Naše zásahy

17: Záchrana osob

21. 3. 2020

V 08:27 byl jednotce vyhlášen poplach - záchrana, uzavření - žádost o vyproštění z výtahu, 1 osoba, je zamčený i hlavní vchod, kromě pána uvězněného ve výtahu v hotelu nikdo není. S pánem jsme v kontaktu pomocí mobilního telefenu, jsme informování o otevřené ventilačce v 1. patře. Pomocí nastavovacích žebříků se dostáváme k ventilačce a pak se daří otevřít okno pod ní. Výtah se zasekl mezi 1. a 2. patrem. V druhém patře zůstala asi 30 cm veliká škvíra. Po zabezpečení výtahu proti pohybu je z něho nejdříve vyprošten pes a po vytvoření provizorních schůdků i jeho pán.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

16: Taktické cvičení

5. 3. 2020

Námětem taktického cvičení byl požár sněžné rolby po technické závadě ve Ski areálu Černá Hora. Požár se postupně rozšířil na druhou rolbu zaparkovanou vedle a mířil i do blízkého lesního porostu. Při požáru byl zraněn jeden ze zaměstnanců ski areálu, který se snažil požár hasit. Cílem cvičení bylo prakticky vyzkoušet odběr hasební vody ze zasněžovacího systému a realizaci případného zásahu v nepřístupném terénu pro cisterny. K transportu osob a vybavení byly použity pásové prostředky dobrovolných jednotek - šestikolka Pec pod Sněžkou, 2 x čtyřkolkka Horní Maršov, 1 x čtyřkolka Mladé Buky. K hašení byl jako vodní zdroj využit systém zasněžování u sjezdovky s nasazením 4 C proudů, konkrétně dva nejbližší zasněžovací stojany. Zraněné osobě byla na místě jednotkami poskytnuta předlékařská pomoc, tepelný komfort a následně byl pomocí čtyřkolky s vozíkem transportován do ul. Krkonošská, kde by byl předán do péče ZZS. Pro napojení na zasněžovací systém byl použit průmyslový přetlakový ventil. Cvičení prokázalo využitelnost zasněžovacího systému i pro hašení požárů, ale zárověň se objevily i drobné nedostatky, které bude nutné ještě doladit.

 

https://www.pozary.cz/clanek/225780-hasici-v-kralovehradeckem-kraji-vyzkouseli-novy-pretlakovy-ventil-v-horach-umozni-napojit-se-na-system-zasnezovani/

https://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/video-hasici-se-napojili-na-zasnezovaci-system-sjezdovek-novinka-jim-pomuze-20200306.html

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/hasici-ventil-hadice-voda-zasnezovani-hory-nepristupny-teren.A200305_180426_hradec-zpravy_zuf

 

Zúčastněné jednotky: JDSH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky,  Černý Důl - Čistá, HZS PS Trutnov

15: Vyproštění autobusu

29. 2. 2020

V 06:38 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc nebezpečný stav, autobus sedí kolem v malém kanálku, autobusové nádraží. Autobus byl zadní nápravou ve  vytátém kanálu, zadní část seděla na uježděném sněhu.  Autobus jsme vytáhli pomocí navijáku na manu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

14: Vyproštění vozu

28. 2. 2020

V 09:02 byl jednotce vyhlášen poplach - nehoda uvolnění, osobní automobil hrozí pádem, Velká Úpa u chaty Jabluňka. Vozidlo jsme vytáhli zpět na komunikaci pomocí tirforu a navijáku na VEA Mazda.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

13: Dopravní nehoda

24. 2. 2020

V 09:02 byl jednotce vyhlášen poplach - nehoda, uvolnění, sněžný traktor (čtyřkolka) sjel po ledu do technické budovy vleku, jedna osoba zraněná. Zraněná osoba byla odvezena Horskou službou, na místě provádíme proti požární opatření. Vlivem nárazu do objektu došlo k jeho posunutí a tím i k poškození plynové a elektrické přípojky. Na místo jsou povolány pohotovstní služby, kterým je místo následně předáno.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horská služba, HZS PS Trutnov

 

12: Strom

24. 2. 2020

V 03:51 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc strom na komunikaci Dolní Malá Úpa. Strom jsme rozřezali a odklidili mimo komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

11: Vyproštění vozu

23. 2. 2020

V 10:39 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc nebezpečný stav, osobní automobil ještě částí na vozovce, hrozí pádem, lidi venku, bez úniku, Velká Úpa. Vozidlo sjelo z přístupové komunikace k penzionu. Pomocí navijáku na VEA jsme ho vytáhli zpět na cestu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

10: Strom

21. 2. 2020

V 08:27 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc strom, spadlý strom na silnici Pec pod Sněžkou za Horskou službou. Strom jsme rozřezali a odklidili mimo komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

9: Požár

20. 2. 2020

V 10:10 byl jednotce vyhlášen poplach - požár bytu, Horní maršov, Bertholdovo náměstí. Vznikající požár kuchyně byl uhašen obyvateli domu ještě před příjezdem jednotek. Místní jednotka provádá kontrlou a odvětrání zasažených prostor.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, HZS PS Trutnov

8: Požář - planý poplach

19. 2. 2020

V 07:18 byl jednotce vyhlášen poplach - požár, podezření na požár v domě, Horní Maršov třída Josefa II. Při příjezdu je již na místě místní jedntoka - průzkumem nebyl požár potvrzen. Vracíme se zpět na zbrojnici.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, HZS PS Trutnov

