Naše zásahy

22: Kotě

30. 5. 2018

Okolo půl desáté vyjíždí jednotka do Velké Úpy, kde bylo již z předešlého odpoledne kotě v koruně stromu, které nebylo schopné dostat se samo dolu na zem. K záchraně kotěte byl použit nastavovací žebřík.

21: Taktické cvičení

16. 5. 2018

Ve středu 16. května proběhlo taktické cvičení v budově hotelu Horizont, jednalo se o požár v osmém nadzemním patře. Naše jednotka dostala za úkol pomoc jednotce HZS PS Trutnov při tvorbě dopravního a útočného vedení po schodech do osmého patra, následně pak průzkum pokojů. Z jednoho pokoje pak provádíme evakuaci jedné osoby pomocí výškové techniky. Mezi další činnosti prováděné ostatními jednotkami patřila evakuace osob po schodišti, nasazení přetlakové ventilace, zajištění dodávky vody, napojení suchovodu. Na závěr cvičení proběhla ještě prohlídka technického zázemí hotelu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, JSDH Horní Maršov, JSDH Svoboda nad Úpou, JSDH Mladé Buky, JSDH Trutnov - Horní Staré Město,  HZS PS Trutnov

20: Požární asistence

5. 5. 2018

Z důvodu kácení zvrostlých stromů v těsné blízkosti benzinové čerpací stanice jsme byli požádání o požární asistenci. Stromy spadly tam, kam měly a jednotka se mohla vrátit zpět na zbrojnici.

19: Požár

18. 4. 2018

V 16:50 byl jednotce vyhlášen poplach - požár lesní, bramberk černá sjezdovka, je vidět kouř. Jednalo se o požár rozvaděcě jednoho z hydrantů zasněžovacího systému lyžařského areálu. Naštěstí nedošlo k rozšíření požáru na okolní porost a oheň byl uhašen ručními hasicími přístroji.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

18: Únik nebezpečných látek

23. 3. 2018

V 09:34 byl jednotce vyhlášen poplach – únik nebezpečných látek, olejová skvrna na silnici, Hotel Krokus. Na místě byla znečištěná komunikace v délce asi 20 metrů. Celý prostor jsme zasypali sorbentem a uklidili. Původce znečištění nebyl zjištěn.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

17: Dopravní nehoda

16. 3. 2018

V 21:16 byl jednotce vyhlášen poplach – dopravní nehoda, úklid, bez zranění. Po příjezdu jednotky na místo události zabezpečujeme místo dopravní nehody, z vozidel neunikají žádné provozní kapaliny. Po zdokumentování nehody dopravní policií provádíme úklid komunikace.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

16: Únik nebezpečných látek

8. 3. 2018

V 17:20 byl jednotce vyhlášen poplach – únik nebezpečných látek, prasklá hadice od serva řízení, nákladní auto míchačka na beton, křižovatka hotel Na peci. Olej vyteklý na komunikaci jsme zasypali sorbentem a pod prasklou hadici byla položena zachytávací nádoba. Po opravě domíchávače a jeho odjezdu byl celý prostor dočištěn.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

15: Vyproštění vozidla

6. 3. 2018

V 16:09 byl jednotce vyhlášen poplach – nehoda, uvolnění, osobní automobil hrozící pádem ze stráně - cca 20 m sráz nad řekou, auto je na hraně. Při příjezdu jednotky na místo události je vozidlo zajištěno proti pádu navijákem umístněným na vozidle Policie ČR. K vytažení vozidla bylo nutné použít směrovou kladku a vozidlo pak bylo vytaženo zpět na komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

14: Požár

19. 2. 2018

V 16:42 byl jednotce vyhlášen poplach – požár výškový, kouř ze staré fabriky asi ze 4 oken černý kouř, Svoboda nad Úpou. Během jízdy na místo události je jednotka operačním střediskem odvolána a vrátila se zpět na zbrojnici.

