Naše zásahy

16: Vyproštění vozidla

9. 6. 2021

V 09:06 je jednotka vyslána k vyproštění osobního automobilu, který při cování sjel z cesty, vozidlo ve svahu, hrozí pádem. K vytažení vozidla byl použit naviják na CAS 15 Man. Druhý naviják na VEA byl použit k jištění vozidla proti převrácení. Vozidlo jsme vytáhli bez poškození a předali majiteli.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

15: Únik nebezpečných látek

6. 6. 2021

V 09:24 byl jednotce vyhlášen poplach - únik nebezpečných látek, úklid oleje na parkovišti, asi celá nádrž, 50 x 50, parkoviště P3 kaplička. Uniklý olej jsme zasypali sorbentem, z vozidla již další neunikal. Protože na místě nebyl řidič vozidla, domluvili jsme se s obsluhou parkoviště, že nás bude po jeho návratu kontaktovat. Ještě během dopoledne se na místo vracíme a provádíme dočištění znečištěného prostoru.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

14: Taktické cvičení

1. 6. 2021

Po dvanácté hodině vyjíždí jednotka na taktické cvičení na sjezdovku Duncán. Tématem cvičení je požár lesa a dálková doprava vody. Naším úkolem bylo připravit čerpací stanoviště na Černohorském potoce za použití PS 12. Příprava stanoviště proběhla bez problémů, zkouška nasátí a doprava vody k dalšímu čerpadlu rovněž. Při pokynu k doplňování vody došlo k problému s nasátím a vlivem chyby obsluhy přehřátí stříkačky. PS 12 byla nahrazena naší cisternou, kde se nepodařilo nasát vůbec, tentokrát vinou závady na čerpadle. K sání vody z potoka byla tedy použita cisterna z Horního Maršova. S dopravou čerpadel a dalšího potřebného materiálu na vrchol sjezdovky pomáhala naše šestikolka a čtyřkolky z Horního Maršovy a Mladých Buků.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Žacléř, Horní Staré Město, HZS PS Trutnov

13: Únik nebezpečných látek

1. 6. 2021

V 11:50 byl jednotce vyhlášen poplach - únik nebezpečných látek,olej na komunikaci cca 20 cm šíře v délce asi 1 km, od sjezdovky Javor až k čp. 43. Na místě zjištěn únik oleje z nákladního automobilu, celý úsek byl zasypán sorbentem.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

12: Vyproštění vozidla

7. 5. 2021

V 21:00 je jednotka vyslána k vyproštění osobního automobilu, který při otáčení sjel ze stráně. Vozidlo zůstalo zaklíněno mezi dvěmi cestami, vše se obešlo bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Vozidlo jsme nejdříve zajistili proti dalšímu pohybu navijákem na VEA Mazda. Částečně jsme odhrabali zeminu pod vozem, aby šlo lépe vytáhnout a nedošlo k jeho poškození. Protože byla cesta podmáčená, nebylo v našich silách vozidlo nahoru vytáhnout. Byla proto zvolena varianta vypodložení vozu a jeho spuštění na spodní cestu. Vozidlo bylo následně předáno majiteli bez poškození.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

11: Požár

23. 4. 2021

V 02:46 je jednotka vyslána k požáru výškové budovy, požár na PCO - Aparthotel Svatý Vavřinec. Po příjezdu na místo zjišťujeme, že k požáru nedošlo. Systém byl spuštěn pravděpodobně osobou, která se zabouchla v garáži a nemohla se z ní nijak dostat. Protože osoba byla pouze spoře oděna a neměla žádné doklady, byla ztotožněna hlídkou Policie ČR. Po předání místa zástupci aparthotelu se vracíme zpět na zbrojnici.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, HZS PS Trutnov

10: Vyproštění vozidla

1. 4. 2021

V 14:05 je jednotka vyslána k velké dodávce visící ze stráně, hrozící pádem, řidič venku. Na místě zásahu byla dodávka přepravní společnosti zadním kolem v měkkém náspu mimo příjezdovou komunikaci k objektu. K vytažení dodávky byl použit naviják na VEA Mazda. V průběhu vytahování jsme zjistili, že dodávka se zachytila za kámen zpevňující kraj komunikace.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

9: Požár vozidla

10. 3. 2021

V 11:01 je jednotka vyslána k požáru vozidla, ze stroje začaly jít plameny, u Husové boudy. Protože je místo pro cisterny nedostupné, vyjíždíme s šestikolkou na pásech a dopravním automobilem. Na Javoru překládáme z DA hasicí přístroje na skůtry místních taxikářů. Z operačního střediska dostáváme zprávu, že stroj by měl být již uhašen jeho řidičem. Po příjezdu na místo potvrzujeme uhašení vozidla pomocí přáškového hasicího přístroje. Vozidlo je zkontrolováno termokamerou kolegů z Horního Maršova. Jednotky nezasahují a vrací se zpět na zbrojnice.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, HZS PS Trutnov

8: Lavina

15. 2. 2021

V 13:52 je jednotka vyslána k spadlé lavině v Obřím dole, 1 člověk zasypán, na místě Horská služba a vrtulník. Sraz jednotek je u kapličky v Obřím dole, na místo přijíždí z Horního Maršova DA Volkswagen, čtyřkolka na pásech a šestikolka, od nás VEA Mazda a šestikolka na pásech. Od členů horské služby se dozvídáme, že 1 zraněná osoba již byla transportována vrtulníkem k dalšímu ošetření a druhá osoba bohužel bez známek života již byla rovněž nalezena. Jednotky se vrátily zpět na zbrojnice.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, HZS PS Trutnov

