Naše zásahy

21: Strom

20. 6. 2020

V 19:48 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc strom, strom přes silnici, hrozí pádem, hlásí horská služba, mezi chatou Jana a Mamut. Strom zasahoval do komunikace, rozuřezali jsme ho a odklidli mimo komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JDSH Pec pod Sněžkou

20: Požár - planý poplach

20. 6. 2020

V 11:51 byl jednotce vyhlášen poplach - požár, sepnuutí prvku EPS, začínající požár Velká Úpa. Při výjezdu jsme operačním střediskem informaní, že se jedná o planý poplach.

19: Únik nebezpečných látek

15. 6. 2020

V 14:30 byl jednotce vyhlášen poplach - únik nebezpečných látek, vyteklá nafta z osobního automobilu, parkoviště P3. Uniklou naftu jsme zasypali sorbentem.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

18: Požár

2. 6. 2020

V 20:27 byl jednotce vyhlášen poplach - požár nízké, požár chaty Horní Lysečiny. Při příjezdu na místo události nebylo vidět plamené hoření, ale z okolí hřebene střechy se valil kouř. Protože byl objekt opuštěn, provedla místní jedntka násilný vstup do objektu. Požárem byla zasažena část střechy pod krytinou v odvětrávací mezeře. Pro zdárné uhašení požáru byly rozebrány části podlehů a střešní konstrukce. Po půl jedenácté byla oznámena likvidace požáru a jednotlivé jednotky se začali vracet zpět na své základny. Až do rána na místě zůstala místní jednotka z Horního Maršova. Na tento požár byla povolána i naše výšková technika, pro kterou to byl první ostrý zásah i když na konec nebyla využita.

 

https://www.pozary.cz/článek

 

Zúčastněné jednotky: JDSH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky, HZS PS Trutnov

17: Záchrana osob

21. 3. 2020

V 08:27 byl jednotce vyhlášen poplach - záchrana, uzavření - žádost o vyproštění z výtahu, 1 osoba, je zamčený i hlavní vchod, kromě pána uvězněného ve výtahu v hotelu nikdo není. S pánem jsme v kontaktu pomocí mobilního telefenu, jsme informování o otevřené ventilačce v 1. patře. Pomocí nastavovacích žebříků se dostáváme k ventilačce a pak se daří otevřít okno pod ní. Výtah se zasekl mezi 1. a 2. patrem. V druhém patře zůstala asi 30 cm veliká škvíra. Po zabezpečení výtahu proti pohybu je z něho nejdříve vyprošten pes a po vytvoření provizorních schůdků i jeho pán.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

16: Taktické cvičení

5. 3. 2020

Námětem taktického cvičení byl požár sněžné rolby po technické závadě ve Ski areálu Černá Hora. Požár se postupně rozšířil na druhou rolbu zaparkovanou vedle a mířil i do blízkého lesního porostu. Při požáru byl zraněn jeden ze zaměstnanců ski areálu, který se snažil požár hasit. Cílem cvičení bylo prakticky vyzkoušet odběr hasební vody ze zasněžovacího systému a realizaci případného zásahu v nepřístupném terénu pro cisterny. K transportu osob a vybavení byly použity pásové prostředky dobrovolných jednotek - šestikolka Pec pod Sněžkou, 2 x čtyřkolkka Horní Maršov, 1 x čtyřkolka Mladé Buky. K hašení byl jako vodní zdroj využit systém zasněžování u sjezdovky s nasazením 4 C proudů, konkrétně dva nejbližší zasněžovací stojany. Zraněné osobě byla na místě jednotkami poskytnuta předlékařská pomoc, tepelný komfort a následně byl pomocí čtyřkolky s vozíkem transportován do ul. Krkonošská, kde by byl předán do péče ZZS. Pro napojení na zasněžovací systém byl použit průmyslový přetlakový ventil. Cvičení prokázalo využitelnost zasněžovacího systému i pro hašení požárů, ale zárověň se objevily i drobné nedostatky, které bude nutné ještě doladit.

 

https://www.pozary.cz/clanek/225780-hasici-v-kralovehradeckem-kraji-vyzkouseli-novy-pretlakovy-ventil-v-horach-umozni-napojit-se-na-system-zasnezovani/

https://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/video-hasici-se-napojili-na-zasnezovaci-system-sjezdovek-novinka-jim-pomuze-20200306.html

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/hasici-ventil-hadice-voda-zasnezovani-hory-nepristupny-teren.A200305_180426_hradec-zpravy_zuf

 

Zúčastněné jednotky: JDSH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky,  Černý Důl - Čistá, HZS PS Trutnov

15: Vyproštění autobusu

29. 2. 2020

V 06:38 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc nebezpečný stav, autobus sedí kolem v malém kanálku, autobusové nádraží. Autobus byl zadní nápravou ve  vytátém kanálu, zadní část seděla na uježděném sněhu.  Autobus jsme vytáhli pomocí navijáku na manu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

14: Vyproštění vozu

28. 2. 2020

V 09:02 byl jednotce vyhlášen poplach - nehoda uvolnění, osobní automobil hrozí pádem, Velká Úpa u chaty Jabluňka. Vozidlo jsme vytáhli zpět na komunikaci pomocí tirforu a navijáku na VEA Mazda.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

