Slovanu se daří – má širokou základnu i zastoupení v reprezentaci

Vydáno 15. 12. 2019

TJ Slovan Pec má v současné době 95 členů, z toho 52 závodníků. Snažíme se dětem nabídnout různorodé celoroční sportovní aktivity.

V zimním období jsou tréninky třikrát týdně a o víkendu mají děti závody nebo další trénink. Na jaře předžáci trénují jednou týdně, žáci třikrát týdně. Většina dětí se zúčastňuje ještě dalších tréninků v jiném sportovním odvětví (tenis, fotbal, florbal apod.). Snažíme se děti zasvětit do základů více sportů, musí se naučit v základní formě důležité pohybové dovednosti, jak lyžařské, tak i z dalších sportů. Dále musí zlepšit své kondiční a koordinační schopnosti, které jsou předpokladem pro další sportovní rozvoj. Snažíme se, aby nedocházelo ke specializaci již v útlém věku. Rodiče si často myslí, že musí mít doma mistra světa v devíti letech, což je nesmysl. Je třeba, aby dítě bylo mistrem světa ve dvaceti. Všechno předtím je příprava a v té je dobré občas i prohrát, nejen stále vyhrávat. Naší snahou je vzbudit u dětí zájem o pohyb tak, abychom rozvíjeli jejich základní pohybové dovednosti, na nichž mohou v pozdějším věku stavět. Chceme umožnit sportovat všem dětem, které mají zájem, a těm, které to myslí vážně, mají talent, píli a vytrvalost, vytvořit co nejlepší podmínky k dalšímu sportovnímu růstu.

O prázdninách jsme organizovali pro menší děti příměstský tábor v Peci. Žáci měli dva příměstské tábory a soustředění v Dolní Kalné. Prázdniny byly zakončeny tradičním soustředěním v Osečné pro všechny kategorie. Na podzim jsme pořádali pro předžáky dvě soustředění na ledovci v Rakousku, pro žáky tři.

Díky pochopení vedení zdejšího lyžařského areálu jsme mohli v uplynulé sezóně kvalitně trénovat a závodit na domácích tratích. Opět jsme uspořádali šest dvoudenních závodů od předžáků až po SP Masters. Naši svěřenci se zúčastnili mnoha závodů po celé České republice i v zahraničí. Nejúspěšnějším závodníkem v kategorii juniorů byl Adam Kopecký, jeho nejlepším výsledkem bylo 2. místo na MČR juniorů. Nejúspěšnější v kategorii starších žáků byli Filip Hrubý a Hanka Semeráková, která úspěšnou sezónu završila na MČR žáků 2. místem ve slalomu. V kategorii mladších žáků dosáhl několika velmi kvalitních výsledků Aldo Tomášek, který patří ve svém ročníku k nejlepším závodníkům v ČR. Největší úspěch dosáhl na MČR žáků, kde obsadil 2. místo ve slalomu a 3. místo v superobřím slalomu. Nejúspěšnější závodnicí se stala Jitka Kovářová, která na MČR žáků obsadila 2. místo ve slalomu i obřím slalomu. Na republikových závodech nás velmi dobře reprezentoval i Tobiáš Kopecký. V Českém poháru obsadila Jitka Kovářová 3. místo a Adam Kopecký, Hanka Semeráková a Aldo Tomášek shodně 4. místo. Na základě výsledků byli A. Tomášek, J. Kovářová a H. Semeráková zařazeni do reprezentačního výběru žáků na sezónu 2019/2020. V kategorii nejmenších se dařilo Aničce Málkové, Antonínu Cinkovi a u předžáků se o slušné výsledky zasloužili Vojta Hemelík a Jan Neuman.

Trenérem žáků je Martin David. Dalšími trenéry, kteří se podílejí na přípravě našich závodníků, jsou Martin Ivanko, Blanka Sochorová, Ondřej Švaral, Tomáš Matas, Johana Hradilová a Adéla Miškovská. Máme radost, že se zapojili mladí trenéři, kteří si úspěšně doplnili trenérské vzdělání.

Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomáhají s pořádáním závodů i jako doprovod na závodech a soustředěních. Nesmíme zapomenout ani na sponzory, kteří nás podporují finančně. Lyžování je krásný, ale drahý sport, a tak se snažíme získat finanční prostředky alespoň na částečné zabezpečení sezóny. Mezi tradiční sponzory patří: Město Pec pod Sněžkou, MEGA PLUS, s. r. o., Regata Čechy, a. s., Head SPORT, s. r. o., SIVIA CZ, a. s., a nový a významný sponzor BMMCR, s. r. o.

V nadcházející sezóně nás čeká opět pořádání mnoha závodů, z nichž nejprestižnějšími jsou tradiční mezinárodní závody FIS Cena Pece pro kategorii juniorů a dospělých a třídenní republikové závody žactva 21.–23. února. Věříme, že naši závodníci navážou na úspěchy z minulé sezóny a na domácím kopci předvedou hodnotné výkony. Určitě jim budeme všichni fandit.

Jsme jediná organizace v Peci, která se dlouhodobě a systematicky věnuje práci s mládeží. Uvítali bychom, kdyby se našly další podnikatelské subjekty, které by projevily zájem nás sponzorovat či jinak podporovat.

 

Mgr. Blanka Sochorová

Na kolo cyklobusem

Na kolo cyklobusem

22. 5. 2023

Nebaví vás řešit parkování nebo se bojíte prudkého stoupání?

Za zážitky pod Sněžku

Za zážitky pod Sněžku

1. 5. 2023

Nejen díky své blízkosti Sněžky je Pec pod Sněžkou významným horský...

Otevření Herní krajiny

Otevření Herní krajiny

15. 4. 2023

Herní krajina bude v provozu od 29. 4. 2023.