Entfernung17, 4 km
Höhenmeter+221 m -988 m
Teilen
lanovka na Sněžku -> sejít do Obřího sedla -> Luční bouda -> Památník obětem hor -> Výrovka -> chalupa Na Rozcestí -> Lesní bouda -> Pražská bouda -> Kladenská cesta -> Pec pod Sněžkou

Trasa začíná u dolní stanice lanovky na Sněžku, kde se necháte vyvézt až na vrcholek hory. Ze Sněžky doporučujeme sestoupit polskou stranou po silnici na Obří sedlo, druhá varianta je cesta po řetězech. Pozor, obě cesty mohou být za špatných podmínek velmi zledovatělé a nebezpečné. Cesta pokračuje k Luční boudě, která nabízí pivo z tamního pivovaru Paroháč či pečivo z vlastní pekárny. Okolo Památníku obětem hor sjedete k Výrovce a po rovince dojedete k Chalupě Na Rozcestí a přes Liščí horu k Lyžařské boudě. Pod Lyžařskou boudou můžete odbočit k rozhledně Hnědý vrch, která je součástí Liščího hřebenu, ze které uvidíte většinu své trasy. Z Hnědého vrchu se vrátíte zpět na Liščí louku, sjedete k Lesní boudě a dojedete ke sjezdovce Zahrádky. Po Krkonošské magistrále pokračujte směrem k Pražské boudě, kde odbočíte vlevo a okolo Kladenky sjedete cestou zpět do údolí Pece pod Sněžkou.

Tuto trasu nedoporučujeme absolvovat za špatných povětrnostních či sněhových podmínek, kvůli části sjezdu ze Sněžky. Cesta může být velmi zledovatělá a díky tomu špatně schůdná/sjízdná.

Karte

Profil

Profil