Nová třída i výuka angličtiny ve škole už od září

Vydáno 1. 4. 2018

Potkat ve škole v těchto dnech řemeslníka, není nic neobvyklého. Šatny i vstupní dveře čeká do září velká proměna. Novou třídu budou mít i prvňáčci. A není to jen třída, co bude od září nové.

Už je jisté, že prvňáčci, kteří nastoupí do pecké školy v září, budou mít svou samostatnou třídu. Jde o velkou a pozitivní změnu nejen z pohledu vzdělávání dětí, ale také skvělou zprávu pro toto město, kterému roste počet obyvatel a hlavně dětí. Současní předškoláci se na první třídu intenzivně připravují už teď. Od září 2017 mají individuálně logopedii, několikrát týdně se v rámci předškolní výuky věnují tréninku jazykových schopností podle D.B.Elkonina. Cvičí taky předmatematické představy a grafomotoriku. Už teď umí určit počet hlásek ve slově, rozlišují samohlásky, tvrdé i měkké souhlásky i dvojhlásky. Prostě věci, se kterými se dříve trápili až v první třídě. „Současná předškolní výuka ve školce je nadstandardní. To, za co se v jiných školkách draze platí, mají tady děti zdarma. Vše je navíc podáváno zábavnou formou, takže se děti na výuku těší. Je pro nás důležité, aby předškoláci byli na první třídu dobře připravení,“ říká ředitelka Dita Mrázková.

Od září se do výuky ve škole i školce přidá taky angličtina. Školní sbor se rozroste o učitele – angličtináře, který bude mít na starosti výuku ve škole, z části i ve školce a je připraven vést po vyučování i kroužky angličtiny pro děti ze ZŠ i MŠ. Od září budou děti ve škole také lépe chránění. Díky novým vstupním dveřím bude možné nainstalovat bezpečnostní systém s kamerou u zvonku. Nikdo nepovolaný by se tak do školy a školky během dne neměl dostat. Nové šatny pak ocení školáci hlavně v zimě. Budou totiž vybavené sušáky na oblečení. Poslední změna bude patrná ještě před koncem školního roku. Od května ve škole a školce začne vařit nový pan kuchař a změna nastane i na pozici paní uklízečky.

Otevření Herní krajiny

Otevření Herní krajiny

12. 4. 2024

Herní krajina v provozu od 1. 5. 2024

Lanová dráha Sněžka opět v provozu

Lanová dráha Sněžka opět v provozu

7. 3. 2024

Lanovka na Sněžku se po technické odstávce vrátila do plného provoz...

Night shopping v Peci

Night shopping v Peci

25. 1. 2024

Přinášíme vzrušující novinku, která zpestří sobotní večery o jarníc...