Vychováváme všestranné sportovce

Vydáno 6. 4. 2018

TJ Slovan Pec má v současné době 73 členů, z toho 40 závodníků. Snažíme se dětem nabídnout různorodé celoroční sportovní aktivity.

V zimním období jsou tréninky 3 x týdně a o víkendu mají děti závody nebo další trénink. Na jaře předžáci trénují 1 x týdně, žáci 3 x týdně. Většina dětí se zúčastňuje ještě dalších tréninků v jiném sportovním odvětví (tenis, fotbal, florbal, …). Snažíme se děti zasvětit do základů více sportů, děti se musejí naučit v základní formě důležité pohybové dovednosti (jak lyžařské, tak i z dalších sportů). Dále musí zvládnout základní zlepšení úrovně kondičních a koordinačních schopností, které jsou předpokladem pro další sportovní rozvoj. Snažíme se, aby nedocházelo ke specializaci již v útlém věku. Naší snahou je vzbudit zájem o pohyb tak, abychom rozvíjeli základní pohybové dovednosti, na kterých mohou v pozdějším věku stavět.

O prázdninách organizujeme příměstský tábor v Peci pro všechny kategorie a pro žáky ještě soustředění v Dolní Kalné a v Janských Lázních. Prázdniny budou zakončeny tradičním soustředěním v Osečné. Na jaře bude pro větší děti organizován prodloužený víkend na ledovci. Na podzim plánujeme pro předžáky jedno soustředění na ledovci v Rakousku, pro žáky tři ledovcová soustředění.

Díky pochopení vedení lyžařského areálu jsme mohli kvalitně trénovat a závodit na domácích tratích. V letošní zimní sezóně jsme uspořádali celkem šest dvoudenních závodů od předžáků až po SP Masters. Naši svěřenci se zúčastnili mnoha závodů po celé České republice i v zahraničí. Nejúspěšnějším závodníkem v kategorii starších žáků byl Adam Kopecký, který úspěšnou sezónu završil na MČR žáků titulem v alpské kombinaci a druhým místem ve slalomu a ve vyřazovacím závodě. V kategorii mladších žáků dosáhl několika velmi kvalitních výsledků Aldo Tomášek, který patří ve svém ročníku k nejlepším závodníkům v ČR. Na republikových závodech nás ještě velmi dobře reprezentovali Filip Hrubý a Tobiáš Kopecký.  V kategorii nejmenších se dařilo Aničce Málkové a u předžáků se o slušné výsledky zasloužili Jan Plíva, Nicholas de Rijke a Vojta Hemelík. Trenérem žáků je  Martin David. Dalšími trenéry, kteří se podíleli na přípravě našich závodníků, jsou Blanka Sochorová,  Martin Ivanko, Barbora Hančíková a Ondra Švaral.

Sezónu jsme zakončili oblíbeným paralelním slalomem rodičů a dětí na Javoru. Sezóna byla dlouhá a myslím, že i úspěšná.

Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomáhají s pořádáním závodů a jako doprovod na závodech a soustředěních. Nesmíme zapomenout ani na sponzory, kteří nás podporují finančně. Lyžování je krásný, ale drahý sport, a tak se snažíme získat finanční prostředky alespoň na částečné zabezpečení sezóny. Mezi tradiční sponzory patří: Město Pec pod Sněžkou, MEGA PLUS s.r.o., Regata Čechy a.s., Head  SPORT s.r.o., SIVIA CZ a.s. a CAUTOR CONSULTING a.s.

Jsme jediná organizace v Peci, která se dlouhodobě a systematicky věnuje práci s mládeží. Uvítali bychom, kdyby se našly další podnikatelské subjekty, které by projevily zájem nás sponzorovat či jinak podporovat.

Mgr. Blanka Sochorová

Night shopping v Peci

Night shopping v Peci

25. 1. 2024

Přinášíme vzrušující novinku, která zpestří sobotní večery o jarníc...

Pec pod Sněžkou již po 24. přispěla do Tříkrálové sbírky

Pec pod Sněžkou již po 24. přispěla do Tříkrálové sbírky

20. 1. 2024

Letošní Tříkrálová sbírka, se opět stala symbolem solidarity a soun...

Na co se můžete těšit v zimě v Peci pod Sněžkou

Na co se můžete těšit v zimě v Peci pod Sněžkou

1. 12. 2023

Se zimou přichází do Pece pod Sněžkou nové možnosti pro všechny, kt...