Naše zásahy

15: Vyproštění vozu

19. 2. 2022

V 19:43 je jednotka povolána k vyproštění vozidla, které na náledí narazilo do zábradlí a svépomocí se řidiči nepodařilo auto od zábradlí odtáhnout. Vozidlo bylo pomocí tirforu vyproštěno zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

14: Strom

17. 2. 2022

V 13:18 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou k nakloněnému stromu nad vozovkou - špička stromu visí cca 2 metry nad vozovkou. Na opěrné zdi za čerpací stanicí ležel zlomený modřín, špička byla nad komunkací II. třídy. Před odříznutím jsme špičku zajitili proti pádu lanem a po jejím odříznutí jsme ji vytáhli na opěrnou zeď. Zbytek stromu jsme částečně odvětvili a zkrátili tak, abychom zabránili případnému dalšímu pádu na komunikaci. Olámané vetve na komunikaci jsme odklidili za krajnici.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

13: Vyproštění vozu

11. 2. 2022

Ve 13:40 vyjíždí jednotka do Pece pod Sněžkou, kde došlo k uvíznutí nákladního automobilu ve vjezdu do samoobsluhy a opření se o sněhovou stěnu. Jednotka automobil vytáhla za pomoci vyprošťovacího popruhu zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

12: Vyproštění autobusu

7. 2. 2022

V 16:43 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou, kde je nahlášen skibus po nehodě hrozící pádem do potoka. Na místě je vlivem nepříznivého počasí kluzká vozovka a není tudíž možné vytažení autobusu naší technikou. Je proto povolán traktor technických služeb a po zdokumentování nehody policií je autobus vytažen zpět na komunikaci. Dále zajišťujeme ve spolupráci bezpečný odjezd autobusu z místa nehody.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

11: Vyproštění vozu

7. 2. 2022

V 09:29 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou kde došlo k uvíznutí dodávky v prudkém kopci na svodidlech. Dodávku jsme zajistili za pomoci ručního lanového navijáku a poté byl využit naviják na CAS Man a kladka k odtažení dodávky od svodidel.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

10: Vyproštění vozu

6. 2. 2022

V 16:29 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou směr Obří důl, kde byl nahlášen osobní automobil v příkopu blokující komunikaci. Automobil zapadl krátcve po 15-té hodině, při našem příjezdu na místo byl již automobil vyproštěn svépomocí. Jednotka pomohla s doprovodem couvajícího vozidla (cca 200 m). Poté se vracíme zpět na základnu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

9: Vyproštění autobusu

6. 2. 2022

V 13:35 je jednotka vyslána do Horní Malé Úpy na pomoc zapadlému autobusu, který se vyhýbal protijedoucímu vozidlu a spadl částečně do příkopu. Na místě události se nachází jednotka z Malé Úpy, která se pokusila autobus vytáhnout pomocí jejich Bobru. Autobus stále klouzal zadní částí hlouběji do sněhu. Po odházení sněhu a posypání autobusu štěrkem se podařilo autobus za použítí navijáku na CAS 15 Man vytáhnout zpět na komunikaci. Po cestě na základnu jsme vypomohli 3 automobilům, které měli na kluzké silnici problém s rozjetím.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Malá ÚPa

8: Pomoc - střecha

30. 1. 2022

V 11:00 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou, kde došlo vlivem silného větru k odtržení oplechování boční části střechy. Místo je nedostupné vzhledem k zledovatělé komunikaci. Po příjezdu na místo zjišťujeme průzkumem jedinou možnou cestu na střechu po starém žebříku na boku budovy, který není v horní části pevně uchycen. Vzhledem k hrozícímu nebezpečí utržení žebříku je po domluvě s obsluhou objektu místo zabezpečeno a předáno obsluze, která si zajistí následnou opravu sama.

Při návratu na základnu zjišťujeme, že v městské části došlo k uklouznutí skibusu, který blokuje cestu. Na místě využíváme sypač technických služeb města k vyproštění skibusu zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

7: Vyproštění automobilu

28. 1. 2022

V 15:07 je jednotka vyslána k odstranění překážky, osobního automobil zapadl ve sněhu, částěčně sjelo z cesty na stráň, cesta neprůjezdná. Automobil jsme vytáhli pomocí navijáku na VEA Mazda zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

6: Strom

17. 1. 2022

V 13:34 je jednotka vyslána k odstranění menšího stromu spadlého na silnici za Spáleným Mlýnem, částečně průjezdné. Strom se podařilo odklidit bez použití motorové pily.

