Pec pod Sněžkou nabízí mnoho možností také pro běžkaře, skialpinisty i vyznavače zimní turistiky. K dispozici jsou upravené trasy Krkonošské magistrály a další doplňkové služby, jako jsou půjčovny vybavení, úschovna a servis. Pokud teprve začínáte, můžete zlepšit svou techniku díky lekci s instruktorem a vyrazit na hřebeny.

Na Sněžku a přes Výrovku a Liščí horu zpět do Pece

Na Sněžku a přes Výrovku a Liščí horu zpět do Pecelanovka na Sněžku -> sejít do Obřího sedla -> Luční bouda -> Památník obětem hor -> Výrovka -> chalupa Na Rozcestí -> Liščí hora -> Lesní bouda -> Svornost -> sjezd Zahrádky (popř. přes Pražskou a Pec

Z Pece se vyvezeme lanovkou na Sněžku. Ze Sněžky sestoupíme do Obřího sedla a dále k Luční boudě a přes památník obětem hor se dostaneme k Výrovce. Z Výrovky po rovinatém úseku k chalupě Na Rozcestí a odtud přes Liščí horu k Lyžařské boudě a sjezdovce Zahrádky. Zde můžeme sjet do Pece anebo si protáhnout okruh přes Peckou samotu. Okruh má celkově přibližně 19 km (i s lanovkou na Sněžku).

Bramberkem na kopec, přes Liščí horu a Rennerovky zpět do Pece

Bramberkem na kopec, přes Liščí horu a Rennerovky zpět do Pecez parkoviště k Bramberku -> sedačkou na Hnědý vrch -> Lyžařská -> přes Lišku -> Na Rozcestí -> okolo Dvorské boudy -> Přední Rennerovky -> Lesní Bouda -> Pražská Bouda -> Pecká samota -> parkoviště

Středně náročný okruh, který si ovšem ještě můžete ztížit tím, že nepoužijete lanovku na Hnědý vrch. Bez lanovky cca osmnácti kilometrová trasa vám po celé své délce nabídne upravenou stopu. Po výjezdu lanovkou na Hnědý vrch se můžete pokochat rozhledem na Krkonoše z rozhledny Hnědý vrch. Z Hnědého vrchu dojedete přes Lišcí horu ke známému bufetu Na Rozcestí. Odtud kolem Dvorské boudy a Rennerových bud po Vodovodní cestě k Lesní boudě a Zahrádkám. Zde můžete sjez zpět do Pece, nebo si prodloužit okruh přes Peckou samotu.

Krátký vyhlídkový výlet z Pece do Pece

Krátký vyhlídkový výlet z Pece do Pecelanovka na Hnědý vrch - Lyžařská bouda - Lesní bouda - Pražská bouda - Pecká samota - Pec pod Sněžkou (parkoviště)

Velmi nenáročný okruh, který si ovšem můžete ztížit tím, že nepoužijete lanovku na Hnědý vrch. Bez lanovky cca osmi kilometrová trasa vám po celé své délce nabídne upravenou stopu i s možností bruslení. Po výjezdu lanovkou na Hnědý vrch můžete navštívit stejnojmennou rozhlednu, kde za pěkného počasí uvidíte Krkonoše v celé své kráse. Po trase je mnoho možností občerstvení v horských boudách a bufetech.

Z Pece na hřebeny a okolo Černé hory zpět

Z Pece na hřebeny a okolo Černé hory zpětlanovka na Zahrádky -> Pražská bouda -> Kolínská bouda -> odbočka na Zrcadla -> U Zrcadlových bud -> Zinneckerovy boudy -> Sokolská bouda -> vysílač Černá Hora -> hotel Černá bouda -> Kolínská bouda -

Přibližně dvaceti kilometrový okruh z Pece přes Černou Horu zpět do Pece. Na úvodní převýšení můžeme použít lanovku Zahrádky. Od horní stanice lanovky vyrazíme směrem na Pražskou boudu a dále ke Kolínské boudě a k odbočce na Zrcadla. Po trase dále dojedeme k Zrcadlovým boudám, přejedeme sjezdovku a dostaneme se Zinneckerovým boudám odkud dále pokračujeme na Sokolskou boudu a k vysílači Černá hora. Zpět dolů k Pražské boudě se můžeme dostat buďto přes Černou boudu, anebo přes Zrcadla. Trasa okolo Černé boudy bývá často rozbitá od roleb. Od Pražské boudy se přes Slatinnou stráň, Vébrovy a Javoří boudy dostaneme k Pecké samotě a odtud do Pece k parkovišti.