Lanová dráha Sněžka opět v provozu

Vydáno 7. 3. 2024

Lanovka na Sněžku se po technické odstávce vrátila do plného provozu. Horní úsek z Růžové hory na nejvyšší českou horu nejezdil kvůli poruše motoru od konce ledna. Lanovka jezdí v závislosti na počasí každý den od 8:00 do 18:00, může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h.

Pravidelná jarní odstávka provozu v délce 6 týdnů proběhne v termínu 18. 3. - 26. 4. 2024, v provozu bude o víkendech (so, ne) a o Velikonocích od 28. 3. do 1. 4. 2024.

 

"Ve čtvrtek 29. února jsme doladili motor, aby byl v souladu se stávajícím zařízením. Proběhly také zkoušky brzd. Vše funguje tak, jak má. Až to počasí dovolí, pojedeme. Horní úsek lanovky byl kvůli poruše motoru mimo provoz čtyři týdny," řekl ČTK Špetla.

 

Podle něj lanovka na tržbách kvůli technické odstávce výrazně netratila. Horní úsek v únoru bývá běžně v provozu několik dnů. "Kdyby k poruše nedošlo, stejně bychom na horním úseku jeli v únoru jen asi osm dnů, počasí by nám stejně nepřálo," řekl ČTK Špetla. Aktuální informace o provozu jsou na webových stránkách.

 

Když je horní úsek lanovky mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru.

 

V Krkonoších stále platí první, nejmírnější stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice. Na hřebenech je 130 až 150 centimetrů vlhkého až mokrého sněhu, informovala dnes na webu Horská služba Krkonoše.

 

Pozor! Sníh a led nezná slitování, ani když je v údolí jaro. Správnou zimní výbavu, oblečení a nesmeky přibalte s sebou! Letošní zima je na pády ze Sněžky bohatá, nevystavujte se nebezpečí a pamatujte na bezpečnostní pravidla.

 

Kabinová lanovka je po kompletní výměně v provozu na prvním úseku od prosince 2013, na druhém úseku jezdí od února 2014. Současné zařízení nabízí turistům čtyřmístné kabiny místo dřívějších otevřených dvousedaček.

 

Karolína Tomasová, Michaela Boudová

zdroj: ČTK

Uzavření cesty Obřím dolem na Sněžku

Uzavření cesty Obřím dolem na Sněžku

21. 7. 2024

Správa KRNAP uzavírá cestu Obřím dolem na Sněžku v plánovaném obobí...

Mimořádná změna otevírací doby Pošty Partner v Peci pod Sněžkou

Mimořádná změna otevírací doby Pošty Partner v Peci pod Sněžkou

18. 7. 2024

V období od 22. 7. do 26. 7. bude provozovna otevřena pouze v odpol...

Velká Úpa zrekonstruovala Oranžové hřiště

Velká Úpa zrekonstruovala Oranžové hřiště

12. 7. 2024

V úterý 9. 7. proběhlo slavnostní otevření Oranžového hřiště ve Vel...