Naše zásahy

52: Dopravní nehoda

22. 9. 2022

V 17:42 je jednotka vyslána směrem na Malou Úpu k dopravní nehodě se zraněním po nárazu osobního automobilu do svodidel. Při našem příjezdu je na místě již ZZS, zaranění se nepotvrdilo. Nehoda se oběšla i bez úniku provozních kapalin. Po zdokumentování nehody pomáháme naložit auto na odtahovou službu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

51: Dopravní nehoda

22. 9. 2022

V 14:44 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou k dopravní nehodě autobusu a osobníha auta se szraněním. Při našem příjezdu je na místě již ZZS a horská služba. Ve vozidle zůstává 1 osoba, protože nedošlo k aktivaci airbagů. Ihned po odpojení akumulátoru je osoba horskou službou předána do péče ZZS. Na místě provádíme zasypání uniklých provozních kapalin. Po zdokumentování nehody odtlačujeme osobní automobil na nedaleké parkoviště a doklízíme komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

50: Taktické cvičení - ptačí chřipka H5N1

22. 9. 2022

Od půl jedenácté proběhlo na přehradě v Bukovém údolí taktické cvičení - zásah na nebezpečnou látku - ptačí chřipka H5N1. Na operační středisko byl nahlášen nález uhynulých kachen na vodní hladině. Po příjezdu na místo provádíme průzkum okolí místa události a zajištujeme místo události. Provádíme vytyčení nebezpečné zóny a průzkum vodní hladiny pomocí dalekohledu. Po příjezdu jednotky HZS PS Trutnov jsme nápomocní při zřizování nástupního prostoru do nebezpečné zóny, následně jsme vybaveny technickými prostředky pro práci na vodě. Ze člunu pak postupně sbíráme uhynulé kachny a dopravujeme je k břehu, kde je provedena jejich dezinfekce a uložení  do neprodyšných obalů. Trutnovská jednotka pak provedla dekontaminaci hasičů a dekontaminaci věcných prostředků použitých při zásahu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

49: Únik nebezpečné látky

4. 9. 2022

V 18:41 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou k úniku nebezpečných látek z převrácené čtyřkolky. Drobný únik provozních kapalin je zasypán sorbentem, čtyřkolku jsme převrátili zpět na kola a vytáhli na cestu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

48: Únik nebezpečné látky

29. 8. 2022

V 11:43 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou, kde došlo k proražení olejové vany u osobního automobilu. Při příjezdu na místo události je zjištěna asi 100m dlouhá olejová stopa na komunikaci. Majitel vozidla umístil ještě před příjezdem jednotky pod automobil nádobu pro zachycení zbylého oleje. Jednotka zasypala olej pomocí sorbentu a komunikaci uklidila.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

47: Dopravní nehoda

22. 8. 2022

V 02:08 je jednotka povolána do Velké Úpy k nehodě osobního automobilu, 1 zraněná osoba. Řidičce osobního automobilu je poskytnuta předlékařská první pomoc a následně je předána do péče ZZS. Na vozidle odpojujeme akumulátor a sorbentem zasypáváme uniklé provozní kapaliny. Nárazem došlo k poškození ještě dalšího zaparkovaného vozidla, bez úniku provozních kapalin. Po zdokumentování nehody, odstavujeme vozidla mimo prostor zasažený únikem provozních kaplin a provádíme úklid. Pod vozidlo je ještě umístněna úkapová nádoba.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

46: Dopravní nehoda

4. 8. 2022

V 11:39 je jednotka povolána do Velké Úpy k nehodě 2 osobních aut. Událost se obešla bez zranění. Z jednoho auta unikala chladící kapalina, pod auto byla umístněna záchytná nádoba, uniklé provozní kapaliny byly zasypány a následně odstraněny. Po dobu vyšetřování dopravní nehody jednotka usměrňovala dopravu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

