Pec pod Sněžkou již po 24. přispěla do Tříkrálové sbírky

Vydáno 20. 1. 2024

Letošní Tříkrálová sbírka, se opět stala symbolem solidarity a sounáležitosti. Přijali jsme dopis od koordinátorky Tříkrálové sbírky, paní Lucie Poláčkové, a s vděkem reagujeme na podporu, kterou jsme jako město poskytli.

Zvláštní uznání patří paní Ortové z Městského úřadu a všem koledníkům, kteří pod vedením paní Lenky Theodory Ficové se smíchem a radostí procházeli našimi ulicemi jedinečným průvodem, ve kterém tři králové jeli na velbloudech a lamě.

Občanky a občané města Pec pod Sněžkou přispěli částkou 11 146 Kč k celkovému úspěchu Tříkrálové sbírky 2024. 

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2024 půjde přímo k potřebným a bude směřovat do pěti charitních služeb. Velká část finančního obnosu bude využita na úhradu terapeutické pomoci, školních a mimoškolních aktivit pro děti z pěstounských a sociálně slabých rodin. Tímto způsobem chceme aktivně podporovat rozvoj a šťastné dětství všech našich nejmenších spoluobčanů.

Dále budou finanční prostředky směřovány k financování vybavení pro zdravotní sestry domácí zdravotní a hospicové – paliativní péče. Tím se poskytnou nezbytné nástroje těm, kdo dennodenně poskytují neocenitelnou péči pacientům v našem regionu. A v neposlední řadě se z výtěžku rozšíří aktivizační kufříky pro seniory.

Výsledky celé sbírky můžete detailně shlédnout na webových stránkách na www.trutnov.charita.cz. Chtěli bychom vám všem vyjádřit veliké díky za vaši podporu a dobročinnost. Bez každého z vás by tento skvělý výsledek nebyl možný.

Děkujeme vám, milí občané, za to, že jste opět dokázali, jak velký význam má společná pomoc. Těšíme se na další rok, kdy společně můžeme pokračovat v této krásné tradici dobra.

Uzavření cesty Obřím dolem na Sněžku

Uzavření cesty Obřím dolem na Sněžku

21. 7. 2024

Správa KRNAP uzavírá cestu Obřím dolem na Sněžku v plánovaném obobí...

Mimořádná změna otevírací doby Pošty Partner v Peci pod Sněžkou

Mimořádná změna otevírací doby Pošty Partner v Peci pod Sněžkou

18. 7. 2024

V období od 22. 7. do 26. 7. bude provozovna otevřena pouze v odpol...

Velká Úpa zrekonstruovala Oranžové hřiště

Velká Úpa zrekonstruovala Oranžové hřiště

12. 7. 2024

V úterý 9. 7. proběhlo slavnostní otevření Oranžového hřiště ve Vel...