Aktuality

30. 12. 2021

Vyprošťovací zařízení LUKAS

17. 12. 2021

Vánoce se letos do hasičské zbrojnice dostavily o něco dříve, pod "stromeček" jsme dostali nové akumulátorové vyprošťovací zařízení LUKAS.  Oproti našemu původnímu zařízení rovněž značky LUKAS jde o posun o několik generací v před. Původní zařízení jsme získali od našeho spřáteleného sboru dobrovolných hasičů z německého Wickenrode a to v roce 2010. Po jedenácti letech je tato technika jednak zastaralá, těžká a přežitá, ale hlavně už s nedostačující pracovním tlakem (silou).

Proto jsme velmi rádi a chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se na pořízení nového zařízení podíleli. Konkrétně pak panu Vláčilovi s firmy Nordstahl servis s.r.o. za vstřícnost při financování nástrojů a zastupitelům města za schválení mimořádného navýšení rozpočtu.

Zakoupená sada kromě náhradních baterií obsahuje i síťový zdroj, díky kterému lze nástroje připojit například k elektrocentrále a pokračovat ve vyprošťování, pokud by došlo k vybytí standartních baterií.

 

Výcvik - zasněžování

21. 10. 2021

Dnes proběhl ve skiareálu na Černé hoře výcvik jednotek zaměřený na použití zasněžovacího systému jako zdroj hasební vody. Odzkoušeny byly přetlakové ventily ve výbavě jednotek a stanoveny postupy při použití zasněžovacích hydrantů.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Špindlerův Mlýn, HZS PS Trutnov.

PF 2021

21. 12. 2020

Příjemné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok přejí hasiči Velká Úpa - Pec pod Sněžkou.

Den záchranářů

4. 9. 2020

Pátek 11.9. - Trutnov, Krakonošovo náměstí

Den otevřených dveří

25. 8. 2020

Zveme všechny na den otevřených dvěří v hasičské zbrojnici ve Velké Úpě.

Dopravní automobil

5. 5. 2020

Dnes jsme převzali do užívání novou zásahovou techniku - DA VW Transporter. Po vyřízení všech administrativních úkonů bude během několika dní zařazen do výjezdu.

Šestikolka

20. 2. 2020

Dnes jsme převzali do užívání novou zásahovou techniku - šestikolka Can-am Outlander 1000. Po vyřízení všech administrativních úkonů bude zařazena do výjezdu.

Velitelský den

10. 8. 2019

V sobotu proběhl další z "vetlitelských dnů", tentokrát zaměřený na záchranu tonoucího. Proběhla jak nezbytná teoretická část zaměřená na bezpečnost, tak hlavně praktické procvičení potřebných dovedností. Skok do neznámé vody, práce s vrhačkou, práce s tonoucím, vytažení utonulého do člunu, manipulace se člunem, rozdíly v náročnosti záchrany za použití vesty, bez vesty a v zásahovém obleku.

Plnění bambi vaku

29.6. 2019

V sobotu měl proběhnout výcvik jednotek na hašení požárů pomocí vrtulníku s bambi vakem. Kromě naší cisterny měly být k plnění použity ještě cisterny z Batňovic a Úpice. Ještě před příletem vrtulníku byla probrána teorie a hlavně bezpečnost práce u vrtulníku. Bohužel tesně před začátkem praktického nácviku byl vrtulník odvolán k zásahu a tím bylo školení ukončeno.

Pálení čarodějnic

23. 4. 2019

Zveme všechny na pálení čarodějnic - dětské hřiště ve Velké Úpě, 30.4. od 17 hodin.

Automobilový žebřík

29. 3. 2019

Od dnešního dne máme na výjezdu "nový" automobil - Tatra 148 AZ 37. Jedná se o výškovou techniku s maximálním dosahem 37 metrů.

Automobilový žebřík

18. 2. 2019

Dnes byl starostou města převzat od HZS Královehradeckého kraje automobilový žebřík AZ 37 na podvozku Tatra 148, který původně sloužil na požární stanici v Trutnově. Po vyřízení všech administrativních úkonů a proškolení naší jednotky bude následně  znovu zařazen do výjezdu.

Velitelský den

10. 2. 2019

V neděli proběhl další z "vetlitelských dnů", tentokrát zaměřený na záchranu osob z probořeného ledu.  Nejdříve proběhla nutná teoretická příprava včetně zacházení s podchlazenou osobou a zajištění tepelného komfortu. Používání ochranných prostředků, pravidla pohybu po zamrzlé vodní ploše, jištění záchranářů. Poté bylo přistoupeno k praktickým ukázkám jednotlivých způsobů záchrany osob z ledové vody. U každé metody byly probrány její výhody i nevýhody. Následně si každý kdo chtěl mohl záchranu tonoucího vyzkoušet .

Nové vybavení

20.1. 2019

Od pátku 18.1. nám do výbavy přibyly další 2 nové vyváděcí masky. Nové vyváděcí prostředky byly pořízeny hotelem Horizont a to na základě taktického cvičení, které se zde uskutečnilo v květnu 2018. Při tomto cvičení bylo zjištěno, že v případě skutečného požáru by bylo velmi problematické provádět evakuaci zasažených osob ze složitého hotelového objektu bez většího počtu těchto prostředků. Z toho důvodu pořídil hotel čtyři nové kusy vyváděcích masek, které byly rovným dílem rozděleny mezi profesionální hasiče z Trutnova a naší jednotku. Vyváděcí masky byly předány ředitelem hotelu Karlem Radou.

Zákaz rozdělávání ohňů

25. 7. 2018

V celém Královéhradeckém kraji platí zákaz rozdělávání ohně ve volné přírodě

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán dnes vyhlásil období mimořádných klimatických podmínek. Ty platí až do odvolání a týkají se především dodržování zákazu rozdělávání ohně ve volné přírodě.

http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/v-celem-kralovehradeckem-kraji-plati-zakaz-rozdelavani-ohne-ve-volne-prirode-116061/

Ukázka pro ZŠ

4.6. 2018

25. května proběhlo představení jednotky žákům místní základní školy. Během povídání o činnosti jednotky proběhla i prohlídka techniky, vybavení a několim praktických ukázek.

Konec DA Ford Transit

31. 5. 2018

S koncem měsíce ukončil svou službu u našeho sboru dopravní automobil Ford Transit 100. Motor a převodovka byly sice vzhledem k jeho stáří stále v docela dobré kondici, ale na všech ostatních částech se velmi významně podepsal zub času. Protože by oprava vozu vyžadovla finanční prostředky značně převyšující hodnotu vozu, bylo rozhodnuto o ukončení služby. Vozidlo bylo předáno specializované firmě k ekologické likvidaci.

Pálení čarodějnic

19. 4. 2018

Zveme všechny na pálení čarodějnic - dětské hřiště ve Velké Úpě, 30.4. od 17 hodin.

« 1 2 »