Za zážitky pod Sněžku

Vydáno 1. 5. 2023

Nejen díky své blízkosti Sněžky je Pec pod Sněžkou významným horským městečkem i důležitým výchozím bodem v Krkonoších.

Pec pod Sněžkou a Velká Úpa nabízí pestrou paletu sportovních aktivit, zábavu pro děti i relaxaci v údolí i na hřebenech. S dopravou si hlavu dělat nemusíte. Do centra i jeho okolí jezdí pravidelné autobusové spoje, v létě pak cyklobusy a pokud jedete autem, místo v jednom z našich parkovišť se pro vás vždy najde - aktuální ceny parkování naleznete vždy zde. Branou do Pece pod Sněžkou je Velká Úpa, kde se nachází největší dětské hřiště široko daleko. Herní Krajina se prostírá mezi poznáním přírody a zážitkem z architektury ve výšce 1062 m n. m. u horní stanice lanovky na Portášky.

Navštívit však doporučujeme i horní stanici lanovky na Hnědý Vrch, kde nevynechejte 27 metrů vysokou rozhlednu s úchvatným panorama Sněžky a okolí. 

V létě v pohorkách, v zimě v přeskáčích. Lanovky jsou totiž součástí SkiResortu Černá Hora - Pec, který je jedním z nejnavštěvovanějších horských středisek u nás. Prozkoumat můžete i krásy okolních hřebenů, díky cyklostezkám a značeným turistickým trasám. Výlety si můžete zpestřit návštěvou místních minipivovarů na trase Krkonošské pivní stezky. Ať už si dáte do těla celodenní túrou a nebo vám jen nevyjde počasí, můžete si tělo prohřát v sauně nebo zrelaxovat ve vířivce, které u nás najdete téměř v každé chalupě.

Po sportovních zážitcích a odpočinku nezapomeňte nakrmit Vás i Vaši duši. Z nabídky si vyberete lokální i světovou gastronomii a kulturní akce od gastronomických festivalů, přes výstavy fotografií a obrazů až ke koncertům a divadelním představením. Vašemu zájmu určitě neujde ani přehlídka tradiční i současné architektury.

Pec pod Sněžkou a Velká Úpa jsou místy, kde stojí za to strávit hned několik dní. Ubytujte se u nás a využívejte výhod Karty hosta. Každý den můžete vyrazit za jiným dobrodružstvím.

Na kolo cyklobusem

Na kolo cyklobusem

22. 5. 2023

Nebaví vás řešit parkování nebo se bojíte prudkého stoupání?

Otevření Herní krajiny

Otevření Herní krajiny

15. 4. 2023

Herní krajina bude v provozu od 29. 4. 2023.

Na konci sezóny levnější parkování

Na konci sezóny levnější parkování

20. 3. 2023

V Peci pod Sněžkou bude od 20. 3. do 30. 4. 2023 v Dopravním termin...