Za zážitky pod Sněžku

Vydáno 1. 5. 2023

Nejen díky své blízkosti Sněžky je Pec pod Sněžkou významným horským městečkem i důležitým výchozím bodem v Krkonoších.

Pec pod Sněžkou a Velká Úpa nabízí pestrou paletu sportovních aktivit, zábavu pro děti i relaxaci v údolí i na hřebenech. S dopravou si hlavu dělat nemusíte. Do centra i jeho okolí jezdí pravidelné autobusové spoje, v létě pak cyklobusy a pokud jedete autem, místo v jednom z našich parkovišť se pro vás vždy najde - aktuální ceny parkování naleznete vždy zde. Branou do Pece pod Sněžkou je Velká Úpa, kde se nachází největší dětské hřiště široko daleko. Herní Krajina se prostírá mezi poznáním přírody a zážitkem z architektury ve výšce 1062 m n. m. u horní stanice lanovky na Portášky.

Navštívit však doporučujeme i horní stanici lanovky na Hnědý Vrch, kde nevynechejte 27 metrů vysokou rozhlednu s úchvatným panorama Sněžky a okolí. 

V létě v pohorkách, v zimě v přeskáčích. Lanovky jsou totiž součástí SkiResortu Černá Hora - Pec, který je jedním z nejnavštěvovanějších horských středisek u nás. Prozkoumat můžete i krásy okolních hřebenů, díky cyklostezkám a značeným turistickým trasám. Výlety si můžete zpestřit návštěvou místních minipivovarů na trase Krkonošské pivní stezky. Ať už si dáte do těla celodenní túrou a nebo vám jen nevyjde počasí, můžete si tělo prohřát v sauně nebo zrelaxovat ve vířivce, které u nás najdete téměř v každé chalupě.

Po sportovních zážitcích a odpočinku nezapomeňte nakrmit Vás i Vaši duši. Z nabídky si vyberete lokální i světovou gastronomii a kulturní akce od gastronomických festivalů, přes výstavy fotografií a obrazů až ke koncertům a divadelním představením. Vašemu zájmu určitě neujde ani přehlídka tradiční i současné architektury.

Pec pod Sněžkou a Velká Úpa jsou místy, kde stojí za to strávit hned několik dní. Ubytujte se u nás a využívejte výhod Karty hosta. Každý den můžete vyrazit za jiným dobrodružstvím.

Otevření Herní krajiny

Otevření Herní krajiny

12. 4. 2024

Herní krajina bude v provozu od 4. 5. 2024

Lanová dráha Sněžka opět v provozu

Lanová dráha Sněžka opět v provozu

7. 3. 2024

Lanovka na Sněžku se po technické odstávce vrátila do plného provoz...

Night shopping v Peci

Night shopping v Peci

25. 1. 2024

Přinášíme vzrušující novinku, která zpestří sobotní večery o jarníc...