Loading...
Česká poštovna
Česká poštovna

Celý název Česká poštovna Anežka, byla navržena architekty Martinem Rajnišem a Patrikem Hoffmanem a je postavena na Sněžce, dokonce má přiděleno i PSČ.

„Nová“ poštovna nahradila Starou poštovnu, která pocházela asi z poloviny 19. století, v roce 2008 byla stará poštovna rozebrána a snesena pomocí lanovky a helikoptéry.

Konstrukce České poštovny je dřevěnou skládačkou z 20 tisíc dílů. Plášť poštovny je tvořen zdvojeným sklem a dřevěnými okenicemi, jejichž nastavením je možno Poštovnu proměnit z moderní prosklené budovy v dřevěnou boudu a tím ji přizpůsobit povětrnostním podmínkám. U severní strany je točité schodiště, které vede na vyhlídkovou terasu.

Mine Kovárna
Mine Kovárna

Since the early 16th century miners had been active in a number of mines in the Sněžka massif until 1959. In the summer you can visit the old mining tunnel Barbora and the shaft Kovárna with a guide.

Historic Centre
Historic Centre

Dnes je Velké Úpa spojena moderní komunikací, avšak tomu tak vůbec nebylo. Údolí mezi Maršovem a Velku Úpou bylo do roku 1837 natolik neprůchodné, že když v roce 1779 navštívil obec císař Josef II., musel jet z Maršova přes Albeřice na Malou Úpu a přes boudu Jana do Velké Úpy. Během této návštěvy dal podmět ke stavbě kostela a tím i k založení farnosti, tak se definitivně Velká Úpa oddělila od Maršova. Teprve v druhé polovině minulého století došlo postupně k rozvoji turistiky, tím chalupníci našli nový zdroj obživy v poskytováním služeb turistům. Kolem kostela s hřbitovem vzniklo přirozené centrum horské obce s farou, školou, poštou hostincem a obchody. Po roce 1900 bylo postaveno několik penzionů.

Od roku 1980 je Velká Úpa částí města Pec pod Sněžkou.

Již za První republiky se v obci naházela v poloroubené stavbě vyhlášená cukrárna.

Horská farma Děčínská bouda
Horská farma Děčínská bouda

Historie Děčínské boudy, v polovině 19. století zde stálo 8 letních bud a kolem vedla cesta horských nosičů na Sněžku. Od roku 1846 bylo postaveno původní stavení, avšak o půl roku později pan Richter nechal stavení zbořit a postavit nový horský hostinec s ubytováním (v mírně rozšířené podobě se dochoval dodnes). Po vyhnání sudetských Němců budovu s pěti pokoji a dvaceti lůžky převzal československý stát a dlouhá léta fungovala jako podniková chata ČSAD Děčín. V roce 19966-1972 zde hospodařili Bergerovi. Vystřídalo se zde několik majitelů, ale od roku 2006 zde farmaří manželé Mlejnkovi. Stáda několika krav a ovcí spásají rozsáhlé luční enklávy v Eliščině údolí na Pomezních boudách, ve Velké Úpě i na Černé hoře. Přímo na Růžohorkách vyrábějí domácí jogurty, zákys máslo i tvaroh, tyto mléčné produkty vyrábějí v mlékarně, která je hned za Děčínskou boudou. Personál, který pracuje na Děčínské boudě nosí dobové kroje. Hlavní sezónu mají od května do října, pokud se nevejdete do restaurace, nemusíte se ničeho bát z boku chaty mají hadové okénko. Novinkou by měla být lednice na pumpě před Peci pod Sněžkou, kde si můžete zakoupit jejich domácí mléčné výrobky.

The Kiln Tavern
The Kiln Tavern

 

 
Chapel of the Virgin Mary
Chapel of the Virgin Mary

Postavena v roce 1888 a to na základě sbírky dobrodinců této obce. Stavitel kaple byl Albert Buchberger s pomocníky Johann Goder a Wenzel Renner. V době, kdy se kaple stavěla, tak Pec pod Sněžkou nebyla turistická obec, avšak obec horníků, dřevařů, uhlířů a pašeráků. Při slavnostním vysvěcení velkoúpský páter nabádal občany, aby přestavěli svá obydlí pro letní pobyty turistů a tím vylepšili své životní podmínky. Tím začínala nová etapa pro občany i obec samotnou. Kaplička v době svého postavení nebyla tolik nápadná jako je nyní. Stála za chátrající arzenikovou hutí nebo-li „jedová chýše“. Až roku 1930 po zboření jedové chýše se kaplička objevila v plné kráse. V roce 1933 byla kaplička renovována, při opravě se našla krabice se 14 obrazy křížové cesty. (V létě je kaplička otevřena)

Saint Barbara’s Chapel
Saint Barbara’s Chapel

During the Great War Johann Dix built a chapel with a belfry which later became dilapidated. Following a reconstruction in 2005 the interior is ornamented with a fresco from the life of St. Barbara based on a design by Květa Krhánková.

