Stavba parkovacího terminálu začne už letos

Vydáno 24. 4. 2018

Pec pod Sněžkou letos připravuje výstavbu parkovacího terminálu v blízkosti čerpací stanice. Pec má velkou šanci na tento projekt za 160 milionů korun získat dotaci 54 milionů.

Jednou z podmínek ovšem je, že stavba bude zahájena v roce 2018 a dokončena v roce 2020. I proto dostane terminál přednost před stavbou parkovacího domu ve Velké Úpě, o kterém se původně uvažovalo jako o prvním. Navíc se má v letošním roce realizovat zastřešení parkoviště, budoucího překladiště nad starou poštou. To by znamenalo, že v centru Úpy nebude v létě možnost parkování. Což vzhledem k plánovanému otevření Herní krajiny není možné.

Terminál rozšíří kapacitu parkování ve městě o 450 míst. V budoucnu tu budou stavět autobusy i skibusy. Parkovací dům v Úpě čeká opakování výběrového řízení. Cena, kterou stavební firmy nabídly, byla vyšší, než bylo plánováno. Město proto nechalo projekt upravit a zároveň snížit původně plánovanou kapacitu 361 parkovacích míst na 320. To umožní zvolit jinou technologii založení stavby, celý projekt zlevnit a hlavně zkrátit dobu jeho realizace.

„Jakmile bude před dokončením první stavba, začne se s realizací té druhé. Nelze dopustit, aby město nemělo v provozu alespoň jednu z dotčených parkovacích ploch. Budování infrastruktury a parkovacích domů je krok, který přímo souvisí se stavbou lanovky na Sněžku. Ekonomická situace města je díky ní velmi dobrá. Je ale jasné, že nechat návštěvníky parkovat podél silnice a nemít pro ně kvalitní a systémové řešení dopravy není možné. Na „papírové“ přípravě projektů se pracovalo posledních několik let. Teď přichází doba realizace. To bude současně znamenat dopravní omezení a stavební ruch, který se částečně dotkne návštěvníků i místních. Za toto dočasné nepohodlí se jménem vedení města omlouvám. Přínos a význam těchto staveb pro město je ale nezpochybnitelný,“ říká starosta Alan Tomášek.

Na kolo cyklobusem

Na kolo cyklobusem

22. 5. 2023

Nebaví vás řešit parkování nebo se bojíte prudkého stoupání?

Za zážitky pod Sněžku

Za zážitky pod Sněžku

1. 5. 2023

Nejen díky své blízkosti Sněžky je Pec pod Sněžkou významným horský...

Otevření Herní krajiny

Otevření Herní krajiny

15. 4. 2023

Herní krajina bude v provozu od 29. 4. 2023.