasí navštivte malá i velká hřiště či zvířata žijící v oborách. V případě, že sluníčko zaleze, zavítejte do místních hotelů provozujících dětské herny s hlídáním, různá sportoviště, bazén a spoustu dalších aktivit.

Herní krajina Pecka

Herní krajina Pecka se prostírá mezi poznáním přírody, zážitkem z architektury a fantaskní hravostí ve výšce 1062 m n. m. Unikátní soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krkonošské fauny nabízí nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor.

Herní krajina Pecka

Krakonošova zpovědnice

Od července 2014 je v Peci pod Sněžkou nová, unikátní vycházková trasa pro děti i dospělé - Putování ke Krakonošově zpovědnici, která vás odvede z Pece pod Sněžkou jednoduchou cestou do Velké Úpy.

Krakonošova zpovědnice

Bobová dráha

Součástí Relaxparku je bobová dráha, lanový park, přemostění údolí, adrenalinové skluzavky, trampolíny, dětské hřiště, snack bar a na jaře přibudou další.

Bobová dráha

Monkey Park

Již devátým rokem je otevřen lanový park - Monkey park v Peci pod Sněžkou. Monkey park se skládá z 22 po sobě jdoucích lanových překážek se 4 přemostěními (přejezdy) přes řeku a přehradu. Originální a jedinečný nástup do parku začíná na platformě věže umístěné nad peckou přehradou a jejím následným přejezdem.

Monkey Park

Dětské hřiště Pec pod Sněžkou

Vůbec první děteské hřiště v Peci pod Sněžkou bylo postaveno v roce 2005 pod penzionem Veronika. Na výrobu hřiště bylo použito akátové dřevo, které je sice nákladnější, ale díky němu se výrazně prodlouží životnost celého komplexu.

Dětské hřiště Pec pod Sněžkou

Lemurie

Lemurie obsahuje vstup na dětská prolézadla, adrenalinové skluzavky, trampolíny, nafukovací hrad. Další atrakcí areálu jsou 4 nerezové skluzavky, každá o délce cca 55 metrů.

Lemurie

Cesta Přímo k lanovce

Bezbariérová zážitková trasa s herními prvky a možností prověřit si znalosti Krkonoš, zakončená dětským hřištěm u dolní stanice Lanové dráhy na Sněžku.

Cesta Přímo k lanovce

Bowling pro děti

Bowling bar Pec pod Sněžkou disponuje dětskými dráhami. Sportovní zážitek v příjemném prostředí, denně od 11:00 do 24:00.

Bowling pro děti

Dětské hřiště Velká Úpa

V roce 2006 se otevřelo další hřiště, tentokrát ve Velké Úpě. Zde je navíc součástí hřiště kiosek se zastřešeným posezením, kde hasiči ve spolupráci s městem často pořádají kulturní akce.

Dětské hřiště Velká Úpa

Pec na kole pro děti

Nejpřirozenějším pohybem pro člověka je údajně chůze. Má ale jednu nevýhodu - je pomalá. V našem horském městečku si proto můžete půjčit kola, třeba v Intersportu. Neděste se však příkrých strání a nejvyšších vrcholů Česka. Půjčte si elektrokolo.

Pec na kole pro děti

Louka smyslů

Na naší LOUCE SMYSLŮ si můžete vyzkoušet svůj čich u STROMU VŮNÍ, prověřit hmat u obří ruky, kde můžete zkusit VIDĚT RUKAMA, svůj zrak můžete ošálit u tabulí s OPTICKÝMI KLAMY, a popovídat si přes ZEMNÍ TELEFON. A všemi smysly vnímat krásy květin na KRAKONOŠOVĚ ZAHRÁDCE – nasát jejich vůni, pokochat se barvami, dotknout se jejich stonků i listů a poslechnout si, jak včelky a čmeláci čile pracují.

Louka smyslů

Dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi v Hotelu Horizont: Příjemný čas strávíte při letních turistických výletech po Krkonoších, poradíme Vám vhodné trasy i pro ty nejmenší. Můžete využít i naši půjčovnu horských kol.

Dovolená s dětmi

Cestičkou po Peci

Následujte mapku, odpovídejte na zvídavé otázky a luštěte křížovky a rébusy. Dvě úrovně obtížnosti – EASY pro děti již od 5 let a JUNIOR pro zdatnější luštitele. Více informací najdete na www.cestickou.cz

Cestičkou po Peci

Dětská herna v hotelu Pecr Well

Pro nejmenší a malé návštěvníky je v hotelu Pecr Well otevřena nová herna. Na děti zde čeká spousta hraček, stavebnice, molitanové kostky, kuchyňka s nádobím, plyšáci, skákací panák a další vybavení. Součástí koutku je i promítací plátno na pohádky. Vstup pro děti od 2 do 12 let zdarma.Otevírací doba 8.00 - 19.00 hod., promítání v sezoně do 20.30 hod

Dětská herna v hotelu Pecr Well

Skryté příběhy - Střelený pašerák

Stáhněte si zdarma aplikaci do chytrého telefonu a vydejte se ven za dobrodružstvím. Stefan Braun nese přes hranice nedostatkové zboží a vůbec netuší, že se žene do pasti. Musíme mu pomoct.

Skryté příběhy - Střelený pašerák

Skryté příběhy - Sněženky a machři

Stáhněte si zdarma aplikaci do chytrého telefonu a vydejte se ven za dobrodružstvím. Režisér Karel Smyczek potřebuje pomoc s natáčením filmu Sněženky a machři.

Skryté příběhy - Sněženky a machři

Malá ZOO Kolínská bouda

Kolínská bouda se nachází na turistické stezce mezi Pecí pod Sněžkou a Černou horou, ideálním výchozím bodem pro turistické nebo lyžařské výpravy. Přímo u hotelu je velké dětské hřiště, ale především krásný oplocený výběh s kamerunskými kozami a dalšími zvířátky.

Malá ZOO Kolínská bouda