Chapel in Obří důl
Chapel in Obří důl

A valuable relic of a dam used for timber rafting hosts a chapel commemorating a disaster in July 1897 in which seven mountaineers were killed in a landslide.

All Saints’ Chapel
All Saints’ Chapel

Residents of Vysoký Svah and neighbouring Zahrádky built their chapel for religious purposes as well as a gesture of togetherness. Unfortunately due to lack of interest and partly due to vandals it is now dilapidated and waiting for reconstruction.

Church of the Holy Trinity
Church of the Holy Trinity

During the time of reforming the monarchy, the emperor Joseph II had abolished a number of church institution, however, supported establishing of parsonages and schools in remote areas of the empire. The church has been preserved in its original form and is still used for Saturday services.

Aichelburg Forest Castle
Aichelburg Forest Castle

Following an untimely death of an enlightened land owner Berthold Aichelburg, the grateful locals built him a monument in the form of a forest castle. The keys to the great hall can be borrowed at TIC Veselý výlet.

Modrý Důl Settlement
Modrý Důl Settlement

Modrý Důl Settlement (Blue Valley Settlement). A valley at the foot of Studniční hora (Well Mountain) modelled by a glacier was transformed into a meadow enclave by lumberjacks. The original houses and cottages are a part of a protected architecture zone.

Pěnkavčí vrch Settlement
Pěnkavčí vrch Settlement

A typical meadow enclave on a hill of the same name is a fine example of a harmonious, free mountain settlement with well-preserved original cottages, solitary trees, paths, terrace fields and walls.

Přední Výsluní Settlement
Přední Výsluní Settlement

Before lumberjack colonization in 1566, a number of cottages had already been built in Výsluní in Velká Úpa. The front part has kept its original style with cottages, walls, terrace fields, stone-paved roads and a chapel.

Velké Tippeltovy boudy Settlement
Velké Tippeltovy boudy Settlement

 

 
Memorial to the Victims of the Giant Mountains
Memorial to the Victims of the Giant Mountains

A small chapel was placed at the roughest spot in the mountains, later transformed into its current shape. The names of people on the plaque commemorate all persons who had died in the Eastern Giant Mountains as a consequence of avalanches, falls, lightning or frost.

Beech Valley Dam
Beech Valley Dam

Dnes se kolem přehrady nachází turistická trasa s dřevěnými chodníky, přes přehradu se můžete svézt i na fly kladce provozované místním Monkeyparkem.

Hnědý vrch Observation Tower
Hnědý vrch Observation Tower

An observation tower situated at the bottom station of the chairlift to Hnědý vrch (Brown Hill) stands 27 m tall and is the tallest tower in the Giant Mountains. You can reach the top taking 138 stairs with five landings.

Sagasser's Chalets
Sagasser's Chalets

Many local names reminds us of founders of meadow enclaves, the family of a lumberjack Richard Sagasser lived here till 1976. Nowadays the meadows are used by a cattle farm.

Column Chapel and a Pilgrim
Column Chapel and a Pilgrim

Sloupovou, mírně nakloněnou kapličku, která se nachází v pecké enklávě Chaloupky, postavili na cestě z centra města do Zeleného dolu zbožní horalé. Od roku 2004 zdobí kapličku bronzová socha poutníka v nadživotní velikosti. Jejím autorem je umělecký kovář Libor Hurda. Jako vzor mu posloužila známá postava východní části Krkonoš, které se zde říkalo „Šedý Vlk“.

Šraml Stone-Paved Road
Šraml Stone-Paved Road

 

 
Bunker
Bunker

Based on the WWI experience threatened Czechoslovakia had constructed a series of fortifications against Nazi Germany. The path through Obří důl (Giant Valley) was protected by three bunkers, now buried in the forest.

Aparthotel Svatý Vavřinec
Aparthotel Svatý Vavřinec

Aparthotel Svatý Vavřinec se nachází přímo v centru města Pece pod Sněžkou.

