Zima nejen na lyžích v krajině pod Sněžkou

Vydáno 31. 12. 2021

Na jeden skipas tu máte k dispozici víc než 50 km sjezdovek Skiresortu ČERNÁ HORA - PEC. Od chalupy, či hotelu vás doveze bezplatný skibus nebo k lanovce sjedete přímo na lyžích. Pec a Velká Úpa jsou místem, kde stojí za to strávit nejen několik zimních dní, ale třeba i jarní prázdniny. Jsou místem, kde můžete každý den vyrazit za jiným dobrodružstvím.

Lyžování 

SkiResort online

Nejjednodušší cesta na sjezdovky SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC vede přes webshop se skipasy, půjčovnou i zážitky. Na www.skiresortcard.cz získáte skipas až o 36% levněji než na pokladně. Online koupený si ho v areálu vyzvednete ve výdejním automatu, tzv. sKiosku v Peci u Javoru a v Úpě u dolní stanice lanovky.  A věděli jste, že letos si můžete v Peci pod Sněžkou zarezervovat online i parkovací místo? 

 

Poznejte hory, svezte se rolbou

Už jste vyzkoušeli lyžařský turismus? Pokud máte rádi rozmanitost, máme pro vás TIP na zpestření dovolené. Ráno skibusem do Janských Lázní, kabinkou na vrchol Černé hory a zpět do Pece rolbou SkiTour. Při cestě po hřebenech si dopřejte výhled z rozhledny a oběd či kávu v jedné z horských bud. Čas návratu záleží jen na vás.

 

Běžky, skialpy, lyže nebo snowboard?

Netahejte dříví do lesa. Ať už se chcete zahřát šlapáním do kopce na skialpech, výletem na běžkách nebo jízdou na sjezdovkách, pěkně seřízená a oservisovaná prkýnka pro vás má hned několik půjčoven v Peci i Velké Úpě. Ve SkiResort Live máte navíc výhodu, že si své lyžařské vybavení můžete vybrat dopředu online a u sjezdovek jen vyzvednout.

 

Dětské výukové parky hned u sjezdovek

S instruktory z lyžařské školy SkiResort Live je výuka hračka. Stačí se v dětském LIVE parku naučit prokličkovat mezi tygrem, tučňákem a žirafou, umět zabrzdit u červené kostky a vyjet na kopec na pojízdném koberci. Rodiče si mezi tím mohou užít hlavní sjezdovky SkiResortu a být nablízku. Navíc ve SkiResort Live dětem do 5 let k privátní výuce půjčují lyžařské vybavení zdarma. Zasněžené údolí Pece a Úpy má pro malé lyžaře i řadu dalších možností. Využít lze malý vlek u hotelu Horizont, nebo Sagasserovy boudy ve Velké Úpě. Také lyžařských škol v Peci a Úpě působí hned několik. 

 

 

Aktivity po lyžování 

Saně dřív než lyže

Nahoru pěšky za hodinu a půl, a to se saněmi na zádech, dolů za 4 a půl minuty, ale na saních. Tak se dá charakterizovat výkon vítěze prvního sáňkařského závodu, který se na Černé hoře v Krkonoších jel před 123 lety. Po stejné trase se můžete projet i dnes, jen s tím rozdílem, že nahoru vás vyveze kabinková lanovka Černohorský Express z Janských Lázní. Vlastní saně „tahat“ nemusíte. Zapůjčí vám je ve SkiResort půjčovně na lanovce.  Večerní sáňkování s průvodcem a čelovkami je možné objednat online na skiresortcard.cz

 

Kabinkovou lanovkou na Sněžku

Sněžka, ikona Krkonoš, se v zimě promění v ledovou královnu. Pozor na vítr a ledovku, ti z výstupu na Sněžku i její návštěvy udělají adrenalinový zážitek. Pokud se chcete rozhlédnout z výšky 1603 metrů nad mořem pohodlně, můžete využít kabinovou lanovku, která vás z Pece pod Sněžkou vyveze až na vrchol. Ale i lanovka jezdí pouze za dobrých povětrnostních podmínek.

