Provoz lyžařského areálu Pec pod Sněžkou

Vydáno 18. 12. 2020

Dnes SkiResort ČERNÁ HORA - PEC zahájil provoz lyžařského areálu v Peci pod Sněžkou - přečtěte si důležité novinky o provozu, cenách a opatřeních.

V pátek 18. prosince startuje sezóna ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Zatím se rozjedou vybrané sjezdovky v areálech Černá hora a Pec pod Sněžkou s prodlouženou provozní dobou už od 8 hodin. Společný skipas pro 6 areálů, na který byli lyžaři ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC zvyklí, tentokrát v nabídce nebude. Kvůli protiepidemickým opatřením nabídne SkiResort ČERNÁ HORA – PEC lyžování pro každý areál zvlášť, za to od 8:00 do 16:00. Skipasy budou nejvýhodnější při online nákupu předem.

Od pátku bude pro lyžaře na Černé hoře otevřená sjezdovka Anděl v celkové délce 1400m. Lyžaři se k ní dostanou kabinkovou lanovkou z Janských Lázní a stejně zase zpět k parkovišti po lyžování. V Peci pod Sněžkou bude v provozu více sjezdovek a to Javor 2, Lyžařská, Smrk, Zahrádky a U potoka. Celkově tedy 4,6 km sjezdovek a k tomu vlek Javor 2 a lanovka Zahrádky Express.

Omezený počet skipasů, online výhodněji

Do jednotlivých areálů SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC budou platit samostatné areálové skipasy, které doporučujeme koupit dopředu online na skiresortcard.cz. Pro každý den totiž, právě z důvodu dodržení protiepidemických opatření spojených s tzv. managentem front, bude v prodeji jen omezený počet skipasů.

Na kamenné pokladně bude cena skipasů vyšší. „S naplněním kapacity pro daný den zastavíme prodej skipasů online i na kamenné pokladně. Kvůli rychlejšímu odbavení lyžařů jsme se rozhodli zjednodušit také ceník. Lidé tak mohou využít dopolední (8:00 – 11:45), odpolední (12:15 – 16:00) a celodenní skipasy(8:00 – 16:00). Střídavé, nebo vícedenní v nabídce v této sezóně nebudou, zejména z důvodů kontroly počtu lyžařů v areálu,“ doplňuje Zina Plchová, mluvčí SkiResortu.

V první den sezóny vyjde dopolední lyžování na Černé hoře na 550 Kč při nákupu online a na 590 Kč při nákupu na pokladně. V Peci pak dopoledne vyjde na 650 Kč online a 690 Kč na pokladně. Odpolední skipas v Janských Lázních stojí 450 Kč online a 490 Kč na pokladně. V Peci je cena 550 Kč online a 590 Kč na pokladně.

Bez lyžařského přejezdu SkiTour a většiny skibusů

Důvodem pro rozdělení SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC na jednotlivé areály byla opatření, která mají zamezit větší migraci lyžařů. „Přesun lyžařů skibusy v uzavřených prostorech busů na delší vzdálenost je rizikový. To je také důvodem proč mezi areály nebudou jezdit páteřní skibusové linky a lyžařský přejezd SkiTour.

Rozestupy, desinfekce a ve frontě jen 50 lidí

Dle vládních nařízení je i v lyžařských areálech třeba dodržovat pravidla. Nejde ale o nic, na co by lidé nebyli zvyklí i z jiných služeb. „Při přepravě na vleku i lanovce a ve vnitřních prostorách budov je třeba mít ochranu dýchacích cest. Při čekání ve frontě je třeba udržovat rozestupy 2m a v omezeném počtu jedné osoby na 15 m2 vstupovat také do půjčoven lyží nebo kanceláří lyžařské školy. Lyžaři budou mít k dispozici desinfekci ve všech areálech. Kabinková lanovka musí mít během jízdy otevřená okna. Společně by měli nastupovat na sedačky či vleky jen ti, kteří spolu na hory přijeli a lyžují spolu – tedy rodiny, nebo menší skupinky,“ říká Petr Hynek, jednatel SkiResortu.

Místo apreś ski výdejní okénko

Také občerstvení u sjezdovek se musí řídit protiepidemickými opatřeními. FordBar na Černé hoře i Bullbar v Peci pod Sněžkou tak budou nabízet pouze občerstvení z výdejního okénka nebo venkovního baru.

Půjčovny a lyžařská škola SkiResort Live

V Peci se otvírá dětský LIVE park Javor, kde učí lyžařská škola SkiResort Live. Výuku lze nejlépe objednat přes online formulář na webu SkiResortu. V obou areálech je k dispozici také půjčovna SkiResort Live a v Janských Lázních bude v provozu lyžařský servis.

Jednodušší nákup skipasů, lyžařské školy i parkoviště

Po víkendu budeme spouštět také možnost online rezervace a nákupu parkování spolu s nákupem online skipasu. Lidé tak budou mít jistotu, že zaparkují za výhodnější cenu, a to pokud přijedou do Janských Lázní i do Pece pod Sněžkou (P4) do 10 hodin dopoledne.

I tyto změny by měly přinést zjednodušené a zrychlené odbavení lyžařů ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Eshop www.skiresortcard.cz má nově v nabídce také kredity, které lze vyměnit za skipasy, lekce lyžařské školy, nebo půjčovnu. Online bude možné koupit také dárkové vouchery, nebo zážitky zahrnující wellness, gastro nebo sportovní aktivity. Rychlejší je online také případná refundace při mimořádných událostech, nemoci, úrazu, nebo reklamaci, tak jak s tím počítají nově aktualizované Smluvní a obchodní podmínky SkiResortu.

Na kolo cyklobusem

Na kolo cyklobusem

22. 5. 2023

Nebaví vás řešit parkování nebo se bojíte prudkého stoupání?

Za zážitky pod Sněžku

Za zážitky pod Sněžku

1. 5. 2023

Nejen díky své blízkosti Sněžky je Pec pod Sněžkou významným horský...

Otevření Herní krajiny

Otevření Herní krajiny

15. 4. 2023

Herní krajina bude v provozu od 29. 4. 2023.