Nový Aparthotel Svatý Vavřinec nabízí komfortní designové ubytování a řadí se do kategorie čtyřhvězdičkových hotelů v Peci pod Sněžkou. Každé z našich studií nebo apartmánů nabízí harmonii spojenou s designem, komfortem a pohodlím.

Hýčkat se nechte v našem Krkonošském wellness centu, Vaše děti mohou využít dětskou a teenagerskou hernu. Ochutnat můžete pokrmy naší restaurace.

Naše konferenční prostory Vám jsou k dispozici, Vaší firemní akci zajistíme od A do Z.

Proměňujte s námi Vaše sny ve skutečnost.

web+420 770 122 121
Bouda Máma wellness hotel
Bouda Máma wellness hotel

Pec pod Sněžkou 124

web+420 244 465 666, +420 602 304 989
Grand Hotel Hradec
Grand Hotel Hradec

Inspirace krásou horské přírody a touha po harmonickém skloubení architektury s jedinečností místa stála na samém počátku zrodu Grand Hotelu Hradec v Peci pod Sněžkou. Unikátní hotel je klenotem zasazeným do samotného srdce Krkonoš a výsledkem usilovné a precizní práce špičkových českých architektů studia Mimolimit. Celý architektonický koncept souzní s myšlenkou dopřát našim hostům dokonalý odpočinek v niterném sepětí s přírodou, avšak v podmínkách maximálního luxusu 21. století. Čisté linie, uměřenost, ušlechtilé přírodní materiály, originalita, vysoká kvalita provedení i všudypřítomná pokora k přírodě, to jsou atributy Grand Hotelu Hradec, na něž jsme tak pyšní.
 
Máme pro vás připraveno 68 osobitých pokojů, v nichž se budete cítit doslova královsky, a také stylovou restauraci a bar pro příjemná společenská setkání a uspokojení Vašich gurmánských tužeb. Pestrou nabídku rozmazlujících procedur si můžete užít ve špičkově vybaveném wellness centru. Pro Vás, kteří si přejete spojit příjemné s užitečným, nabízíme promyšlené a technicky výborně vybavené konferenční sály a salónky se 180 místy. To vše korunované dokonalým servisem našeho profesionálního týmu.

Grand Hotelu Hradec v Peci pod Sněžkou se budete cítit skvěle bez ohledu na věk, účel návštěvy či osobní rozpoložení. Na své si přijdou hosté všech generací, zamilované páry, rodiny s dětmi, aktivní sportovci i požitkáři, milovníci procházek v přírodě, romantici i pragmatici. Vítejte všichni, kteří toužíte čerpat sílu z krásné krkonošské přírody a zároveň se chcete nechat hýčkat.

web+420 490 509 509
Horský hotel Lesní bouda
Horský hotel Lesní bouda

Černý Důl 187

web+420 736 678 302
Hotel a hostinec Hvězda
Hotel a hostinec Hvězda

Pec pod Sněžkou 193

web+420 722 702 111
Hotel Bouda Jana
Hotel Bouda Jana

Velká Úpa 31

web+420 603 433 490
Hotel Energetik
Hotel Energetik

Pec pod Sněžkou 56

web+420 725 356 102
Hotel Hořec
Hotel Hořec

Pec pod Sněžkou 195

web+420 499 736 149
Hotel Horizont
Hotel Horizont

Pec pod Sněžkou 141

web+420 499 861 111
Hotel Kolínská bouda
Hotel Kolínská bouda

Velká Úpa 319

web+420 499 736 201
Hotel Mondřín
Hotel Mondřín

Velká Úpa 124

web+420 732 702 303
Hotel Pecr Deep
Hotel Pecr Deep

Hotelový komplex PECR WELL/DEEP se nachází v samém centru lyžařského střediska Pec pod Sněžkou a patří mezi nejmodernější hotely v Krkonoších. V hotelu PECR DEEP (který je vzdálen cca 100m od PECR WELL), připravujeme „A La Cartovou“ restauraci s moderní gastronomií a letní terasou. Celková kapacita restaurace je přibližně 80 míst + 70 míst na letní terase.

web+420 732 424 470
Hotel Pecr Well
Hotel Pecr Well

Hotelový komplex PECR WELL/DEEP se nachází v samém centru lyžařského střediska Pec pod Sněžkou a patří mezi nejmodernější hotely v Krkonoších. V hotelu PECR WELL se v 5. Patře nachází moderní wellness & SPA centrum. V přízemí najdete Burger House Pecr, kde si pochutnáte na výborných domácích burgrech.

web+420 739 484 261
Kovárna Residence
Kovárna Residence

Pec pod Sněžkou 293

web+420 777 949 336, +420 775 931 113
Residence Post
Residence Post

Představte si krásná panoramata hor, vůni čerstvé kávy, úsměv na rtech svého blízkého, a to může být teprve začátek Vašeho dne v Peci pod Sněžkou. Dopřejte si komfortní ubytování v prostorných apartmánech Residence Post a Vaše sny o skvělé dovolené se promění ve skutečnost. Díky své poloze v největším lyžařském areálu v Česku, ve SkiResortu Černá hora - Pec je ideálním místem pro Vaši aktivní dovolenou v zimě i v létě.