7: Záchrana osob

17. 2. 2020

V 21:50 byl jednotce vyhlášen poplach - záchrana, uzavření osoby ve výtahu, 7 lidí, Pec pod Sněžkou 355. Výtah se podařilo otevřít zaměstnancům hotelu ještě před příjezdem jednotky - jednotka nezasahovala.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

6: Vyproštění vozu

10. 2. 2020

V 13:36 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc nebezpečný stav, osobní automobil hrozí převrácením, Velká Úpa - stará cesta. Vozidlo sjelo z přístupové komunikace k penzionu. Pomocí navijáku na VEA jsme ho vytáhli zpět na cestu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

5: Dopravní nehoda

4. 2. 2020

V 17:53 byl jednotce vyhlášen poplach - nehoda, uvolnění, osobní automobil naboura do domu, penzion Na Salaši. Vozidlo bylo opřené bokem o střechu přístřešku, část vozu byla spadlá za opěrnou zdí. Vozidlo jsme zajitili proti dalšímu pohybu. Velitelem zásahu je nakonec rozhodnuto, že k vyproštění vozu bude povlána specializovaná firma.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

4: Dopravní nehoda

4. 2. 2020

V 08:20 byl jednotce vyhlášen poplach - nehoda zranění, u penzionu Kobr. Při příjezdu na místo události se vozidlo nacházelo asi 100 metrů pod cestou v korytě potoka. Řidič byl Horskou službou odvezen k dalšímu vyšetření. Z vozidla neunikaly žádné provozní kapaliny, do toku potoka byl pro jistotu umístněn sorpční had, na vozidle jsem odpojili autobaterii. Pomocí tirforu jsme vozidlo vytáhli z potoka a zajistili jsme ho na kraji louky proti dalšímu pohybu. Pod vozidlo byla umístněna sorpční plachetka.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

3: Únik nebezpečných látek

1. 2. 2020

V 10:03 byl jednotce vyhlášen poplach - únik nebezpečných látek do vody, převrácená rolba do potoka - únik PHM. Protože bylo místo pro nákladní automobily nepřístupné, překládáme potřebné vybavení do VEA Mazda. S dalším transportem osob a materiálu pomáhá Horská služba a místní firma. Uniklé provozní kapaliny se vsákly do sněhu pod rolbou a do potoka se nedostaly. Pro jistotu do něj byly umístněny sorpční hadi, kdyby došlo během vyprošťování k dalšímu úniku. Pomocí několika navijáků se rolbu podařilo převrátit na pásy a dostat zpět na komunikaci. Sníh kontaminovaný uniklými provozními kapalinami byl naložen na vlek a následně rozpuštěn do lapolu u parkoviště.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

2: Dopravní nehoda

30. 1. 2020

V 12:23 byl jednotce vyhlášen poplach - nehoda, uvolnění, osobní automobil - pád ze stráně, osoby venku, bez zranění. Při našem příjezdu je na místě události Horská služba, která pro jistotu prohlídla osoby cestující ve vozidle. Z vozidla neunikaly žádné provozní kapaliny. Protože bylo místo špatně přístupné pro vyprošťovací automobil a nebyl zde ani dostatek vhodných kotvících prvků, byl na místo povolán traktor technických služeb města. Po dobu vyprošťování byla komunikace uzavřena.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

1: Vyproštění vozu

1. 1. 2020

V 05:10 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc nebezpečný stav, osobní automobil, cesta úplně zledovatělá, 100 metrů od Penzionu Kobr. Osobní automobil byl napříč přes komunikaci zhruba v půlce prudkého stoupání za penzionem. Vozidlo jsme pomocí tirforu nejdříve narovnali do správného směru a pak jsme ho pomalu zpouštěli zpět dolů. Protože se jednalo o poměrně dlouhý úsek, bylo nutné vozidlo třikrát zajistit proti samovolnému pohybu a převázat tirfor. Z rovinky nad penzionem již pak řidič vozidlo pomaličku bezpečně svezl k hlavní komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

55: Vyproštění vozu

30. 12. 2019

V 13:29 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc nebezpečný stav, malý nákladní automobil hrozící pádem do stráně, MAN TGL mrazírenská nástavba, cca 6 tun, Horní Malá Úpa. Nákladní automobil byl jedním zadním kolem mimo komunikaci. Po dobu vyprošťování byla komunikace úplně uzavřena. K vytažení byl použit naviják na CAS 15 MAN.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Malá Úpa

54: Otevření auta

29. 12. 2019

V 16:50 byl jednotce vyhlášen poplach - záchrana uzavření, zabouchnuté dítě v autě u chaty Pecka. Po příjezdu na místo se díky speciálnímu vybavení podařilo vozidlo otevřít  do pěti minut bez poškození.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

53: Vyproštění

29. 12. 2019

V 11:50 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc nebezpečný stav, převrácená rolba, únik provozních kapalin, bez zranění, Javor. Většina uniklých provozních kapalin zůstala v kabině Hägglundu, na dvě místa byly umístněny zachytávací nádoby. Před převrácením zpět na pásy byl ucpán odtokový otvor v podlaze Hägglundu. K převrácení pak byly použity 2 tirfory a třetím tirforem byla zajištěna zadní část proti pohybu. Po převrácení byly pomocí sorpčních deček setřeny ze stěn uniklé provozní kapaliny. Na místo přijel další Hägglund, kterým byl stroj odtažen.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

« 1 2 3 4 5 6 7 8 .. 14 15 »