Aktuality

Den IZS - 145 let sboru

15. 7. 2023
Sbor dobrovolných hasičů a město Pec pod Sněžkou vás zvou na Den Integrovaného záchranného systému a oslavy 145 let od založení dobrovolného hasičského sboru. ????
???? Program
???? 12:00 začátek akce
???? 13:00 záchrana člověka pomocí stříhání auta
???? 15:00 psovod
???? 12:00 - 17:00 skákací hasičská zbrojnice se skluzavkou
???? 12:00 - 17:00 velbloudi
???? Ostatní složky Integrovaného záchranného systému, včetně Horské služby, budou na stanovištích předvádět ukázky práce v průběhu akce.
???? Na děti čekají hry, soutěže a stánek se zmrzlinou z Chaty Amor.
???? Hraje kapela Tuplácky.
???? Besip stánek
???? Zde můžete vyzkoušet různé druhy brýlí, které vám ukáží, jak to vypadá pod vlivem drog a alkoholu. ????
???? Akce se koná na dětském hřišti ve Velké Úpě.
???? Občerstvení na místě zajištěno.

 

Zákaz rozdělávání ohňů

12. 7. 2023

Velitelský den

6. 5. 2023

V sobotu jsme se zúčastnili s polečně s ostatními jednotkami velitelského dne, ketrý byl zaměřen na využití přenosných stříkaček a plovoucích čerpadel. Proběhlo praktické vyzkoušení při plnění cisteren, dálkové dopravě vody a vlastní zásah. Zajímavé byly rozdíly mezi relativně stejnými typy přenosných stříkaček.

Pálení čarodějnic

18. 4. 2023

Všechny Vás zveme na tradiční pálení čarodějnic do Velké Úpy, které proběhne jako vždy na dětském hřišti v sobotu 30.4. od 17:00. Občerstvení a buřty jako vždy zajištěny, ohníčky a vatra samozřejmostí. Pro malé čaroděje a čarodějky budou přichystány drobné soutěže. Těšíme se na Vaší účast.

Hasičský bál

2. 4. 2023

Zveme vás na tradiční ukončení zimní sezóny Hasičským bálem na KlonDiku. Tentokrát se bál uskuteční 15. dubna.

 Vstupenky jsou v prodeji v kavárně CRAFT coffee a na čerpací stanici KM Prona.

 Rezervace míst na čísle +420 723 242 587.

Večerem vás provede Antonín Duchoslav alias Viki Cabadaj a hudební skupina Kolář banda.

Povinný společenský oděv.

Vyprošťování osob

31.3. 2023

V druhé polovině měsíce března zorganizoval HZS Královehradeckého kraje v učilišti požární ochrany ve Velkém Poříčí pro předurčené jednotky pětidenní kurz ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, kterému předcházel ještě dvoudenní kurz v poskytování první pomoci - základy zdravotnických znalostí. Těchto kurzů se zúčastnili 2 členové naší jednotky.

PF 2023

27. 12. 2022

Výroční schůze

6. 12. 2022

Srdečně zveme všechny členy sboru na výroční valnou hromadu.

Velitelský den

5. 11. 2022

Dnes proběhl velitelský den na téma: Záchrana zavalených a zasypaných osob. Probrány byly postupy jak při vlastním vyprošťování zavalené osoby, tak i práce jednotek do příjezdu speciálního vybavení. Důraz byl kladen hlavně na bezpečnost a zajištění místa. Vysvětlení přípravných prací a následný postup při pažení ohroženého prostoru.

Den IZS

12. 7. 2022

Velitelský den

30. 4. 2022

V sobotu dopolede proběhl "velitelský den" zaměřený na rozdíly a vhodnost použití různých druhů dopravního vedení. První stanoviště bylo vzdáleno 100 metrů s výškovým převýšením cca 40 metrů. Zde byly použitiy hadice B,C,D. Dále se pokračovalo již jen s hadicemi B,C s jedním mezistupněm až po konečné postavení  ve vzálenosti 200 metrů s výškovým pořevýšením cca 100 metrů.

V praxi byly ukázány rozdíly v průtocích a použitelnosti jednotlivých proudů k hašení včetně vlivu zvoleného průtoku na proudnici. Na závěř bylo požito ještě větvení útočných proudů na dopravním vedení B i C.

 

Pálení čarodějnic

20. 4. 2022

Všechny Vás zveme na tradiční pálení čarodějnic do Velké Úpy, které proběhne jako vždy na dětském hřišti v sobotu 30.4. od 17:00. Občerstvení a buřty jako vždy zajištěny, ohníčky a vatra samozřejmostí. Pro malé čaroděje a čarodějky bude přichystán čarodějnický trojboj, kde budeme namotávat pavouky, házet míčky do čarovného kotle a proletíme slalom na koštěti. Těšíme se na Vaší účast.

Hasičský Bál

22. 3. 2022

Po pauze je tu zpět náš tradiční bál... zahájili jsme předprodej vstupenek na čerpací stanici KM Prona v Peci pod Sněžkou. Moc se na Vás v dubnu těšíme!!

30. 12. 2021

Vyprošťovací zařízení LUKAS

17. 12. 2021

Vánoce se letos do hasičské zbrojnice dostavily o něco dříve, pod "stromeček" jsme dostali nové akumulátorové vyprošťovací zařízení LUKAS.  Oproti našemu původnímu zařízení rovněž značky LUKAS jde o posun o několik generací v před. Původní zařízení jsme získali od našeho spřáteleného sboru dobrovolných hasičů z německého Wickenrode a to v roce 2010. Po jedenácti letech je tato technika jednak zastaralá, těžká a přežitá, ale hlavně už s nedostačující pracovním tlakem (silou).

Proto jsme velmi rádi a chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se na pořízení nového zařízení podíleli. Konkrétně pak panu Vláčilovi s firmy Nordstahl servis s.r.o. za vstřícnost při financování nástrojů a zastupitelům města za schválení mimořádného navýšení rozpočtu.

Zakoupená sada kromě náhradních baterií obsahuje i síťový zdroj, díky kterému lze nástroje připojit například k elektrocentrále a pokračovat ve vyprošťování, pokud by došlo k vybytí standartních baterií.

 

Výcvik - zasněžování

21. 10. 2021

Dnes proběhl ve skiareálu na Černé hoře výcvik jednotek zaměřený na použití zasněžovacího systému jako zdroj hasební vody. Odzkoušeny byly přetlakové ventily ve výbavě jednotek a stanoveny postupy při použití zasněžovacích hydrantů.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Špindlerův Mlýn, HZS PS Trutnov.

PF 2021

21. 12. 2020

Příjemné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok přejí hasiči Velká Úpa - Pec pod Sněžkou.

Den záchranářů

4. 9. 2020

Pátek 11.9. - Trutnov, Krakonošovo náměstí

Den otevřených dveří

25. 8. 2020

Zveme všechny na den otevřených dvěří v hasičské zbrojnici ve Velké Úpě.

Dopravní automobil

5. 5. 2020

Dnes jsme převzali do užívání novou zásahovou techniku - DA VW Transporter. Po vyřízení všech administrativních úkonů bude během několika dní zařazen do výjezdu.

« 1 2 3 »