Pec pod Sněžkou pomáhá

Vydáno 11. 4. 2022

Pec pod Sněžkou díky aktivitě Máji Hollerové navštívily děti z dětských domovů. Z Vrchlabského dětského domova (12. 3.) a ze Dvora Králové nad Labem (19. 3.). Děti nejsou v domovech z vlastní vůle, proto je potřeba jim občas udělat radost a dopřát nějaký zážitek.

V obou případech děti přijely do Pece pod Sněžkou vlastní dopravou. Na autobusovém nádraží na ně čekala Mája Hollerová, která jim připravila v Peci pestrý celodenní program. Pěšky se společně vydaly k lanovce na Sněžku. V obou případech jela lanovka jen na Růžohorky, ale i tak se prošly k odpočívadlu, odkud je hezký výhled na Sněžku. Po návratu do Pece pokračovaly do Relaxparku kde si užily jízdu na bobové dráze. Během dopoledne všem vyhládlo a tak přišlo vhod, že Aparthotel Svatý Vavřinec věnoval dětem oběd i s dezertem. Po obědě na děti čekala rolba, která je vyvezla na okružní vyhlídkovou jízdu po vrcholcích hor. Sladká tečka za tak nabitým dnem čekala děti u přehrady v Caffé Grill, kde je vyložila rolba a dostaly palačinku s čajem. Odtud už šly děti zase zpět na autobusové nádraží a jely domů.
 
Výlety podpořili:
Lanová dráha Sněžka slevou na zpáteční jízdné.
Bobová dráha poskytla slevu na jízdné bobovky.
Oběd a dezert věnoval Aparthotel Svatý Vavřinec.
Vyhlídkovou jízdu věnoval zdarma Transport Doulík.
Děti si užily i "sladkou tečku" v Caffe Grill Promenáda, kterou věnovali Pavel Šimral a Laďka Hanáková.
SCRP Pec pod Sněžkou dodalo omalovánky a pexesa.

Celý program dětem připravila Mája Hollerová.
,,Všem se výlet s pestrým programem moc líbil a děti byly nadšené. Jsem moc ráda, že se zapojilo tolik lidí a moc jim za to děkuji. Příští rok určitě tuto akci zopakujeme, protože dětská radost je úžasná věc.” Mája Hollerová

Na kolo cyklobusem

Na kolo cyklobusem

22. 5. 2023

Nebaví vás řešit parkování nebo se bojíte prudkého stoupání?

Za zážitky pod Sněžku

Za zážitky pod Sněžku

1. 5. 2023

Nejen díky své blízkosti Sněžky je Pec pod Sněžkou významným horský...

Otevření Herní krajiny

Otevření Herní krajiny

15. 4. 2023

Herní krajina bude v provozu od 29. 4. 2023.