Kulturní a jiné akce

Z P Ě T


Dětský den a na Sněžku pro Péťu

Pec pod Sněžkou, Sněžka, 31. 5. 2014


NA SNĚŽKU PRO PÉŤU

Paralympionik s amputovanou nohou, Jaroslav Petrouš, chystá na konec května 2014 druhý výstup na naši nejvyšší horu Sněžku. Stejně jako v loňském roce tím hodlá finančně podpořit konkrétní dítě, ale také upozornit na aktuální sociální a zdravotní problematiku handicapovaných.V loňském roce, teprve rok po amputaci, vyšplhal Petrouš na vrchol Sněžky pro tříletou holčičku Simonku. Letos se pokusí výkon zopakovat pro dvanáctiletého bojovníka Péťu Januše. O nohu jej, stejně jako Simonku, připravila rakovina. Ideou projektu je pomoci konkrétnímu dítěti s amputací, Petrovi Janušovi, zkvalitnit jeho život s handicapem a podpořit jej v jeho snu - maximálně se začlenit mezi své zdravé vrstevníky.

Výtěžek charitativní akce bude věnován na pokrytí nákladů na „kurs chůze“ bez berlí v pražském rehabilitačním centru Malvazinky. Odhadovaná cena tohoto kursu pro Petra s doprovodem maminky je 50 tisíc korun. Zbývající částka do jednoho sto tisíc korun bude určena na nákup rehabilitačních a sportovních pomůcek.

Pokud výtěžek z projektu bude přesahovat 150 tisíc korun, budou další peníze rozděleny mezi další děti se zdravotním postižením - stejně, jako tomu bylo v minulém roce.
Projekt výstupu na Sněžku paralympionika Jaroslava Petrouše má ale za cíl také upozornit na aktuální problémy zdravotně postižených lidí. S tímto je spojen stále nedořešený boj o spravedlivou kategorizaci zdravotního postižení a s tím spojených výhod pro handicapované.

Například přiznání průkazu ZTP a ZTP/P na dobu neurčitou osobám s nenávratným handicapem nebo možnost žádosti o příspěvek na automobil v rozmezí pěti let, místo současných deseti...

Součástí projektu je tak velká PR kampaň napříč mediálním prostorem (tisk, TV, rozhlas), která si klade za cíl upozornit na problémy tížící handicapované spoluobčany a přispět tak k jejich plošnému řešení na parlamentní úrovni.PODPORA PROJEKTU:

Pokud chcete podpořit finanční sbírku projektu zakoupením trička s logem akce, pošlete, prosím, peněžní částku na dárcovský účet u Československé obchodní banky, a.s. 257936912/0300

Minimální cena jednoho trika je 200Kč. Velikosti můžete mít následující: XL, L, M nebo dětské 136

Pro objednávku trik prosím kontatujte bartova@cestazasnem.cz

Do objednávky prosím uveďte: počet kusů, velikosti, jméno a příjmení, dodací adresu.

Více na www.cestazasnem.cz

Pořádáno ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Velká Úpa

Z P Ě T