V Residenci Post je k dispozici 19 apartmánů s moderním interiérem, které jsou komplexně vybavené pro váš komfortní pobyt v Krkonoších. Luxusní apartmány v Peci pod Sněžkou pro 2 až 8 osob disponují plně vybavenou kuchyní, pohodlnými postelemi, vlastní koupelnou a také dostatečným úložným prostorem. Samozřejmostí je terasa s posezením nabízející dechberoucí výhled na okolní krajinu Krkonošského národního parku. 

 

web+420 775 931 113, +420 777 949 336
Sněžka Residence
Sněžka Residence

Pec pod Sněžkou 194

web+420 777 949 336, +420 775 931 113
Bouda Danielka
Bouda Danielka

Velká Úpa 109

web+420 603586637
Bouda Karlovka
Bouda Karlovka

Pec pod Sněžkou 174

web+420799200020
Bouda Na Cestě
Bouda Na Cestě

Velká Úpa 80

web+420 605 266 322
Bouda pod Sněžkou
Bouda pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou 199

web+420 491 617 077, +420 734 151 546
Bouda Svornost
Bouda Svornost

Na zahrádkách 35

+420603496122
Bouda Tonička
Bouda Tonička

Velká Úpa 14

web+420499828134
Bouda v Obřím Dole
Bouda v Obřím Dole

Bouda v Obřím dole 116

web+420728465454
Boudy v Modrém Dole
Boudy v Modrém Dole

Boudy v Modrém dole 222

web+420 603 479 589
Čáslavská Chata
Čáslavská Chata

Velká Úpa 104

web+420 602 777 164
Chalupa Skala
Chalupa Skala

Velká Úpa 332

+420604748835
Chata Aurora
Chata Aurora

Velká Úpa 163

web+420 775 230 007
Chata Dakota
Chata Dakota

Velká Úpa 310

web+420 774 705 188
Chata Rustonka
Chata Rustonka

Velká Úpa 127

web +420 296 122 307
Chata Sokolka
Chata Sokolka

Velká Úpa 315

web+420 774 705 188
Chata Start
Chata Start

Pec pod Sněžkou 158

web224 934 717
Chata Turbina
Chata Turbina

Pec pod Sněžkou 12

 
web+420 774 705 188
Chata U Pekařů
Chata U Pekařů

Velká Úpa 71

web+420603823793
Chata Viktorka
Chata Viktorka

Pec pod Sněžkou 40

web+420 774 773 774
Chata Výrovka
Chata Výrovka

Pec pod Sněžkou 204

web+420 777 033 331
Dolení Bouda
Dolení Bouda

Velká Úpa 72

web+420 606 608 485
Havlova bouda
Havlova bouda

Velká paseka 8

web+420 602 396 109
Horská bouda Na Muldě
Horská bouda Na Muldě

Pec pod Sněžkou 34

web220174101
Horská bouda Růžohorky
Horská bouda Růžohorky

Velká Úpa 182

web+420 606 300 767
Horská Chalupa U Kulišů
Horská Chalupa U Kulišů

Velká Úpa 66

web+420737834301
Horská chata Boubelka
Horská chata Boubelka

Velká Úpa 263

web+420608337230
Horská chata Portášky
Horská chata Portášky

Velká Úpa 110

web+420 608 901 390
Husova bouda
Husova bouda

Pec pod Sněžkou 26

web+420 606 602 003
Jančikárna
Jančikárna

Velká Úpa 200

web+420606608485
Letenská bouda
Letenská bouda

Pec pod Sněžkou 241

web736769057
Luční bouda (Meadow Chalet)
Luční bouda (Meadow Chalet)

For almost four hundred years the most famous Czech chalet can be found in the heart of Bílá louka (White Meadow). An ordinary shed used for cattle was gradually transformed into a mountain hotel with its own beer brewery, bakery and a restaurant housing up to hundred guests.