7: Požár autobusu

5. 2. 2021

V 10:40 je jednotka vyslána k požáru autobusu, kouří se od zadních brzd, plameny nejsou vidět, bez cestujících. Při příjezdu jednotky se od zadní nápravy kouřilo, ale naštěstí nedošlo k zahoření. Teplota pomalu klesala, což bylo potvrzeno i termokamerou. Po částečném schladnutí brzd se vracíme zpět nas zbrojnici.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

6: Dopravní nehoda

24. 1. 2021

V 19:23 je jednotka vyslána k dopravní nehodě se zraněním, osobní automobil v potoce, Penzion Svatý Vavřinec. Při příjezdu jednotky je na místě Horská služba, která se stará o 1 zraněnou osobu, ostatní cestující jsou mimo vozidlo. Do koryta potoka byly pro jistotu umístněni sorpční hadi. Na vyzvednutí vozidla byl povolán vyprošťovací automobil, bohužel vyzvednutí vozu bylo nad technické možnosti této techniky. Vozidlo bylo ponecháno v korytě a jeho vyzvednutí bude řešit majitel.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

5: Dopravní nehoda

24. 1. 2021

V 15:39 je jednotka vyslána k dopravní nehodě dvou osobních aut směrem na Pomezní boudy. Po příjezdu jednotky na místo je poskytnuta cestujícím osobám předlékařská první pomoc, jedna osoba je s bolestmi hrudníku převezena k dalšímu vyšetření, na vozidlech jsou provedena proti požární opatření. K úniku provozních kapalin z vozů nedošlo.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

4: Otevření vozu

17. 1. 2021

V 12:51 je jednotka vyslána k otevření uzamčeného vozu, ve kterém se nacházelo tří leté dítě v autosedačce. Při našem příjezdu je na místě hlídka Policie ČR. Vozidlo jsme během chvilky bez poškození otevřeli a předli majiteli.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

3: Otevření vozu

11. 1. 2021

V 15:23 je jednotka vyslána k otevření nastartovaného uzamčeného vozu. Vozidlo je během chvilky bez poškození otevřeno a předáno majiteli.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

2: Strom

3. 1. 2021

V 11:17 je jednotka vyslána k odstranění stromu, malý strom přes cestu, průjezdné jedním pruhem, Dolní Malá Úpa. Strom jsme rozřezali a odklidili mimo komunikaci. Od hlídky Policie ČR se dozvídáme o dalším spadlém stromu mezi křižovatkou a Temným Dolem. Tento strom, který také blokoval jeden jízdní pruh jsme rovněž rozřezali a odklidili mimo komunikaci.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

1: Odstranění překážky

1. 1. 2021

Po 14-té hodině vyjíždíme s VEA Mazda a dvěmi pracovníky technických služeb města k odstranění poškozené kovové svodnice mezi Výrovkou a Luční boudou. Poškozená svodnice je na místě provizorně označena smrkovými větvemi, aby se předešlo možnému úrazu hlavně sjíždějících běžkařů, sáňkařů a ostatních návětevníků hor. Svodnici jsme rozřezali motorovou rozbrušovací pilou a zbytek jsme upravili tak, abychom předešli dalšímu zachycení svodnice.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

45: Vyproštění vozu

28. 12. 2020

V 14:10 byl jednotce vyhlášen poplach - pomoc, nebezpečný stav, dodavka sjela z namrzle silnice, hrozí pádem ze stráně, Velká Úpa. Vozidlo jsme vytáhli zpět na komunikaci pomocí navijáku na VEA Mazda.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

44: Vyproštění vozu

26. 12. 2020

Ještě v průběhu předcházejícího výjezdu je naší jednotce v 19:14 vyhlášen další poplach - pomoc, nebezpečný stav, auto ve stráni pod penzionem Lokotka, visí ze stráně, hrozí pádem. Na místo vyjíždí druhé družstvo s VEA Mazda a šestikolkou Can-am. Vozidlo je napříč přes cestu v lese mezi Poustevníkem a Lokomotivou. Pomocí tirforu jsme srovnali vozidlo zpět na komunikaci a asistovali jsme při jeho sjetí na Javor.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

43: Únik nebezpečných látek

26. 12. 2020

V 18:54 byl jednotce vyhlášen poplach - únik nebezpečných látek, únik z motorové vany osobního automobilu, Horní Malá Úpa. Vozidlo se nacházelo v zatáčce mimo komunikaci, při našem příjezdu byla na místě hlídka police ČR.  Vozidlo jsme zajistili proti úniku dalších provozních kapalin, pod vozidlo byly umístněny sorbční dečky a úkapová nadoba. Majitel vozidla si zajistil jeho odtažení.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, HZS PS Trutnov

42: Vyproštění vozu

18. 12. 2020

V 18:42 byl jednotce vyhlášen poplach - nehoda, uvolnění, osobní vozidlo sjete do příkopu - hrozící převrácením, Velká úpa. Vozidlo jsme vytáhli pomocí navijáku na VEA Mazda.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou

« 1 2 .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 .. 25 26 »