13: Dopravní nehoda

24. 2. 2020

V 09:02 byl jednotce vyhlášen poplach - nehoda, uvolnění, sněžný traktor (čtyřkolka) sjel po ledu do technické budovy vleku, jedna osoba zraněná. Zraněná osoba byla odvezena Horskou službou, na místě provádíme proti požární opatření. Vlivem nárazu do objektu došlo k jeho posunutí a tím i k poškození plynové a elektrické přípojky. Na místo jsou povolány pohotovstní služby, kterým je místo následně předáno.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horská služba, HZS PS Trutnov

 

12: Strom

24. 2. 2020

V 03:51 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc strom na komunikaci Dolní Malá Úpa. Strom jsme rozřezali a odklidili mimo komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

11: Vyproštění vozu

23. 2. 2020

V 10:39 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc nebezpečný stav, osobní automobil ještě částí na vozovce, hrozí pádem, lidi venku, bez úniku, Velká Úpa. Vozidlo sjelo z přístupové komunikace k penzionu. Pomocí navijáku na VEA jsme ho vytáhli zpět na cestu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

10: Strom

21. 2. 2020

V 08:27 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc strom, spadlý strom na silnici Pec pod Sněžkou za Horskou službou. Strom jsme rozřezali a odklidili mimo komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

9: Požár

20. 2. 2020

V 10:10 byl jednotce vyhlášen poplach - požár bytu, Horní maršov, Bertholdovo náměstí. Vznikající požár kuchyně byl uhašen obyvateli domu ještě před příjezdem jednotek. Místní jednotka provádá kontrlou a odvětrání zasažených prostor.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, HZS PS Trutnov

8: Požář - planý poplach

19. 2. 2020

V 07:18 byl jednotce vyhlášen poplach - požár, podezření na požár v domě, Horní Maršov třída Josefa II. Při příjezdu je již na místě místní jedntoka - průzkumem nebyl požár potvrzen. Vracíme se zpět na zbrojnici.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, HZS PS Trutnov

7: Záchrana osob

17. 2. 2020

V 21:50 byl jednotce vyhlášen poplach - záchrana, uzavření osoby ve výtahu, 7 lidí, Pec pod Sněžkou 355. Výtah se podařilo otevřít zaměstnancům hotelu ještě před příjezdem jednotky - jednotka nezasahovala.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

6: Vyproštění vozu

10. 2. 2020

V 13:36 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc nebezpečný stav, osobní automobil hrozí převrácením, Velká Úpa - stará cesta. Vozidlo sjelo z přístupové komunikace k penzionu. Pomocí navijáku na VEA jsme ho vytáhli zpět na cestu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

5: Dopravní nehoda

4. 2. 2020

V 17:53 byl jednotce vyhlášen poplach - nehoda, uvolnění, osobní automobil naboura do domu, penzion Na Salaši. Vozidlo bylo opřené bokem o střechu přístřešku, část vozu byla spadlá za opěrnou zdí. Vozidlo jsme zajitili proti dalšímu pohybu. Velitelem zásahu je nakonec rozhodnuto, že k vyproštění vozu bude povlána specializovaná firma.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

4: Dopravní nehoda

4. 2. 2020

V 08:20 byl jednotce vyhlášen poplach - nehoda zranění, u penzionu Kobr. Při příjezdu na místo události se vozidlo nacházelo asi 100 metrů pod cestou v korytě potoka. Řidič byl Horskou službou odvezen k dalšímu vyšetření. Z vozidla neunikaly žádné provozní kapaliny, do toku potoka byl pro jistotu umístněn sorpční had, na vozidle jsem odpojili autobaterii. Pomocí tirforu jsme vozidlo vytáhli z potoka a zajistili jsme ho na kraji louky proti dalšímu pohybu. Pod vozidlo byla umístněna sorpční plachetka.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

3: Únik nebezpečných látek

1. 2. 2020

V 10:03 byl jednotce vyhlášen poplach - únik nebezpečných látek do vody, převrácená rolba do potoka - únik PHM. Protože bylo místo pro nákladní automobily nepřístupné, překládáme potřebné vybavení do VEA Mazda. S dalším transportem osob a materiálu pomáhá Horská služba a místní firma. Uniklé provozní kapaliny se vsákly do sněhu pod rolbou a do potoka se nedostaly. Pro jistotu do něj byly umístněny sorpční hadi, kdyby došlo během vyprošťování k dalšímu úniku. Pomocí několika navijáků se rolbu podařilo převrátit na pásy a dostat zpět na komunikaci. Sníh kontaminovaný uniklými provozními kapalinami byl naložen na vlek a následně rozpuštěn do lapolu u parkoviště.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

2: Dopravní nehoda

30. 1. 2020

V 12:23 byl jednotce vyhlášen poplach - nehoda, uvolnění, osobní automobil - pád ze stráně, osoby venku, bez zranění. Při našem příjezdu je na místě události Horská služba, která pro jistotu prohlídla osoby cestující ve vozidle. Z vozidla neunikaly žádné provozní kapaliny. Protože bylo místo špatně přístupné pro vyprošťovací automobil a nebyl zde ani dostatek vhodných kotvících prvků, byl na místo povolán traktor technických služeb města. Po dobu vyprošťování byla komunikace uzavřena.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

« 1 2 .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 .. 25 26 »