Užijte si léto s výlety po okolí

Vydáno 25. 6. 2017

Když se řekne Pec pod Sněžkou, většina návštěvníků i místních si jako první vybaví nejvyšší českou horu a lanovku, která na ni vede. Proti tomu nelze nic namítnout. Snad jen to, že v Peci a jejím okolí je řada dalších míst, která stojí za návštěvu. Pokud tedy budete přemýšlet, kam vyrazit na odpolední procházku s dětmi nebo která místa doporučit svým přátelům či hostům, možná se vám bude hodit výčet těch nejzajímavějších lokalit. V krátkém přehledu a heslech se dozvíte to podstatné.

Top 10 míst v Peci a okolí

 

1. Bouda v Obřím Dole 

 

Jen tady se na cestu na Sněžku můžete vybavit s uzlíkem domácích buchet. V nabídce mají vlastní med a medovinu. Přespat tu můžete na seně a děti zaujme nový hmyzí hotel.

 

2. Děčínská bouda

 

Nejvýše položená mléčná farma v  Česku, která si dělá vlastní podmáslí, jogurty, sýry nebo mléko. Kromě krásných výhledů se těšte na tradiční krkonošské pokrmy, pastviny s kravami a telaty a obsluhu v krojích.

 

3. Bouda Jana 

 

V horkých dnech je to ideální zastávka. Ze čtyř druhů domácí zmrzliny si vybere každý. Hitem je ale samozřejmě borůvková.

 

4. Lesní bouda

 

V nabídce restaurace najdete speciality z jehněčího a kůzlečího masa, staré krkonošské dobroty i pokrmy s kozím sýrem. Na Farmářské dny můžete vyrazit 12. a 13. srpna 2017.

 

 

5. Jelení louky

 

Malebné údolí je ideální pro výlety s dětmi. Potěší je prolézačky i domácí borůvkový knedlík v nabídce restaurace. Vyhlášená je tu ale i kachna nebo pečená žebra.

 

6. Bouda pod Sněžkou

 

Na louce kousek od kapličky v Obřím dole se kromě ovcí a koz pasou i dvě lamy. V místní restauraci si dejte čerstvého pstruha, chovají je tu v řece Úpě hned u Boudy.

 

7. Kolínská bouda

 

U boudy je minizoo se zakrslými kozami, ovcemi a  králíky. Dále také dětské hřiště, hřiště na pétanque, kroket a  lukostřelba.

 

8. Luční bouda

 

Kromě tradičních rohlíků a borůvkových koláčů, které na Luční boudě pečou, můžete ochutnat i pivo Paroháč z místního  nejvýše položeného pivovaru ve střední Evropě.

 

9. Horní Malá Úpa 

 

Pprojděte si české pomezí a zdolejte 10 vrcholů vyšších než 1 000 metrů. Za jejich zdolání v  projektu „Tisícovky“ získáte malý dárek. Pro rodiny s dětmi je tu připravená vycházková trasa s  dřevěnými postavičkami a pohádkami. Sídlí tu nejmladší krkonošský pivovar Trautenberk s restaurací, který vaří pivo od roku 2015. Prohlídka výroby je možná na objednávku.

 

10. Lyžařská bouda

 

Jen tady si můžete nohy unavené po túře zchladit v  potoce. Slouží k  tomu lavice na břehu bystřiny hned u boudy. Děti bude bavit velké hřiště a tatínky potěší vyhlášená pečená kachna.

Na kolo cyklobusem

Na kolo cyklobusem

22. 5. 2023

Nebaví vás řešit parkování nebo se bojíte prudkého stoupání?

Za zážitky pod Sněžku

Za zážitky pod Sněžku

1. 5. 2023

Nejen díky své blízkosti Sněžky je Pec pod Sněžkou významným horský...

Otevření Herní krajiny

Otevření Herní krajiny

15. 4. 2023

Herní krajina bude v provozu od 29. 4. 2023.