Naše zásahy

26: Strom

8. 4. 2022

V 13:18 je jednotka vyslána ke spadlému stromu přes komunikaci před Dolní Malou Úpou. Strom jsme rozřezali a odklidili mimo komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

25: Požár - planý poplach

5. 4. 2022

V 10:03 je jednotka vyslána k požáru výškové budovy do Pece pod Sněžkou, požár v objektu byl  nahlášen přes PCO. Ještě na zbrojnici jsme operačním střediskem informováni o zrušení výjezdu.

Poplach vyhlášen jednotkám: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, HZS PS Trutnov

24: Požár rolby

31. 3. 2022

V 18:33 je jednotka vyslána do Horního Maršova k požáru rolby v přezimovací obůrce. Při našem příjezdu na místě zasahuje místní jednotka a vznikající požár se podařilo uhasit práškovým přenosným hasicím přístrojem.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, HZS PS Trutnov

23: Vyproštění vozidla

25. 3. 2022

V 12:13 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou, kde došlo k uvíznutí dodávky ve stráni nad řekou. Po dojezdu CAS Man na místo zajišťujeme pomocí ručního lanového navijáku automobil proti pohybu a k samotnému vytažení používáme naviják na Manu. Událost se obešla bez úniku PHM a bez zranění.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

22: Vyproštění vozidla

21. 3. 2022

V 15:16 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou, kde došlo k uvíznutí dodávky mimo komunikaci a tím k zablokování cesty. Dodávka byla vyproštěna za pomoci navijáku na CAS MAN.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

21: Vyproštění vozidla

18. 3. 2022

V 14:57 je jednotka vyslána do Velké Úpy, kde je nahlášeno vozidlo které při otáčení uvízlo a hrozilo pádem ze stráně. Při příjezdu na místo zjišťujeme uvízlí automobil s řidičem uvnitř, který stojí na brzdě. Vzhledem k částečně odtáté komunikaci nehrozilo další sklouznutí auta při manipulaci. Proto ponecháváme řidiče v automobilu a ručně odhazujeme zadní část vozidla postupně zpět až na komunikaci. V průběhu události přichází další žádost o pomoc, tentokrát jde o spolupráci při transportu zraněné osoby ve Velké Úpě. Na místo události odjíždí HZS Trutnov. Naše jednotka se poté vrací zpět na základnu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

20: Dopravní nehoda

8. 3. 2022

V 07:24 je jednotka vyslána k dopravní nehodě autobusu a osobního automobilu se sraněním do Mladých Buků - zastávka Mladé Buky střed. Při našem příjezdu na místě již zasahuje jednotka z trunovské stanice a jedna osoba je předána do péče zdravotnické záchranné službě. Protože je na místě dostatek sil a prostředků, tak se po dohodě s velitelem zásahu vracíme zpět na zbrojnici.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

 

19: Dopravní nehoda

5. 3. 2022

V 10:41 je jednotka vyslána směr Spálený Mlýn k dopravní nehodě bez zranění s únikem PHM. Průzkumem na místě zjišťujeme osobní automobil po nárazu do svodidel s drobným únikem chladící kapaliny. Po dobu dokumentace policií na místě usměrňujeme provoz. Po zdokumentování nehody uklízíme komunikaci a připravujeme vozidlo na odtah.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

18: Vyproštění vozu

4. 3. 2022

Ve 22:47 je jednotka vyslána jednotka do Velké Úpy na pomoc automobilu, který sklouzl na komunikaci a uvízl na sněhovém mantinelu. Zadní část vozu jsme ručně odsunuli z mantinelu zpět na komunikaci a poté vozidlo za naší asistence z couvalo zpět pod kopec.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

17: Dopravní nehoda

1. 3. 2022

V 16:22 je jednotka vyslána do Svobody nad Úpou k nehodě dvou osobních vozidel. Při příjezdu na místo události je již na místě záchranná služba, která zkontrolovala jednu osobu z havarovaného vozidla. Jednotka na místě usměrňuje dopravu a po dokumentaci nehody policií odstavujeme jedno vozidlo mimo komunikaci a připravujeme na odtah. Druhé vozidlo s menším poškozením odjíždí samo. Po úklidu komunikace se vracíme zpět na základnu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

16: Dopravní nehoda

1. 3. 2022

V 11:59 je jednotka vyslána do Temného dolu k dopravní nehodě dvou osobních automobilů se zraněním. Na místě je zraněná jedna osoba, které poskytujeme předlékařskou první pomoc a po příjezdu záchranné služby ji předáváme k dalšímu ošetření. Jsou provedena proti požární opatření a zychytávány uniklé provozní kapaliny. Při nárazu došlo k poškození autobaterie, kterou jsme z vozu demontovali. Po zdokumentování nehody je automobil odstaven a následně je proveden úklid vozovky.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

