Délka1 km
Převýšení30 m
Sdílet
Portášovy Boudy - Herní krajina Pecka - Portášovy Boudy

Stáhněte si zdarma aplikaci do chytrého telefonu s OS Android nebo iOS a vydejte se ven za dobrodružstvím. Máte-li odvahu, vyberte si trasu a začněte měnit historii.

Stefan Braun z osady Pěnkavčí vrch se těší, že na Velikonoční pondělí navštíví rodiče své milé a požádá o její ruku. Maluje si v duchu, jak ukáže otci své vyvolené, co si našetřil do začátku. V neděli totiž prodá, co veze z polské strany hor - dvacet kilo cukerínu, pět kilo tabáku, tři litry petroleje a pět litrů pálenky Zubrowka - a bude mít tolik peněz, že bude moct koupit krávu a ještě mu zbude. Ze zasnění ho vytrhl chlad. Uvědomil si, že se rozednívá a že ho čeká cesta dolů Lvím dolem a pak ještě cesta ze Spáleného Mlýna na Pěnkavák a že to musí stihnout do východu slunce, aby ho nechytila finanční stráž. Chudák vůbec netuší, že spěch jen uspíší to, kdy na ně zarazí. Financové totiž na čerstvém sněhu natrefili na jeho večerní stopu a čekají nad Spáleným Mlýnem, až se bude vracet. Všechny Stefanovy sny jsou ohroženy. Musíme mu pomoct.

Trasa vede po loukách nad Portášovy Boudy přes Herní krajinu Pecka, do lesa nad park a zpět k chatě. Stefan Braun nese přes hranice nedostatkové zboží a vůbec netuší, že se žene do pasti.

Mapu trasy a aplikaci ke stažení naleznete na webu Skryté příběhy.

 

Mapa trasy