web+420 733 740 888
Pražská bouda
Pražská bouda

Černý Důl 215

web+420 724 716 230
Sagasserovy boudy u dvou vleků
Sagasserovy boudy u dvou vleků

Velká Úpa 112

 
web+420603276276
Stará Huť
Stará Huť

Pec pod Sněžkou 138

web+420 720 732 852
Infocenter Turista
Infocenter Turista

Eva Lorencová
542 21 Pec pod Sněžkou čp. 337
Tel./fax: +420 499 736 280

web+420 499 736 280
Informační centrum Pec pod Sněžkou KRNAP
Informační centrum Pec pod Sněžkou KRNAP

542 21 Pec pod Sněžkou čp. 172

web499 896 213
Veselý Výlet
Veselý Výlet

Informační centrum, galerie, směnárna a obchod Veselý výlet
542 21 Pec pod Sněžkou čp. 196
Tel.: +420 499 736 1300

web+420 499 736 130
Bouda pod Sněžkou
Bouda pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou 199

web+420 491 617 077, +420 734 151 546
Burger House Pecr
Burger House Pecr

Naše výběrové maso připravujeme s použitím nejlepších čerstvých surovin. Burgery a steaky nabízíme s řadou čerstvě připravených salátů, omáček  a domácích hranolků. Jídelní lístek k nahlédnutí na webu.

web+420 739 983 121
Café Restaurant Kovárna
Café Restaurant Kovárna

Pec pod Sněžkou 293

Restaurace se nachází v přízemí Residence Kovárna směrem k lanovce na Sněžku.

Otevírací doba:

10,00 - 22,00 hodin

+420 777 515 513
Chata Viktorka
Chata Viktorka

Pec pod Sněžkou 40

web+420 774 773 774
CRAFT coffee
CRAFT coffee

Pec pod Sněžkou 139

+420 777 671 103
Grand Hotel Hradec
Grand Hotel Hradec

Inspirace krásou horské přírody a touha po harmonickém skloubení architektury s jedinečností místa stála na samém počátku zrodu Grand Hotelu Hradec v Peci pod Sněžkou. Unikátní hotel je klenotem zasazeným do samotného srdce Krkonoš a výsledkem usilovné a precizní práce špičkových českých architektů studia Mimolimit. Celý architektonický koncept souzní s myšlenkou dopřát našim hostům dokonalý odpočinek v niterném sepětí s přírodou, avšak v podmínkách maximálního luxusu 21. století. Čisté linie, uměřenost, ušlechtilé přírodní materiály, originalita, vysoká kvalita provedení i všudypřítomná pokora k přírodě, to jsou atributy Grand Hotelu Hradec, na něž jsme tak pyšní.
 
Máme pro vás připraveno 68 osobitých pokojů, v nichž se budete cítit doslova královsky, a také stylovou restauraci a bar pro příjemná společenská setkání a uspokojení Vašich gurmánských tužeb. Pestrou nabídku rozmazlujících procedur si můžete užít ve špičkově vybaveném wellness centru. Pro Vás, kteří si přejete spojit příjemné s užitečným, nabízíme promyšlené a technicky výborně vybavené konferenční sály a salónky se 180 místy. To vše korunované dokonalým servisem našeho profesionálního týmu.

Grand Hotelu Hradec v Peci pod Sněžkou se budete cítit skvěle bez ohledu na věk, účel návštěvy či osobní rozpoložení. Na své si přijdou hosté všech generací, zamilované páry, rodiny s dětmi, aktivní sportovci i požitkáři, milovníci procházek v přírodě, romantici i pragmatici. Vítejte všichni, kteří toužíte čerpat sílu z krásné krkonošské přírody a zároveň se chcete nechat hýčkat.

web+420 490 509 509
Horská farma Děčínská bouda
Horská farma Děčínská bouda
web+420 733 557 999
Horský hotel Lesní bouda
Horský hotel Lesní bouda

Černý Důl 187

web+420 736 678 302
Hospoda Na Peci
Hospoda Na Peci
Hotel **** Horizont
Hotel **** Horizont

BOHEMIA restaurant, HORIZONT café&restaurant, SKY CLUB 18, SPORT BAR...