13: Dopravní nehoda

16. 2. 2018

V 14:36 byl jednotce vyhlášen poplach – nehoda uvolnění, dopravní nehoda dodávky, v řece, pán venku bez zranění, Dolní Malá Úpa. Při příjezdu jednotky na místo události je řidič mimo vozidlo a z vozidla neunikají žádné provozní kapaliny. Protože by při vyzvedávání vozidla mohlo k nějakému menšímu úniku provozních kapalin dojít, byla na potoce zhotovena provizorní norná stěna ze sorbčních hadů. Po vyzvednutí jsme vozidlo odtáhli na nedalekou odstavnou plochu.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

12: Požár - komín

12. 2. 2018

V 21:21 byl jednotce vyhlášen poplach – požár nízké, plameny z komína rodinného domu, 2 patra, Horní Maršov, Josefa Tippleta. Po příjezdu na místo události se připojujeme k místní jednotce. Kotel je již uhašen, v komínovém tělese probíhá plamenné hoření. Místní jednotka sráží hořící usazeniny štěrkem a čistící růžicí. Sražené usazeniny vybíráme čistícím otvorem a vynášíme mimo objekt.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, JSDH Horní Maršov, HZS PS Trutnov

 

11: Dopravní nehoda

8. 2. 2018

V 06:38 byl jednotce vyhlášen poplach – nehoda zranění, dopravní nehoda osobní automobil a dítě, Velká Úpa. Při příjezdu jednotky na místo události bylo dítě v teple místní prodejny. Během prvotního vyšetření přijíždí na místo Horská služba a přebírá si dítě do své péče. Následně je pak dítě převezeno zdravotníckou záchrannou službou do Trutnova k dalšímu vyšetření.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HS Krkonoše, HZS PS Trutnov

10: Dopravní nehoda

4. 2. 2018

V 08:54 byl jednotce vyhlášen poplach – nehoda uvolnění, dopravní nehoda skibus na boku, bez zranění, Horní Malá Úpa. Při příjezdu jednotky na místo události byl již řidič mimo vozidlo, k úniku provozních kapalin nedošlo. Po zdokumentování nehody dopravní policií, byl skibus pomocí 2 navijáků (CAS 16 MAN, DA Mazda) postaven zpět na kola a předán provozovateli.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

9: Vyproštění vozidla

30. 1. 2018

V 14:30 byl jednotce vyhlášen poplach – nehoda, uvolnění, pán chtěl zaparkovat SUV a na ledu sjel na ostatní auta, mohly by vzniknout další škody, u chaty Rustonka. Zledovatělý povrch jsme posypali popelem z nedaleké chalupy. Po odsazení zadní části Octavie mohlo vozidlo bezpečně odjet.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

8: Vyproštění vozidla

19. 1. 2018

V 19:33 byl jednotce vyhlášen poplach – pomoc, překážka, zapadlé auto ve sněhu - dodávka, zásobování, penzion Zákoutí.  Dodávka zablokovala příjezdovou komunikaci k penzionu, k jejímu vyproštění byl použit naviják na CAS 15 MAN a směrová kladka. Pro bezpečné vytažení bylo nutné dodávku dvakrát převázat.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

7: Nehoda skútru

13. 1. 2018

V 08:28 byl jednotce vyhlášen poplach – nehoda, uvolnění, pád skútru do potoka, před Horskou službou. Při příjezdu jednotky na místo události byla řidička skútru v péči záchranářů horské služby, kteří ji následně předali zdravotnické záchranné službě. Z havarovaného skútru neunikaly žádné provozní kapaliny. Pomocí navijáku na DA Mazda jsme skútr vytáhli z koryta potoku.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov, HS Krkonoše

6: Spadlý strom

11. 1. 2018

V 10:55 byl jednotce vyhlášen poplach – pomoc strom, spadlý strom přes komunikaci Dolní Malá Úpa, na parkovisti u Spáleného Mlýna. Strom je rozřezán a odklizen mimo komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

5: Spadlý strom

4. 1. 2018

Hned v zápětí jsme operačním střediskem vysláni do Spáleného Mlýna, kde spadl strom ne cestu vedoucí k boudě Jana - stoupání pod Mamutem. Ve Spáleném Mlýně se k nám přídává jednotka HZS z Trutnova. Strom je rozřezán a odklizen mimo komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

4: Spadlý strom

4. 1. 2018

V 09:02 byl jednotce vyhlášen poplach – pomoc strom, spadlý strom přes cestu, spadl na 3 osobní auta, nikdo uvnitř, pod chatou Smetánka u garáží pro rolby. Strom jsme rozřezali a odklidili mimo parkoviště. Od tud přejíždíme na lyžařskou cestu, přes kterou spadly 2 stromy. Oba jme rozřezali a odklidili z lyžařské cesty.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

3: Spadlý strom

4. 1. 2018

V 06:38 byl jednotce vyhlášen poplach – pomoc strom, 2 stromy na vozovce, neprůjezdné, mezi Javorem a Zahrádkami, pod Farinkami. Při výjezdu je jednotka operačním střediskem odvolána - stromy odklidil někdo z místních občanů.

« 1 2 .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »