Naše zásahy

21: Vyproštění vozidla

18. 3. 2022

V 14:57 je jednotka vyslána do Velké Úpy, kde je nahlášeno vozidlo které při otáčení uvízlo a hrozilo pádem ze stráně. Při příjezdu na místo zjišťujeme uvízlí automobil s řidičem uvnitř, který stojí na brzdě. Vzhledem k částečně odtáté komunikaci nehrozilo další sklouznutí auta při manipulaci. Proto ponecháváme řidiče v automobilu a ručně odhazujeme zadní část vozidla postupně zpět až na komunikaci. V průběhu události přichází další žádost o pomoc, tentokrát jde o spolupráci při transportu zraněné osoby ve Velké Úpě. Na místo události odjíždí HZS Trutnov. Naše jednotka se poté vrací zpět na základnu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

20: Dopravní nehoda

8. 3. 2022

V 07:24 je jednotka vyslána k dopravní nehodě autobusu a osobního automobilu se sraněním do Mladých Buků - zastávka Mladé Buky střed. Při našem příjezdu na místě již zasahuje jednotka z trunovské stanice a jedna osoba je předána do péče zdravotnické záchranné službě. Protože je na místě dostatek sil a prostředků, tak se po dohodě s velitelem zásahu vracíme zpět na zbrojnici.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

 

19: Dopravní nehoda

5. 3. 2022

V 10:41 je jednotka vyslána směr Spálený Mlýn k dopravní nehodě bez zranění s únikem PHM. Průzkumem na místě zjišťujeme osobní automobil po nárazu do svodidel s drobným únikem chladící kapaliny. Po dobu dokumentace policií na místě usměrňujeme provoz. Po zdokumentování nehody uklízíme komunikaci a připravujeme vozidlo na odtah.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

18: Vyproštění vozu

4. 3. 2022

Ve 22:47 je jednotka vyslána jednotka do Velké Úpy na pomoc automobilu, který sklouzl na komunikaci a uvízl na sněhovém mantinelu. Zadní část vozu jsme ručně odsunuli z mantinelu zpět na komunikaci a poté vozidlo za naší asistence z couvalo zpět pod kopec.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

17: Dopravní nehoda

1. 3. 2022

V 16:22 je jednotka vyslána do Svobody nad Úpou k nehodě dvou osobních vozidel. Při příjezdu na místo události je již na místě záchranná služba, která zkontrolovala jednu osobu z havarovaného vozidla. Jednotka na místě usměrňuje dopravu a po dokumentaci nehody policií odstavujeme jedno vozidlo mimo komunikaci a připravujeme na odtah. Druhé vozidlo s menším poškozením odjíždí samo. Po úklidu komunikace se vracíme zpět na základnu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

16: Dopravní nehoda

1. 3. 2022

V 11:59 je jednotka vyslána do Temného dolu k dopravní nehodě dvou osobních automobilů se zraněním. Na místě je zraněná jedna osoba, které poskytujeme předlékařskou první pomoc a po příjezdu záchranné služby ji předáváme k dalšímu ošetření. Jsou provedena proti požární opatření a zychytávány uniklé provozní kapaliny. Při nárazu došlo k poškození autobaterie, kterou jsme z vozu demontovali. Po zdokumentování nehody je automobil odstaven a následně je proveden úklid vozovky.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

15: Vyproštění vozu

19. 2. 2022

V 19:43 je jednotka povolána k vyproštění vozidla, které na náledí narazilo do zábradlí a svépomocí se řidiči nepodařilo auto od zábradlí odtáhnout. Vozidlo bylo pomocí tirforu vyproštěno zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

14: Strom

17. 2. 2022

V 13:18 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou k nakloněnému stromu nad vozovkou - špička stromu visí cca 2 metry nad vozovkou. Na opěrné zdi za čerpací stanicí ležel zlomený modřín, špička byla nad komunkací II. třídy. Před odříznutím jsme špičku zajitili proti pádu lanem a po jejím odříznutí jsme ji vytáhli na opěrnou zeď. Zbytek stromu jsme částečně odvětvili a zkrátili tak, abychom zabránili případnému dalšímu pádu na komunikaci. Olámané vetve na komunikaci jsme odklidili za krajnici.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

13: Vyproštění vozu

11. 2. 2022

Ve 13:40 vyjíždí jednotka do Pece pod Sněžkou, kde došlo k uvíznutí nákladního automobilu ve vjezdu do samoobsluhy a opření se o sněhovou stěnu. Jednotka automobil vytáhla za pomoci vyprošťovacího popruhu zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

12: Vyproštění autobusu

7. 2. 2022

V 16:43 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou, kde je nahlášen skibus po nehodě hrozící pádem do potoka. Na místě je vlivem nepříznivého počasí kluzká vozovka a není tudíž možné vytažení autobusu naší technikou. Je proto povolán traktor technických služeb a po zdokumentování nehody policií je autobus vytažen zpět na komunikaci. Dále zajišťujeme ve spolupráci bezpečný odjezd autobusu z místa nehody.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