15: Vyproštění vozu

19. 2. 2022

V 19:43 je jednotka povolána k vyproštění vozidla, které na náledí narazilo do zábradlí a svépomocí se řidiči nepodařilo auto od zábradlí odtáhnout. Vozidlo bylo pomocí tirforu vyproštěno zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

14: Strom

17. 2. 2022

V 13:18 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou k nakloněnému stromu nad vozovkou - špička stromu visí cca 2 metry nad vozovkou. Na opěrné zdi za čerpací stanicí ležel zlomený modřín, špička byla nad komunkací II. třídy. Před odříznutím jsme špičku zajitili proti pádu lanem a po jejím odříznutí jsme ji vytáhli na opěrnou zeď. Zbytek stromu jsme částečně odvětvili a zkrátili tak, abychom zabránili případnému dalšímu pádu na komunikaci. Olámané vetve na komunikaci jsme odklidili za krajnici.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

13: Vyproštění vozu

11. 2. 2022

Ve 13:40 vyjíždí jednotka do Pece pod Sněžkou, kde došlo k uvíznutí nákladního automobilu ve vjezdu do samoobsluhy a opření se o sněhovou stěnu. Jednotka automobil vytáhla za pomoci vyprošťovacího popruhu zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

12: Vyproštění autobusu

7. 2. 2022

V 16:43 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou, kde je nahlášen skibus po nehodě hrozící pádem do potoka. Na místě je vlivem nepříznivého počasí kluzká vozovka a není tudíž možné vytažení autobusu naší technikou. Je proto povolán traktor technických služeb a po zdokumentování nehody policií je autobus vytažen zpět na komunikaci. Dále zajišťujeme ve spolupráci bezpečný odjezd autobusu z místa nehody.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

11: Vyproštění vozu

7. 2. 2022

V 09:29 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou kde došlo k uvíznutí dodávky v prudkém kopci na svodidlech. Dodávku jsme zajistili za pomoci ručního lanového navijáku a poté byl využit naviják na CAS Man a kladka k odtažení dodávky od svodidel.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

10: Vyproštění vozu

6. 2. 2022

V 16:29 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou směr Obří důl, kde byl nahlášen osobní automobil v příkopu blokující komunikaci. Automobil zapadl krátcve po 15-té hodině, při našem příjezdu na místo byl již automobil vyproštěn svépomocí. Jednotka pomohla s doprovodem couvajícího vozidla (cca 200 m). Poté se vracíme zpět na základnu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

9: Vyproštění autobusu

6. 2. 2022

V 13:35 je jednotka vyslána do Horní Malé Úpy na pomoc zapadlému autobusu, který se vyhýbal protijedoucímu vozidlu a spadl částečně do příkopu. Na místě události se nachází jednotka z Malé Úpy, která se pokusila autobus vytáhnout pomocí jejich Bobru. Autobus stále klouzal zadní částí hlouběji do sněhu. Po odházení sněhu a posypání autobusu štěrkem se podařilo autobus za použítí navijáku na CAS 15 Man vytáhnout zpět na komunikaci. Po cestě na základnu jsme vypomohli 3 automobilům, které měli na kluzké silnici problém s rozjetím.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Malá ÚPa

8: Pomoc - střecha

30. 1. 2022

V 11:00 je jednotka vyslána do Pece pod Sněžkou, kde došlo vlivem silného větru k odtržení oplechování boční části střechy. Místo je nedostupné vzhledem k zledovatělé komunikaci. Po příjezdu na místo zjišťujeme průzkumem jedinou možnou cestu na střechu po starém žebříku na boku budovy, který není v horní části pevně uchycen. Vzhledem k hrozícímu nebezpečí utržení žebříku je po domluvě s obsluhou objektu místo zabezpečeno a předáno obsluze, která si zajistí následnou opravu sama.

Při návratu na základnu zjišťujeme, že v městské části došlo k uklouznutí skibusu, který blokuje cestu. Na místě využíváme sypač technických služeb města k vyproštění skibusu zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

7: Vyproštění automobilu

28. 1. 2022

V 15:07 je jednotka vyslána k odstranění překážky, osobního automobil zapadl ve sněhu, částěčně sjelo z cesty na stráň, cesta neprůjezdná. Automobil jsme vytáhli pomocí navijáku na VEA Mazda zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

« 1 2 3 4 5 6 .. 17 18 »