Délka7,5 km
Převýšení500 m
Sdílet
Pec pod Sněžkou - Vlčí jámy - Temný vodopád - Hrnčířské boudy - Lesní bouda - rozhledna Hnědý vrch

Stáhněte si zdarma aplikaci do chytrého telefonu s OS Android nebo iOS a vydejte se ven za dobrodružstvím. Máte-li odvahu, vyberte si trasu a začněte měnit historii.

Filmový režisér Karel Smyczek se chystá natočit film Sněženky a machři o studentech na lyžařském výcviku. Ještě neví, že vznikne jedna z nejoblíbenějších českých komedií a také neví, jak divoké a napínavé natáčení ho čeká. Režisér má totiž u filmu obrovskou zodpovědnost. A když například zjistí až na sjezdovce, že hlavní herec u konkurzu lhal, že umí jezdit na lyžích, musí to okamžitě řešit. Parta studentských herců je navíc na place stejně rozdováděná, jak je to napsané ve scénáři. Také je nutno jezdit z jedné horské chaty na druhou s celým štábem, protože nikde už pro celý štáb neměli volno. Karel Smyczek film nakonec natočí, ale komunističtí politici ho chtějí zakázat. A proto potřebuje vaši pomoc.

Trasa vede z Pece pod Sněžkou Trasa vede z Pece pod Sněžkou od spodní stanice vleku Javor po naučné stezce do Vlčí jámy k Temnému vodopádu a pak po modré turistické značce na Hrnčířské Boudy, dál po červené na Lesní boudu a k rozhledně Hnědý vrch. V poslední části sestupuje trasa pod lanovkou, ale v případě deštivého počasí je možné jít do Liščí jámy a po zelené značce zpět do Pece.

Mapu trasy a aplikaci ke stažení naleznete na webu Skryté příběhy.

Mapa trasy