11: Vyproštění vozu

7. 2. 2022

V 09:29 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou kde došlo k uvíznutí dodávky v prudkém kopci na svodidlech. Dodávku jsme zajistili za pomoci ručního lanového navijáku a poté byl využit naviják na CAS Man a kladka k odtažení dodávky od svodidel.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

10: Vyproštění vozu

6. 2. 2022

V 16:29 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou směr Obří důl, kde byl nahlášen osobní automobil v příkopu blokující komunikaci. Automobil zapadl krátcve po 15-té hodině, při našem příjezdu na místo byl již automobil vyproštěn svépomocí. Jednotka pomohla s doprovodem couvajícího vozidla (cca 200 m). Poté se vracíme zpět na základnu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

9: Vyproštění autobusu

6. 2. 2022

V 13:35 je jednotka vyslána do Horní Malé Úpy na pomoc zapadlému autobusu, který se vyhýbal protijedoucímu vozidlu a spadl částečně do příkopu. Na místě události se nachází jednotka z Malé Úpy, která se pokusila autobus vytáhnout pomocí jejich Bobru. Autobus stále klouzal zadní částí hlouběji do sněhu. Po odházení sněhu a posypání autobusu štěrkem se podařilo autobus za použítí navijáku na CAS 15 Man vytáhnout zpět na komunikaci. Po cestě na základnu jsme vypomohli 3 automobilům, které měli na kluzké silnici problém s rozjetím.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Malá ÚPa

8: Pomoc - střecha

30. 1. 2022

V 11:00 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou, kde došlo vlivem silného větru k odtržení oplechování boční části střechy. Místo je nedostupné vzhledem k zledovatělé komunikaci. Po příjezdu na místo zjišťujeme průzkumem jedinou možnou cestu na střechu po starém žebříku na boku budovy, který není v horní části pevně uchycen. Vzhledem k hrozícímu nebezpečí utržení žebříku je po domluvě s obsluhou objektu místo zabezpečeno a předáno obsluze, která si zajistí následnou opravu sama.

Při návratu na základnu zjišťujeme, že v městské části došlo k uklouznutí skibusu, který blokuje cestu. Na místě využíváme sypač technických služeb města k vyproštění skibusu zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

7: Vyproštění automobilu

28. 1. 2022

V 15:07 je jednotka vyslána k odstranění překážky, osobního automobil zapadl ve sněhu, částěčně sjelo z cesty na stráň, cesta neprůjezdná. Automobil jsme vytáhli pomocí navijáku na VEA Mazda zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

6: Strom

17. 1. 2022

V 13:34 je jednotka vyslána k odstranění menšího stromu spadlého na silnici za Spáleným Mlýnem, částečně průjezdné. Strom se podařilo odklidit bez použití motorové pily.

5: Vyproštění vozu

11. 1. 2022

V 09:53 je jednotka vyslána k odstranění překážky, osobního automobil hrozí pádem do příkopu, blokuje komunikaci. Na místě spolupracujeme s technickými službami. Naviják na VEA Mazda byl použit k jištění vozidla, vytažen byl traktorem technických služeb. Automobil byl vyproštěn zpět na komunikaci a předán majitelce bez poškození.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

4: Vyproštění vozidla

8. 1. 2022

V 17:00 je jednotka vyslána k nehodě osobního automobilu, vozidlo hrozí pádem ze stráně, vedle chaty Amor. Vozidlo jsme vytáhli zpět na komuniukaci pomocí navijáku na VEA Mazda.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

3: Technická pomoc

5. 1. 2022

V 11:28 je jednotka vyslána k pročištění ucpaných kanálů. Šlo o ucpanou propust pod místní komunikací, voda se valila po komunikaci a hrozilo možné zatopení podzemních prostor přilehlého objektu. Na místě již propust čistil bagr a nakladač. My jsme se pokusili pročistit propust ze spodní strany jedním proudem. Na konec byly k dočištění použity lopaty a trhací hák.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

2: Požár

2. 1. 2022

V 19:12 je jednotka vyslána k požáru penzionu na Horní Malou Úpu, hoří pod střechou. Na místo společně s námi přjíždí jednotka z Horního Maršova. Na místě je místní jednotka a na střeše jsou viditelné plameny. Nasazen je jeden proud vnitřkem budovy a druhý k ochalzování střechy. Po příjezdu dalších jednotek je nasazen další proud do podkroví budovy a ještě jeden k ochlazování střechy. Po příjezdu výškové techniky se mohlo začít hasit přímo na hřebeni budovy. V průběhu hašení bylo nutné rozebírat sádrokartonové obložení, během požáru došlo k prohoření rozvodů vodoinstalace a následnému promočení spodního patra. Aby se předešlo vzniku následných škod byl použit speciální vysavač na vodu maršovské jednotky. Okolo půl dvanácté je nahlášena likvidace požáru. Jednotky se začínají vracet zpět na zbrojnice, na místě k dohlídání požářiště zůstává místní jednotka. Před předáním objektu byla ještě provizorně střecha zakryta fólií.

https://trutnovinky.cz/zpravy/z-okresu/2022/leden/v-horni-male-upe-hori-penzion-lide-jsou-bez-zraneni-venku/

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Malá Úpa, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky, HZS PS Trutnov

« 1 2 3 4 5 6 7 .. 18 19 »