Z nabídky 4 restaurací a barů si jistě vyberete. Ochutnejte domácí dezerty, míchané koktejly, vybraná vína a pivní speciality... Jedinečným zážitkem pro Vás bude návštěva SKY SLUBU 18 v nejvyšším patře hotelu.

web+420 499 861 222
Hotel a hostinec Hvězda
Hotel a hostinec Hvězda

Pec pod Sněžkou 193

web+420 722 702 111
Lovecká chata
Lovecká chata

Stylová horská restaurace s kachlovými kamny , otevřena denně od 11 hod, v létě můžete posedět na zahrádce s točenou Plzní, Krakonošem, Kofolou a Malinovkou. Vaříme klasická staročeská a krkonošská jídla doplněna o speciality ze zvěřiny a čerstvých ryb.

Velká Úpa 204
542 21 Pec pod Sněžkou

web+420 724 038 622
Luční bouda
Luční bouda
web+420 733 740 888
Pecký pivovar
Pecký pivovar

Posedět můžete v útulné a stylové pivnici, odkud lze sledovat dění ve varně a průhledem nahlížet do ležáckého sklepa našeho minipivovaru.

Přitom můžete ochutnávat naše pivo Sněžka. A nezůstanete ani hlady, v naší originální otevřené kuchyni u pivnice připravujeme steaky a ryby na grilu či maso v udírně. K tomu všemu je k zakousnutí náš domácí chléb.

web+420 499 896 273
Pension Relax
Pension Relax

Velká Úpa 140

web+420 775 284 706
Pizza Anděl
Pizza Anděl
web+420 776 660 615
Restaurace Pecr Deep
Restaurace Pecr Deep

Vyberte si z našeho bohatého menu, které pro vás připravil a se svým týme uvařil šéfkuchař Jiří Eichler. Jiří Eichler je členem Czech National Culinary Team a reprezentuje Česko na mezinárodních gastronomických soutěžích. V minulosti pracoval v Aureole fusion restaurant a v bistru Monk.

web+420 739 983 121
Sagasser's Chalets
Sagasser's Chalets

Many local names reminds us of founders of meadow enclaves, the family of a lumberjack Richard Sagasser lived here till 1976. Nowadays the meadows are used by a cattle farm.

CRAFT coffee
CRAFT coffee

Pec pod Sněžkou 139

+420 777 671 103
Grand Hotel Hradec
Grand Hotel Hradec

Inspirace krásou horské přírody a touha po harmonickém skloubení architektury s jedinečností místa stála na samém počátku zrodu Grand Hotelu Hradec v Peci pod Sněžkou. Unikátní hotel je klenotem zasazeným do samotného srdce Krkonoš a výsledkem usilovné a precizní práce špičkových českých architektů studia Mimolimit. Celý architektonický koncept souzní s myšlenkou dopřát našim hostům dokonalý odpočinek v niterném sepětí s přírodou, avšak v podmínkách maximálního luxusu 21. století. Čisté linie, uměřenost, ušlechtilé přírodní materiály, originalita, vysoká kvalita provedení i všudypřítomná pokora k přírodě, to jsou atributy Grand Hotelu Hradec, na něž jsme tak pyšní.
 
Máme pro vás připraveno 68 osobitých pokojů, v nichž se budete cítit doslova královsky, a také stylovou restauraci a bar pro příjemná společenská setkání a uspokojení Vašich gurmánských tužeb. Pestrou nabídku rozmazlujících procedur si můžete užít ve špičkově vybaveném wellness centru. Pro Vás, kteří si přejete spojit příjemné s užitečným, nabízíme promyšlené a technicky výborně vybavené konferenční sály a salónky se 180 místy. To vše korunované dokonalým servisem našeho profesionálního týmu.

Grand Hotelu Hradec v Peci pod Sněžkou se budete cítit skvěle bez ohledu na věk, účel návštěvy či osobní rozpoložení. Na své si přijdou hosté všech generací, zamilované páry, rodiny s dětmi, aktivní sportovci i požitkáři, milovníci procházek v přírodě, romantici i pragmatici. Vítejte všichni, kteří toužíte čerpat sílu z krásné krkonošské přírody a zároveň se chcete nechat hýčkat.

web+420 490 509 509
Hotel a hostinec Hvězda
Hotel a hostinec Hvězda

Pec pod Sněžkou 193

web+420 722 702 111
Music Club Klondike
Music Club Klondike

Multižánrově zaměřený hudební klub v centru Pece pod Sněžkou, kde z bývalé diskotéky vzniklo kulturně-sportovní centrum. Naleznete jej přímo na hlavní příjezdové křižovatce Pece pod Sněžkou. V našem zájmu je vytvářet prostor pro zábavu napříč generacemi, a tak v našem programu naleznete koncerty rockové, punkové, ska, ale i blues, rock´n´roll, swing a jejich kombinace, DJs, divadlo, festivaly sportovní i kulturní a závody venkovní i v prostorech klubu.

web+420 728 502 738
SKY CLUB 18
SKY CLUB 18

SKY CLUB 18 bar a restaurace v osmnáctém, nejvyšším patře HOTELU****HORIZONT, je ideálním místem pro zakončení úspěšného dne nejen díky kouzelnému výhledu na Pec pod Sněžkou. 