 

900 metrů bez brždění

S větrem o závod, místy až 8 metrů nad zemí, zatáčka za zatáčkou. Na tuhle adrenalinovou jízdu na bobové dráze vyražte klidně i s dětmi a za nepřízně počasí. V Relaxparku jsou pro tento účel připravené dvoumístné boby s ochrannými štíty.

 

Zažít atmosféru Aljašky 

Věděli jste, že první závody psích spřežení v Česku se v roce 1985 konaly právě v Peci? Na hřebenech Krkonoš v okolí Pece jsou pro tento sport skvělé podmínky i dnes. Vyzkoušejte si, jak se ovládá deset psů v zápřahu. Svezte se spolu s dětmi a zažijte pocit musherů, kteří se psy brázdili za zlaté horečky území Aljašky. Pivní stezkou i v zimě

 

V okruhu 10 kilometrů kolem Pece je vzdušnou čarou hned 6 malých pivovarů. Ne náhodou po nich vede v létě oblíbená Krkonošská pivní stezka. Vydat se na ni můžete i v zimě a ochutnat Paroháče na Luční, Fries na Friesovkách, Sněžku na boudě Máma i Trautenberka na Malé Úpě. Přímo v Peci pak najdete podniky, které čepují i vrchlabského Krkonošského Medvěda či pivo z rodinného pivovaru Hendrych.  

 

 

Za nepřízně počasí

Relax na horách

 

Na hřebenech vymrznout a v sauně či vířivce se prohřát – kdo by to nemiloval. Saunou, či menším wellness dnes disponuje řada hotelů a penzionů v Peci i Úpě. Navštívit tu ale můžete i ty veřejně dostupné. Ať už jde o saunu pod hvězdami, kádě s horkou vodou, Krkonošské wellness se saunami, vířivkou a zážitkovou sprchou, nebo třeba klasický bazén či bazén s vířivkou.

 

Kde protáhnout tělo

Lyže a snowboardy jsou zajisté ten hlavní důvod, proč do údolí pod Sněžkou vyrazit, ale pokud se budete chtít rozptýlit i jinými aktivitami, nabízíme vám squash, ricochet, kuželky a fitness centrum v hotelu Horizont. Dále bowlingové dráhy v Bowling baru v Peci i v penzionu Relax v Úpě. Horolezeckou stěnu, skate mini U rampu i kulturní program můžete navštívit v hudebním klubu KlonDike.

 

Než vyrazíte do Pece 

Pod střechou, výhodně a bezpečně

Znáte to, po týdnu na horách je někdy těžké poznat, která hromada sněhu je právě to vaše auto. Tento rok můžete do Pece již bez smetáčku. Nový parkovací dům s dopravním terminálem má kapacitu 475 míst. S platnou Kartou hosta, zde parkovné vyjde cenově nejlépe (70 Kč /den), transport až na chatu, či hotel lze předem dohodnout s vaším ubytovatelem a svou zastávku zde má i bezplatná linka skibusu.

 

S Kartou hosta levnější skipas i parkování 

Ubytujte se v Peci pod Sněžkou nebo Velké Úpě a využijte výhod Karty hosta. Kartu získáte zdarma v místě ubytování* a obsahuje slevu 30 % na lanovku na Sněžku, více než 40 % na parkování v parkovacím terminálu a množství dalších výhod v místních restauracích, půjčovnách i ostatních

službách.

*kartu hosta poskytuje 89% ubytovatelů

 

Otevření Herní krajiny

Otevření Herní krajiny

12. 4. 2024

Herní krajina bude v provozu od 4. 5. 2024

Lanová dráha Sněžka opět v provozu

Lanová dráha Sněžka opět v provozu

7. 3. 2024

Lanovka na Sněžku se po technické odstávce vrátila do plného provoz...

Night shopping v Peci

Night shopping v Peci

25. 1. 2024

Přinášíme vzrušující novinku, která zpestří sobotní večery o jarníc...