5: Vyproštění vozu

11. 1. 2022

V 09:53 je jednotka vyslána k odstranění překážky, osobního automobil hrozí pádem do příkopu, blokuje komunikaci. Na místě spolupracujeme s technickými službami. Naviják na VEA Mazda byl použit k jištění vozidla, vytažen byl traktorem technických služeb. Automobil byl vyproštěn zpět na komunikaci a předán majitelce bez poškození.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

4: Vyproštění vozidla

8. 1. 2022

V 17:00 je jednotka vyslána k nehodě osobního automobilu, vozidlo hrozí pádem ze stráně, vedle chaty Amor. Vozidlo jsme vytáhli zpět na komuniukaci pomocí navijáku na VEA Mazda.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

3: Technická pomoc

5. 1. 2022

V 11:28 je jednotka vyslána k pročištění ucpaných kanálů. Šlo o ucpanou propust pod místní komunikací, voda se valila po komunikaci a hrozilo možné zatopení podzemních prostor přilehlého objektu. Na místě již propust čistil bagr a nakladač. My jsme se pokusili pročistit propust ze spodní strany jedním proudem. Na konec byly k dočištění použity lopaty a trhací hák.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

2: Požár

2. 1. 2022

V 19:12 je jednotka vyslána k požáru penzionu na Horní Malou Úpu, hoří pod střechou. Na místo společně s námi přjíždí jednotka z Horního Maršova. Na místě je místní jednotka a na střeše jsou viditelné plameny. Nasazen je jeden proud vnitřkem budovy a druhý k ochalzování střechy. Po příjezdu dalších jednotek je nasazen další proud do podkroví budovy a ještě jeden k ochlazování střechy. Po příjezdu výškové techniky se mohlo začít hasit přímo na hřebeni budovy. V průběhu hašení bylo nutné rozebírat sádrokartonové obložení, během požáru došlo k prohoření rozvodů vodoinstalace a následnému promočení spodního patra. Aby se předešlo vzniku následných škod byl použit speciální vysavač na vodu maršovské jednotky. Okolo půl dvanácté je nahlášena likvidace požáru. Jednotky se začínají vracet zpět na zbrojnice, na místě k dohlídání požářiště zůstává místní jednotka. Před předáním objektu byla ještě provizorně střecha zakryta fólií.

https://trutnovinky.cz/zpravy/z-okresu/2022/leden/v-horni-male-upe-hori-penzion-lide-jsou-bez-zraneni-venku/

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Malá Úpa, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky, HZS PS Trutnov

1: Požár

1. 1. 2022

V 9:33 je jednotka vyslána k požáru komínu, hoří saze v komíně, Horní Maršov. Na místo je povolána i naše výšková technika. Při příjezdu na místě již zasahuje místní jednotka z Horního Maršova. Protože nedošlo k rozšíření požáru mimo komínové těleso a na místě byl dostatek sil a prostředků, bylo velitelem zásahu rozhodnuto o vrácení našeho žebříku a druhé cisterny zpět na zbrojnici. Zbytek jednotky pomáhá při vynášení sražených usazenin ven z objektu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, HZS PS Trutnov

55: Vyproštění vozu

31. 12. 2021

V 11:07 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou k vyproštění automobilu, který na zledovatělé komunikaci dostal smyk, narazil do svodidel a blokoval komunikaci. Automobil byl vyproštěn za pomoci ručního lanového navijáku.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

54: Dopravní nehoda

18. 12. 2021

V 12:41 je jednotka vyslána kdopravní nehodě, osobní automobil na střeše v potoce, 2 osoby z vozu venku, v šoku. Po příjezdu na místo zjišťujeme, že osoby jsou v pořádku bez zranění. Z automobilu unikají provozní kapaliny, proto umísťujeme na potok sorpčního hada a dečku. Po příjezdu horské služby jsou osoby ještě jednou zkontrolovány. Po dobu zásahu usměrňujeme dopravu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

53: Otevření bytu

13. 12. 2021

V 00:29 je jednotka vyslána k otevření bytu na Dolní Malou Úpu 112. Na místě jsme společně s Policií ČR a posádkou ZZS, ale na uvedené adrese nikdo o ničem neví. Po konzultaci s operačním střediskem a policií přejíždíme na Horní Malou Úpu 112. Kousek od objektu se na silnici pohybují 2 podnapilé osoby, jedna z nich je oznamovatelem události. Otevření bytu není zapotřebí, 1 osobu si převzala posádka ZZS.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

52: Vyproštění vozidla

12. 12. 2021

V 17:35 je jednotka vyslána k vytažení osobního automobilu - hrozí převrácením a pádem ze srázu, osoba uvnitř. Vozidlo jsme  vytáhli zpět na cestu pomocí navijáku na VEA Mazda a směrové kladky.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

51: Vyproštění vozidla

9. 12. 2021

V 14:08 je jednotka vyslána k dodávce, která sjela z komunikace a hrozí pádem ze svahu. K vyproštění dodávky zpět na komunikaci byl použit naviják na CAS 15 MAN a tirfor.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

 

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 22 23 »