FIS MASTERS CUP

Pec pod Sněžkou 5. 3. 2022 - 6. 3. 2022

Světová konkurence Masters lyžařů se zase vrací do Pece pod Sněžkou…………

a jedeme …..

Po dvouleté odmlce díky covidové pandemii a po podzimní konferenci FIS mají organizátoři za spol. SJ SKI opět možnost uspořádat závody Světového poháru FIS v alpských disciplínách. Ve dnech 5. – 6.3.2022 se na sjezdovce Javor v Peci pod Sněžkou uskuteční již 16. ročník tohoto tradičního šampionátu kategorie Masters.

Během prvního březnového víkendu se v disciplínách slalom a obří slalom o cenné trofeje utká více než 200 závodníků z celého světa. „Doufáme, že se celá pandemická situace natolik uklidní, že budeme schopni našim závodníkům nabídnout opět skvělá sportovní klání se skvělými výsledky i neopakovatelnou atmosférou jako tomu bylo v Peci i v minulých sezónách,“ doplňuje za hlavního organizátora Iva Kárníková.

 

Světový pohár v Peci pod Sněžkou má svoji bohatou historii. Na území ČR se bude konat již 16. ročník a většinu z uspořádaných akcí, od r. 2008, hostila právě Pec. A právě zimní středisko SkiResort Černá hora – Pec a jeho vedení jsou zárukou spolehlivosti i kvality při zajištění závodních tratí i ostatního technického servisu, neodmyslitelná spolupráce s organizátory pro výslednou vysokou úroveň poháru. Oblíbenost tohoto závodu dokládá i skutečnost, že se na sjezdovku Javor sjíždějí závodníci opravdu z celého světa. Opakovaně nechybí zástupci za tradičně silných lyžařských velmocí jako jsou Němci, Rakušané, Francouzi nebo Italové. Pravidelně mají organizátoři přihlášené borce i z velice vzdálených destinací Nového Zélandu, USA, Austrálie, ale i Ruska a Kazachstánu.

„Na základě hygienických opatření i nařízení jednotlivých vlád zatím nejsme schopni stoprocentně potvrdit námi předpokládanou účast, ale přání je otcem myšlenky,“ dodává Kárníková.

Mezi pravidelné a skoro nejpočetnější skupiny patří Slováci, z jejichž řad se v letech minulých rekrutoval jednoznačně nejstarší závodník, legenda, několikanásobný mistr světa Otto Krajňák. Bohužel jeho účastí, ročník narození 1925, si v letošních závodech nejsme úplně jisti.

S kým ale můžeme určitě počítat je spolupracovník a kamarád Bohumír „Bobas“ Zeman, jeden z našich nejúspěšnějších reprezentantů, olympioniků, který se ujme role mezinárodního technického delegáta. Jeho profesionalita, ale i letité zkušenosti ze závodních kolbišť jsou zárukou kvalitního průběhu celých závodů.

K samotným závodům neodmyslitelně patří také bohatý doprovodný program a slavnostní večer s vyhlášením výsledků spojený s rautem, který se již pravidelně koná v hotelu Horizont,

letitým partnerem…..kvalita, zázemí, servis….co více si přát.

„I letošní ročník se uskuteční za podpory a záštity Ministerstva pro místní rozvoj, hejtmana Královéhradeckého kraje, