Slovanu se daří – má širokou základnu i zastoupení v reprezentaci

Vydáno 15. 12. 2019

TJ Slovan Pec má v současné době 95 členů, z toho 52 závodníků. Snažíme se dětem nabídnout různorodé celoroční sportovní aktivity.

V zimním období jsou tréninky třikrát týdně a o víkendu mají děti závody nebo další trénink. Na jaře předžáci trénují jednou týdně, žáci třikrát týdně. Většina dětí se zúčastňuje ještě dalších tréninků v jiném sportovním odvětví (tenis, fotbal, florbal apod.). Snažíme se děti zasvětit do základů více sportů, musí se naučit v základní formě důležité pohybové dovednosti, jak lyžařské, tak i z dalších sportů. Dále musí zlepšit své kondiční a koordinační schopnosti, které jsou předpokladem pro další sportovní rozvoj. Snažíme se, aby nedocházelo ke specializaci již v útlém věku. Rodiče si často myslí, že musí mít doma mistra světa v devíti letech, což je nesmysl. Je třeba, aby dítě bylo mistrem světa ve dvaceti. Všechno předtím je příprava a v té je dobré občas i prohrát, nejen stále vyhrávat. Naší snahou je vzbudit u dětí zájem o pohyb tak, abychom rozvíjeli jejich základní pohybové dovednosti, na nichž mohou v pozdějším věku stavět. Chceme umožnit sportovat všem dětem, které mají zájem, a těm, které to myslí vážně, mají talent, píli a vytrvalost, vytvořit co nejlepší podmínky k dalšímu sportovnímu růstu.

O prázdninách jsme organizovali pro menší děti příměstský tábor v Peci. Žáci měli dva příměstské tábory a soustředění v Dolní Kalné. Prázdniny byly zakončeny tradičním soustředěním v Osečné pro všechny kategorie. Na podzim jsme pořádali pro předžáky dvě soustředění na ledovci v Rakousku, pro žáky tři.

Díky pochopení vedení zdejšího lyžařského areálu jsme mohli v uplynulé sezóně kvalitně trénovat a závodit na domácích tratích. Opět jsme uspořádali šest dvoudenních závodů od předžáků až po SP Masters. Naši svěřenci se zúčastnili mnoha závodů po celé České republice i v zahraničí. Nejúspěšnějším závodníkem v kategorii juniorů byl Adam Kopecký, jeho nejlepším výsledkem bylo 2. místo na MČR juniorů. Nejúspěšnější v kategorii starších žáků byli Filip Hrubý a Hanka Semeráková, která úspěšnou sezónu završila na MČR žáků 2. místem ve slalomu. V kategorii mladších žáků dosáhl několika velmi kvalitních výsledků Aldo Tomášek, který patří ve svém ročníku k nejlepším závodníkům v ČR. Největší úspěch dosáhl na MČR žáků, kde obsadil 2. místo ve slalomu a 3. místo v superobřím slalomu. Nejúspěšnější závodnicí se stala Jitka Kovářová, která na MČR žáků obsadila 2. místo ve slalomu i obřím slalomu. Na republikových závodech nás velmi dobře reprezentoval i Tobiáš Kopecký. V Českém poháru obsadila Jitka Kovářová 3. místo a Adam Kopecký, Hanka Semeráková a Aldo Tomášek shodně 4. místo. Na základě výsledků byli A. Tomášek, J. Kovářová a H. Semeráková zařazeni do reprezentačního výběru žáků na sezónu 2019/2020. V kategorii nejmenších se dařilo Aničce Málkové, Antonínu Cinkovi a u předžáků se o slušné výsledky zasloužili Vojta Hemelík a Jan Neuman.

Trenérem žáků je Martin David. Dalšími trenéry, kteří se podílejí na přípravě našich závodníků, jsou Martin Ivanko, Blanka Sochorová, Ondřej Švaral, Tomáš Matas, Johana Hradilová a Adéla Miškovská. Máme radost, že se zapojili mladí trenéři, kteří si úspěšně doplnili trenérské vzdělání.

Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomáhají s pořádáním závodů i jako doprovod na závodech a soustředěních. Nesmíme zapomenout ani na sponzory, kteří nás podporují finančně. Lyžování je krásný, ale drahý sport, a tak se snažíme získat finanční prostředky alespoň na částečné zabezpečení sezóny. Mezi tradiční sponzory patří: Město Pec pod Sněžkou, MEGA PLUS, s. r. o., Regata Čechy, a. s., Head SPORT, s. r. o., SIVIA CZ, a. s., a nový a významný sponzor BMMCR, s. r. o.

V nadcházející sezóně nás čeká opět pořádání mnoha závodů, z nichž nejprestižnějšími jsou tradiční mezinárodní závody FIS Cena Pece pro kategorii juniorů a dospělých a třídenní republikové závody žactva 21.–23. února. Věříme, že naši závodníci navážou na úspěchy z minulé sezóny a na domácím kopci předvedou hodnotné výkony. Určitě jim budeme všichni fandit.

Jsme jediná organizace v Peci, která se dlouhodobě a systematicky věnuje práci s mládeží. Uvítali bychom, kdyby se našly další podnikatelské subjekty, které by projevily zájem nás sponzorovat či jinak podporovat.

 

Mgr. Blanka Sochorová

Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření

Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření

11. 2. 2021

Vláda České republiky přijala nové krizové opatření omezující volný...

Tradice sklářského řemesla v Krkonoších

Tradice sklářského řemesla v Krkonoších

25. 1. 2021

Již v první polovině 18. století se staly české země nejvýznamnější...

Provoz lyžařského areálu mezi svátky

Provoz lyžařského areálu mezi svátky

23. 12. 2020

Na Štědrý den bez lyží a 25. i 26. na svahu - přečtěte si informace...