Skryté příběhy nově v Peci pod Sněžkou a Velké Úpě

Vydáno 20. 8. 2020

Skryté příběhy jsou v Peci pod Sněžkou. Stáhněte si zdarma aplikaci do chytrého telefonu a vydejte se ven za dobrodružstvím. Máte-li odvahu, vyberte si trasu a začněte měnit historii.

 

Znáte film Sněženky a machři? Chcete se zúčastnit jeho natáčení? Víte, kudy chodili pašeráci? Chtěli byste jít s nimi? V pátrací venkovní hře Skryté příběhy, která funguje od začátku prázdnin v Peci pod Sněžkou na dvou místech, můžete obojí. Hra vás přenese strojem času do dvou různých období naší historie. Zatímco stejnojmenná mobilní aplikace Vás naviguje po herní trase, vy s dětmi pracujete na tom, abyste pozměnili běh dějin.

 


Herní trasa s pašerákem Stefanem Braunem se odehrává v roce 1919 a vede po bezprostředním okolí Boudy Portášky, kde je herní krajina Pecka. V trase  jde Stefanovi opravdu o život.

Druhá herní trasa vede z centra Pece k rozhledně na Hnědém vrchu a není to takové drama, ale i tak je plná překvapivých momentů. Zavede vás do roku 1983 a budete pomáhat panu režisérovi Karlu Smyczkovi, aby ukočíroval všechny nečekané maléry a dokončit film, který se pak stane trhákem - Sněženky a machři.


Na konci trasy máte jako vždy možnost se vyfotit s postavou z příběhu. Na herní krajině Pecka s pašerákem Stefanem a na Hnědém vrchu na vás čeká plachý Karel Mácha, kterého hrál Michal Suchánek. Získáte tak originální památku na skvělý zážitkový výlet v Krkonoších.

 

 

Co potřebujete o hře vědět 

Trasy

Hra je rozdělena do jednotlivých výletních tras, které jsou po celé České republice. Na každé trase je několik zastavení, kde se zaposloucháte do příběhu vyprávěného historickou postavou, která je spojena s daným místem a právě řeší nějaký malér nebo obtížný záměr. Na jednotlivých zastaveních pomáháte této postavě a zároveň posunovat historii tím, že řešíte drobné úkoly, a za to sbíráte body. Čím víc bodů máte, tím víc obsahu hry se vám otevírá.


Každý měsíc přibývají nové a nové trasy po celém území České republiky a tak v blízké budoucnosti hra poskytne dostatek zábavy, ať jste odkudkoliv. Jednotlivé trasy jsou dlouhé od jedné do dvou a půl hodin, aby bylo možné kromě mise hry stihnout návštěvu blízkého zámku, koupaliště nebo oběd u babičky. 

Aplikace

Prvním krok, který musíte udělat je zaregistrovat se do hry, čímž si vytvoříte účet pro svůj tým (rodinu, partu). Pak už stačí si vybrat si místo, kam vyrazíte. Stáhni si zdarma aplikaci do chytrého telefonu s OS Android nebo iOS a vydej se ven za dobrodružstvím.

Další informace o hře a užitečné tipy najdete na https://www.skrytepribehy.cz/

Rozhledna Hnědý Vrch je uzavřena

Rozhledna Hnědý Vrch je uzavřena

6. 12. 2022

Z technických důvodů platí zákaz vstupu na rozhlednu.

Kouzlo horského adventu

Kouzlo horského adventu

1. 12. 2022

Lyžařská sezóna v Peci pod Sněžkou začíná druhým prosincovým víkend...

Jeden podzimní den nestačí

Jeden podzimní den nestačí

27. 9. 2022

Využijte zvýhodněné pobytové balíčky, které zahrnují zpáteční jízde...