Čekají Vás neopakovatelné zážitky z moderní gastronomie i tradiční krkonošské kuchyně, nabídka více než 50 druhů originálních míchaných nápojů i světoznámých koktejlů, včetně nealkoholických.

web+420 499 861 222
Aparthotel Svatý Vavřinec
Aparthotel Svatý Vavřinec

Mountain Wellness centre invites you to a jacuzzi, a Finnish sauna with outside showers, a bio-sauna with aromatherapy, a steam bath, ice fountain, restroom, refreshment area with a bar, a Kneipp foot therapy, multisensory showers, or a private jacuzzi with private restroom.

web+420 770 122 121
Hotel **** Horizont
Hotel **** Horizont

While staying in Pec pod Sněžkou, indulge yourself and refresh your body with a reflexology or classic massage, genuine Thai massage, body wraps or an air bath at HOTEL **** HORIZONT. Expert personnel will gladly assist in choosing the right treatment for you.

web+420 499 861 536
Modřín Pension
Modřín Pension

The entrance to the wellness is free for hotel guests in winter season. After check in, you can enter the Wellness part of the hotel straight from your room and enjoy the amenities - RELAXO jacuzzi, Finnish sauna, steam bath with aroma therapy and a fitness centre. You may choose premium services such as massage or wellness accessories.

web+420 603 207 724
Relax Pension
Relax Pension

Let your body rest a while and enjoy the services of our private wellness with jacuzzi, air bath massage or Finnish sauna. Our wellness centre is open for hotel guest only, daily from 2 pm until 10 pm.

web+420 499 629 446
Pecr Wellness Centre
Pecr Wellness Centre

Our wellness centre is open for walk-ins. You are welcome at our wellness whether you are a guest of Pecr hotel or not. We will gladly accommodate your needs with our choice of wellness treatments.

web+420 739 484 261
Aparthotel Svatý Vavřinec
Aparthotel Svatý Vavřinec

Aparthotel Svatý Vavřinec se nachází přímo v centru města Pece pod Sněžkou.

Nový Aparthotel Svatý Vavřinec nabízí komfortní designové ubytování a řadí se do kategorie čtyřhvězdičkových hotelů v Peci pod Sněžkou. Každé z našich studií nebo apartmánů nabízí harmonii spojenou s designem, komfortem a pohodlím.

Hýčkat se nechte v našem Krkonošském wellness centu, Vaše děti mohou využít dětskou a teenagerskou hernu. Ochutnat můžete pokrmy naší restaurace.

Naše konferenční prostory Vám jsou k dispozici, Vaší firemní akci zajistíme od A do Z.

Proměňujte s námi Vaše sny ve skutečnost.

web+420 770 122 121
Bowling bar
Bowling bar

Pec pod Sněžkou 327

web+420 605 213 695
Bowling Pension Relax
Bowling Pension Relax
web+420 420 775 284 706
Fyzio Pec
Fyzio Pec

Nové centrum fyzioterapetických služeb najdete hned vedle stylové kavárny Craft v blízkosti Aparthotelu Svatý Vavřinec.

S rozličnými pohybovými problémy nebo na konzultaci můžete zavítat ke zkušené fyzioterapeutce Mgr.Pavlíně Bendzové. Ta se ve své praxi zaměřuje na psychosomatický přístup ke klientovi a propojení západní a východní medicíny. Ošetřuje sportovce a lidi se zájmem o své tělo, kojence a batolata a vede skupinová cvičení. Dle individuálního vyšetření a potřeby klienta využívá techniky tejpování, baňkování, svíčkování, Dornovy metody, mobilizací, práci s fasciemi a další. Manuální lymfodrenáž aplikuje u klientů s otoky chronickými, po operacích, při celkové únavě, po sportu, při hubnutí nebo ke zvýšení imunity. Pokud potřebujete pouze zrelaxovat po práci nebo sportu, přijďte si užít fyziomasáž.

