Vychováváme všestranné sportovce

Vydáno 6. 4. 2018

TJ Slovan Pec má v současné době 73 členů, z toho 40 závodníků. Snažíme se dětem nabídnout různorodé celoroční sportovní aktivity.

V zimním období jsou tréninky 3 x týdně a o víkendu mají děti závody nebo další trénink. Na jaře předžáci trénují 1 x týdně, žáci 3 x týdně. Většina dětí se zúčastňuje ještě dalších tréninků v jiném sportovním odvětví (tenis, fotbal, florbal, …). Snažíme se děti zasvětit do základů více sportů, děti se musejí naučit v základní formě důležité pohybové dovednosti (jak lyžařské, tak i z dalších sportů). Dále musí zvládnout základní zlepšení úrovně kondičních a koordinačních schopností, které jsou předpokladem pro další sportovní rozvoj. Snažíme se, aby nedocházelo ke specializaci již v útlém věku. Naší snahou je vzbudit zájem o pohyb tak, abychom rozvíjeli základní pohybové dovednosti, na kterých mohou v pozdějším věku stavět.

O prázdninách organizujeme příměstský tábor v Peci pro všechny kategorie a pro žáky ještě soustředění v Dolní Kalné a v Janských Lázních. Prázdniny budou zakončeny tradičním soustředěním v Osečné. Na jaře bude pro větší děti organizován prodloužený víkend na ledovci. Na podzim plánujeme pro předžáky jedno soustředění na ledovci v Rakousku, pro žáky tři ledovcová soustředění.

Díky pochopení vedení lyžařského areálu jsme mohli kvalitně trénovat a závodit na domácích tratích. V letošní zimní sezóně jsme uspořádali celkem šest dvoudenních závodů od předžáků až po SP Masters. Naši svěřenci se zúčastnili mnoha závodů po celé České republice i v zahraničí. Nejúspěšnějším závodníkem v kategorii starších žáků byl Adam Kopecký, který úspěšnou sezónu završil na MČR žáků titulem v alpské kombinaci a druhým místem ve slalomu a ve vyřazovacím závodě. V kategorii mladších žáků dosáhl několika velmi kvalitních výsledků Aldo Tomášek, který patří ve svém ročníku k nejlepším závodníkům v ČR. Na republikových závodech nás ještě velmi dobře reprezentovali Filip Hrubý a Tobiáš Kopecký.  V kategorii nejmenších se dařilo Aničce Málkové a u předžáků se o slušné výsledky zasloužili Jan Plíva, Nicholas de Rijke a Vojta Hemelík. Trenérem žáků je  Martin David. Dalšími trenéry, kteří se podíleli na přípravě našich závodníků, jsou Blanka Sochorová,  Martin Ivanko, Barbora Hančíková a Ondra Švaral.

Sezónu jsme zakončili oblíbeným paralelním slalomem rodičů a dětí na Javoru. Sezóna byla dlouhá a myslím, že i úspěšná.

Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomáhají s pořádáním závodů a jako doprovod na závodech a soustředěních. Nesmíme zapomenout ani na sponzory, kteří nás podporují finančně. Lyžování je krásný, ale drahý sport, a tak se snažíme získat finanční prostředky alespoň na částečné zabezpečení sezóny. Mezi tradiční sponzory patří: Město Pec pod Sněžkou, MEGA PLUS s.r.o., Regata Čechy a.s., Head  SPORT s.r.o., SIVIA CZ a.s. a CAUTOR CONSULTING a.s.

Jsme jediná organizace v Peci, která se dlouhodobě a systematicky věnuje práci s mládeží. Uvítali bychom, kdyby se našly další podnikatelské subjekty, které by projevily zájem nás sponzorovat či jinak podporovat.

Mgr. Blanka Sochorová

Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření

Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření

11. 2. 2021

Vláda České republiky přijala nové krizové opatření omezující volný...

Tradice sklářského řemesla v Krkonoších

Tradice sklářského řemesla v Krkonoších

25. 1. 2021

Již v první polovině 18. století se staly české země nejvýznamnější...

Provoz lyžařského areálu mezi svátky

Provoz lyžařského areálu mezi svátky

23. 12. 2020

Na Štědrý den bez lyží a 25. i 26. na svahu - přečtěte si informace...