Areál ve Velké Úpě čeká modernizace a užší propojení se SkiResortem ČERNÁ HORA – PEC. Dosud měl areál se SkiResortem společné pouze jízdenky a skipasy, provozovatelem areálu byla společnost Bobolift s.r.o. Nově do této společnosti majetkově vstoupila MEGA PLUS s.r.o. z Janských Lázní, která provozuje SkiResort ČERNÁ HORA – PEC. Ta taky od 31. srpna 2016 kompletně převezme provoz areálu ve Velké Úpě.

Poté, co MEGA PLUS s.r.o. v roce 2012 převzala do dlouhodobého nájmu areál v Peci pod Sněžkou, zahájila kroky, které vedou k většímu propojení areálů ve východních Krkonoších. „Po lyžařském spojení Černé hory a Pece pomocí roleb SkiTour, nyní následuje snaha o propojení Pece s Velkou Úpou. Užší spolupráce a majetkový vstup do areálu je tak v této věci logickým krokem, který zajístí rovnoměrný rozvoj celé oblasti,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

SkiResort vnímá jako svou prioritu ve Velké Úpě výměnu současné pevné třísedačkové lanovky za odpojitelnou čtyřsedačkovou lanovou dráhu. Odpojitelná lanovka umožní zkrátit dobu jízdy zhruba na polovinu a zvýší rovněž komfort a bezpečnost při nástupu a výstupu, především pak u rodin s

dětmi či pěších v zimním období. „Výměnu lanovky bychom rádi provedli do dvou až tří let. Na přípravě tohoto projektu začneme pracovat okamžitě. Záležet ale bude na tom, jak rychle se podaří vyřídit všechna povolení. Rozhodující tedy bude nejen spolupráce s vedením města Pec pod Sněžkou, ale i s majiteli pozemků,“ doplňuje Petr Hynek.

Ve spolupráci s vedením města, které plánuje postavit v lokalitě na Portáškách naučnou stezku v podobě herní krajiny Pecka a u dolní stanice lanovky nový parkovací dům, chce i MEGA PLUS s.r.o. přispět k celoročnímu rozvoji tohoto území.