Užijte si léto s výlety po okolí

Vydáno 25. 6. 2017

Když se řekne Pec pod Sněžkou, většina návštěvníků i místních si jako první vybaví nejvyšší českou horu a lanovku, která na ni vede. Proti tomu nelze nic namítnout. Snad jen to, že v Peci a jejím okolí je řada dalších míst, která stojí za návštěvu. Pokud tedy budete přemýšlet, kam vyrazit na odpolední procházku s dětmi nebo která místa doporučit svým přátelům či hostům, možná se vám bude hodit výčet těch nejzajímavějších lokalit. V krátkém přehledu a heslech se dozvíte to podstatné.

Top 10 míst v Peci a okolí

 

1. Bouda v Obřím Dole 

 

Jen tady se na cestu na Sněžku můžete vybavit s uzlíkem domácích buchet. V nabídce mají vlastní med a medovinu. Přespat tu můžete na seně a děti zaujme nový hmyzí hotel.

 

2. Děčínská bouda

 

Nejvýše položená mléčná farma v  Česku, která si dělá vlastní podmáslí, jogurty, sýry nebo mléko. Kromě krásných výhledů se těšte na tradiční krkonošské pokrmy, pastviny s kravami a telaty a obsluhu v krojích.

 

3. Bouda Jana 

 

V horkých dnech je to ideální zastávka. Ze čtyř druhů domácí zmrzliny si vybere každý. Hitem je ale samozřejmě borůvková.

 

4. Lesní bouda

 

V nabídce restaurace najdete speciality z jehněčího a kůzlečího masa, staré krkonošské dobroty i pokrmy s kozím sýrem. Na Farmářské dny můžete vyrazit 12. a 13. srpna 2017.

 

 

5. Jelení louky

 

Malebné údolí je ideální pro výlety s dětmi. Potěší je prolézačky i domácí borůvkový knedlík v nabídce restaurace. Vyhlášená je tu ale i kachna nebo pečená žebra.

 

6. Bouda pod Sněžkou

 

Na louce kousek od kapličky v Obřím dole se kromě ovcí a koz pasou i dvě lamy. V místní restauraci si dejte čerstvého pstruha, chovají je tu v řece Úpě hned u Boudy.

 

7. Kolínská bouda

 

U boudy je minizoo se zakrslými kozami, ovcemi a  králíky. Dále také dětské hřiště, hřiště na pétanque, kroket a  lukostřelba.

 

8. Luční bouda

 

Kromě tradičních rohlíků a borůvkových koláčů, které na Luční boudě pečou, můžete ochutnat i pivo Paroháč z místního  nejvýše položeného pivovaru ve střední Evropě.

 

9. Horní Malá Úpa 

 

Pprojděte si české pomezí a zdolejte 10 vrcholů vyšších než 1 000 metrů. Za jejich zdolání v  projektu „Tisícovky“ získáte malý dárek. Pro rodiny s dětmi je tu připravená vycházková trasa s  dřevěnými postavičkami a pohádkami. Sídlí tu nejmladší krkonošský pivovar Trautenberk s restaurací, který vaří pivo od roku 2015. Prohlídka výroby je možná na objednávku.

 

10. Lyžařská bouda

 

Jen tady si můžete nohy unavené po túře zchladit v  potoce. Slouží k  tomu lavice na břehu bystřiny hned u boudy. Děti bude bavit velké hřiště a tatínky potěší vyhlášená pečená kachna.

Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření

Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření

11. 2. 2021

Vláda České republiky přijala nové krizové opatření omezující volný...

Tradice sklářského řemesla v Krkonoších

Tradice sklářského řemesla v Krkonoších

25. 1. 2021

Již v první polovině 18. století se staly české země nejvýznamnější...

Provoz lyžařského areálu mezi svátky

Provoz lyžařského areálu mezi svátky

23. 12. 2020

Na Štědrý den bez lyží a 25. i 26. na svahu - přečtěte si informace...