Ukliďme Sněžku a pod Sněžkou na podzim 2021

Vydáno 14. 10. 2021

Podzimní akce Ukliďme Sněžku i pod Sněžkou je za námi a tak už nás čeká jen shrnutí úspěchů, problémů, letošních novinek, úlovků i zkušeností dobrovolníků.

Úklidová akce proběhla v sobotu 2. 10., ale někteří účastníci využili zvýhodněného ubytování a přijeli už v pátek večer. Jednodenní účastníci od nás měli parkování v parkovacím domě zdarma a v sobotu ráno jsme se sešli na strategickém místě vedle kavárny CRAFT, za což jsme dostali pochvalu. Káva přišla vhod před úklidem i po úklidu.

Uklízecí party během registrační hodiny a půl přicházeli postupně a tak jsme plynule rozdávaly rukavice, pytle na odpadky, mapy s trasami úklidu a svozovými místy i malou svačinu. Také se na nás přišel podívat štáb České televize, který následně pokračoval na autobusové nádraží, odkud odjížděl Úklidový vláček. 

Úklidový vláček byla podzimní novinka a dobrovolníky zdarma vyvezl ke Kolínské Boudě odkud vedly nové trasy přes zimní sjezdové tratě nebo Vlčí jámou. Další důležitou novinkou bylo slunečné počasí, které se nám na minulých úklidech vyhýbalo a letos všechny potěšilo. Kromě sluníčka však bylo i docela větrno a tak jela Lanová Dráha Sněžka pouze na Růžovou horu. I přesto se pár dobrovolníků vydalo na Sněžku pěšky, aby uklidili vrchol, za což jim patří velký díky.

Do úklidu se zapojilo se celkem 84 dobrovolníků různých věkových kategorií.

Nejčastějšími odpadky, které posbírali byly cigaretové nedopalky, plastové a skleněné lahve, kapesníčky nebo psí exkrementy v igelitových pytlících.

Největšími top úlovky se staly dětské plastové bobovací lopaty, kterých bylo hned několik, krabice od bot a flašky rumu.

K top úlovkům rozhodně patří i zmiňované psí exkrementy v igelitových pytlících, kterých bylo okolo cest v lese mnoho a nás to značně udivilo.

Pevně věříme, že se dobrovolníkům akce líbila, ať už přijeli jen na jeden den, či v Peci strávili víkend a plně využili všech slev, které od nás za pomoc s úklidem dostali.

Děkujeme všem zúčastněným, jak dobrovolníkům, tak i partnerům akce a budeme se těšit na další úklidovou akci, která proběhne na jaře 2022.

Partneři akce:
Ukliďme Česko, Lanová dráha Sněžka, KR-EXPRES s. r. o., CRAFT coffee, Hotel Horizont, Aparthotel Sv. Vavřinec, KlonDike music club, Hostel KlonDike, Penzion Veronika, Penzion Corso, restaurace Deli Post, Penzion Koula, Booking Pec

Otevření Herní krajiny

Otevření Herní krajiny

12. 4. 2024

Herní krajina bude v provozu od 4. 5. 2024

Lanová dráha Sněžka opět v provozu

Lanová dráha Sněžka opět v provozu

7. 3. 2024

Lanovka na Sněžku se po technické odstávce vrátila do plného provoz...

Night shopping v Peci

Night shopping v Peci

25. 1. 2024

Přinášíme vzrušující novinku, která zpestří sobotní večery o jarníc...