45: Strom

3. 8. 2022

V 12:05 je jednotka povolána k naloménu stromu, hrozící pádem na komunikaci, směr Zahrádky cca 100 metrů od penzionu Javor. Na místě zjišťujeme, že jde o ulomený vrch vzrostlého stromu, který zůstal zachycen ve větvích. Protože nebyl dostatek místa pro bezpečné skácení celého stromu a při jeho kácení hrozilo nebezpečí nekontrolovatelného pádu ulomeného vrchu, bylo rozhodnuto o využití naší výškové techniky. Po příjezdu automobilového žebříku, byl ulomený vrch uvázán lanem a následně stržen na zem, kde byl rozřezán a odklizen.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

44: Vyproštění vozu

31. 7. 2022

V 11:56 je jednotka povolána k lanovce na Hnědý vrch, kde vyjel osobní automobil částečně ze silnice. Vůz byl opřen podvozkem o silnici, bylo zapotřebí automobil nadzvednout, k tomu byly použity zvedací vaky HZS Trutnov, automobil byl bez poškození vyproštěn na silnici.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

43: Strom

31. 7. 2022

V 07:45 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou ke spadlému stromu přes místní komunikaci. Strom jsme rozřezali a odklidili ze silnice.

42: Strom

30. 7. 2022

V 22:35 je jednotka vyslána do spáleného Mlýna, spadlý strom na komunikaci s obtíží průjezdné. Strom jsme rozřezali a odklidili ze silnice.

 

41: Dopravní nehoda

27. 7. 2022

V 12:43 je jednotka vyslána k převrácenému autu v řece u chaty Vavřinec. Po příjezdu na místo události je potvrzeno vozidlo na střeše, ve vozidle se nikdo nenacházel. Pro jistotu jsou zkontrolovány oba břehy řeky pod i nad převráceným vozidlem, jestli se v okolí nenachází řidič, do řeky byly nainstalovány sorpční hadi. K vyzvednutí vozidla byl použit vyprošťovací automobil.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

40: Požár lesní

23. 7. 2022

V 16:42 je jednotka vyslána k doutnajícímu stromu na staré cestě do Pece pod Sněžkou. Jednotka provedla dohašení stromu pomocí jednoho C proudu.

39: Nehoda

8. 7. 2022

V 10:30 je jednotka vyslána do Svobody nad Úpou - dopravní nehoda

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly dnes u pádu stromu na osobní auto na silnici III. třídy mezi Svobodou n. Úpou a Janskými Lázněmi v Krkonoších. Jedna osoba na místě ve voze zemřela. Po zadokumentování místa vyprostili hasiči oběť, odstranili strom a postarali se o úklid vozovky. Okolnosti vyšetřuje Policie ČR.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Horní Maršov, Pec pod Sněžkou a Svoboda nad Úpou. (zdroj HZS Královéhradeckého kraje, ilustrační foto)

 

38: Strom

5. 7. 2022

Během předešlého výjezdu je jednotka operačním střediskem informována o spadlém stromu cestou na farinky. Část jednotky odjíždí k události, kde pomocí motorové pily odstranili spadlý strom ze silnice.

37: Únik nebezpečné látky

5. 7. 2022

V 10:46 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou, kde u jednoho z hotelů došlo k úniku hydraulického oleje z popelářského vozu. Jednotka olej zasypala sorbentem a následně odstranila ze silnice.

36: Strom

4. 7. 2022

Ve 14:40 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou, kde došlo k pádu stromu na komunikaci. Jednotka strom odklidila.

35: Strom

1. 7. 2022

V 15:18 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou k likvidaci spadlého stromu, který blokuje cestu směr Hotel Energetik. Vlivem silného větru dochází k dalším pádům stromů v různých lokalitách Pece. Jednotka se proto rozděluje a odklízí během odpoledne okolo třiceti spadlých stromů.

34: Strom

28. 6. 2022

V 15:11 je jednotka vyslána ke spadlému stromu přes komunikaci asi 1 kilometr za Spáleným Mlýnem. Strom jsme rozřezali a odklidili mimo komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

33: Vyproštění vozu

20. 6. 2022

V 16:28 je jednotka vyslána k osobnímu automobilu hrozícímu pádem ze stráně do Velké Úpy. Po silném lijáku se stala úzká cesta pro vozidlo nesjízdná. Vozidlo jsme pomocí tirforu povytáhli zpět na cestu a následně jsme ho svezli na bezpečné místo.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

« 1 2 .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 26 27 »