Aktuality

PF 2023

27. 12. 2022

Výroční schůze

6. 12. 2022

Srdečně zveme všechny členy sboru na výroční valnou hromadu.

Velitelský den

5. 11. 2022

Dnes proběhl velitelský den na téma: Záchrana zavalených a zasypaných osob. Probrány byly postupy jak při vlastním vyprošťování zavalené osoby, tak i práce jednotek do příjezdu speciálního vybavení. Důraz byl kladen hlavně na bezpečnost a zajištění místa. Vysvětlení přípravných prací a následný postup při pažení ohroženého prostoru.

Den IZS

12. 7. 2022

Velitelský den

30. 4. 2022

V sobotu dopolede proběhl "velitelský den" zaměřený na rozdíly a vhodnost použití různých druhů dopravního vedení. První stanoviště bylo vzdáleno 100 metrů s výškovým převýšením cca 40 metrů. Zde byly použitiy hadice B,C,D. Dále se pokračovalo již jen s hadicemi B,C s jedním mezistupněm až po konečné postavení  ve vzálenosti 200 metrů s výškovým pořevýšením cca 100 metrů.

V praxi byly ukázány rozdíly v průtocích a použitelnosti jednotlivých proudů k hašení včetně vlivu zvoleného průtoku na proudnici. Na závěř bylo požito ještě větvení útočných proudů na dopravním vedení B i C.

 

Pálení čarodějnic

20. 4. 2022

Všechny Vás zveme na tradiční pálení čarodějnic do Velké Úpy, které proběhne jako vždy na dětském hřišti v sobotu 30.4. od 17:00. Občerstvení a buřty jako vždy zajištěny, ohníčky a vatra samozřejmostí. Pro malé čaroděje a čarodějky bude přichystán čarodějnický trojboj, kde budeme namotávat pavouky, házet míčky do čarovného kotle a proletíme slalom na koštěti. Těšíme se na Vaší účast.

Hasičský Bál

22. 3. 2022

Po pauze je tu zpět náš tradiční bál... zahájili jsme předprodej vstupenek na čerpací stanici KM Prona v Peci pod Sněžkou. Moc se na Vás v dubnu těšíme!!

30. 12. 2021

Vyprošťovací zařízení LUKAS

17. 12. 2021

Vánoce se letos do hasičské zbrojnice dostavily o něco dříve, pod "stromeček" jsme dostali nové akumulátorové vyprošťovací zařízení LUKAS.  Oproti našemu původnímu zařízení rovněž značky LUKAS jde o posun o několik generací v před. Původní zařízení jsme získali od našeho spřáteleného sboru dobrovolných hasičů z německého Wickenrode a to v roce 2010. Po jedenácti letech je tato technika jednak zastaralá, těžká a přežitá, ale hlavně už s nedostačující pracovním tlakem (silou).

Proto jsme velmi rádi a chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se na pořízení nového zařízení podíleli. Konkrétně pak panu Vláčilovi s firmy Nordstahl servis s.r.o. za vstřícnost při financování nástrojů a zastupitelům města za schválení mimořádného navýšení rozpočtu.

Zakoupená sada kromě náhradních baterií obsahuje i síťový zdroj, díky kterému lze nástroje připojit například k elektrocentrále a pokračovat ve vyprošťování, pokud by došlo k vybytí standartních baterií.

 

Výcvik - zasněžování

21. 10. 2021

Dnes proběhl ve skiareálu na Černé hoře výcvik jednotek zaměřený na použití zasněžovacího systému jako zdroj hasební vody. Odzkoušeny byly přetlakové ventily ve výbavě jednotek a stanoveny postupy při použití zasněžovacích hydrantů.

Zúčastněné jednotky: JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Špindlerův Mlýn, HZS PS Trutnov.

PF 2021

21. 12. 2020

Příjemné a klidné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok přejí hasiči Velká Úpa - Pec pod Sněžkou.

Den záchranářů

4. 9. 2020

Pátek 11.9. - Trutnov, Krakonošovo náměstí

Den otevřených dveří

25. 8. 2020

Zveme všechny na den otevřených dvěří v hasičské zbrojnici ve Velké Úpě.

Dopravní automobil

5. 5. 2020

Dnes jsme převzali do užívání novou zásahovou techniku - DA VW Transporter. Po vyřízení všech administrativních úkonů bude během několika dní zařazen do výjezdu.

Šestikolka

20. 2. 2020

Dnes jsme převzali do užívání novou zásahovou techniku - šestikolka Can-am Outlander 1000. Po vyřízení všech administrativních úkonů bude zařazena do výjezdu.

Velitelský den

10. 8. 2019

V sobotu proběhl další z "vetlitelských dnů", tentokrát zaměřený na záchranu tonoucího. Proběhla jak nezbytná teoretická část zaměřená na bezpečnost, tak hlavně praktické procvičení potřebných dovedností. Skok do neznámé vody, práce s vrhačkou, práce s tonoucím, vytažení utonulého do člunu, manipulace se člunem, rozdíly v náročnosti záchrany za použití vesty, bez vesty a v zásahovém obleku.

Plnění bambi vaku

29.6. 2019

V sobotu měl proběhnout výcvik jednotek na hašení požárů pomocí vrtulníku s bambi vakem. Kromě naší cisterny měly být k plnění použity ještě cisterny z Batňovic a Úpice. Ještě před příletem vrtulníku byla probrána teorie a hlavně bezpečnost práce u vrtulníku. Bohužel tesně před začátkem praktického nácviku byl vrtulník odvolán k zásahu a tím bylo školení ukončeno.

Pálení čarodějnic

23. 4. 2019

Zveme všechny na pálení čarodějnic - dětské hřiště ve Velké Úpě, 30.4. od 17 hodin.

Automobilový žebřík

29. 3. 2019

Od dnešního dne máme na výjezdu "nový" automobil - Tatra 148 AZ 37. Jedná se o výškovou techniku s maximálním dosahem 37 metrů.

Automobilový žebřík

18. 2. 2019

Dnes byl starostou města převzat od HZS Královehradeckého kraje automobilový žebřík AZ 37 na podvozku Tatra 148, který původně sloužil na požární stanici v Trutnově. Po vyřízení všech administrativních úkonů a proškolení naší jednotky bude následně  znovu zařazen do výjezdu.

« 1 2 3 »