+420 733 585 429
Happy Hill Sport
Happy Hill Sport

Pec pod Sněžkou 244

web+420 499 736 432
Hotel **** Horizont
Hotel **** Horizont

Přímo v HOTELU****HORIZONT je Vám

vnitřní bazén, vířivka, sauna

1 squashový kurt

2 ricochetové kurty

vybavená posilovna včetně kardio strojů

spinning (spinningové lekce pod vedením profesionálního instruktora)

stolní tenis

kuželková dráha

venkovní badminton a kuželky (v letním období).

web+420 499 861 536
Hotel Horizont
Hotel Horizont

Pec pod Sněžkou 141

web+420 499 861 111
Monkey Park
Monkey Park

Pec pod Sněžkou - U přehrady

web+420 777 801 050
Music Club Klondike
Music Club Klondike

Multižánrově zaměřený hudební klub v centru Pece pod Sněžkou, kde z bývalé diskotéky vzniklo kulturně-sportovní centrum. Naleznete jej přímo na hlavní příjezdové křižovatce Pece pod Sněžkou. V našem zájmu je vytvářet prostor pro zábavu napříč generacemi, a tak v našem programu naleznete koncerty rockové, punkové, ska, ale i blues, rock´n´roll, swing a jejich kombinace, DJs, divadlo, festivaly sportovní i kulturní a závody venkovní i v prostorech klubu.

web+420 728 502 738
Pepa Sport
Pepa Sport

Najdete nás 300 metrů nad autobusovou zastávkou směrem na ski-areál (sjezdovka Javor), v přízemí penzionu u Bláhů.

Provozujeme:

- půjčovnu elektrických kol FATBIKE - SNOWBIKE
- půjčovnu elektrických koloběžek
- půjčovnu kompletního lyžařského vybavení, včetně servisu
- prodejnu sportovních potřeb (zde najdete většinu doplňků i oblečení, potřebných pro naše klimatické podmínky)
- prodejnu a servis motorových koloběžek CROSCO, včetně náhradních dílů
- cykloservis
- e-shop

Celoroční sezónní provoz od 9:00 do 18:00.

Penzion u Bláhů č.p. 300
542 21 Pec pod Sněžkou

web+420 776 602 608
Relaxpark
Relaxpark

Pec pod Sněžkou 303

web+420 739 335 466
Tenisový kurt Bouda Máma
Tenisový kurt Bouda Máma
web+420 602 304 989
Dětské hřiště Pec pod Sněžkou
Dětské hřiště Pec pod Sněžkou

Vůbec první děteské hřiště v Peci pod Sněžkou bylo postaveno v roce 2005 pod penzionem Veronika. Na výrobu hřiště bylo použito akátové dřevo, které je sice nákladnější, ale díky němu se výrazně prodlouží životnost celého komplexu.

Dětské hřiště Velká Úpa
Dětské hřiště Velká Úpa

V roce 2006 se otevřelo další hřiště, tentokrát ve Velké Úpě. Zde je navíc součástí hřiště kiosek se zastřešeným posezením, kde hasiči ve spolupráci s městem často pořádají kulturní akce.

Herní krajina Pecka
Herní krajina Pecka

Herní krajina Pecka se prostírá mezi poznáním přírody, zážitkem z architektury a fantaskní hravostí ve výšce 1062 m n.m. Unikátní soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krokonošské fauny nabízí nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor.

Krakonošova zpovědnice
Krakonošova zpovědnice

Od července 2014 je v Peci pod Sněžkou nová, unikátní vycházková trasa pro děti i dospělé - Putování ke Krakonošově zpovědnici. Krakonošova zpovědnice se nachází v bývalé kapličce u Staré cesty spojující centrum Velké Úpy a centrum Pece pod Sněžkou. Do zpovědnice patří všechna tajná dětská přání a hříšky.

Malá ZOO Kolínská bouda
Malá ZOO Kolínská bouda
web+420 499 736 201
Monkey Park
Monkey Park

Pec pod Sněžkou - U přehrady

web+420 777 801 050
Přímo k lanovce
Přímo k lanovce

Interaktivní stezka k lanové dráze. Bezbariérová zážitková trasa zakončená dětským hřištěm u dolní stanice lanové dráhy na Sněžku, s herními prvky a možností vyzkoušet si znalosti Krkonoš.

Relaxpark
Relaxpark

Pec pod Sněžkou 303

web+420 739 335 466
Lanová dráha Hnědý vrch
Lanová dráha Hnědý vrch
web+420 840 888 229
Lanová dráha Portášky
Lanová dráha Portášky
web+420 840 888 229
Lanová dráha Sněžka
Lanová dráha Sněžka
web+420 499 405 522, +420 499 405 531
Mapa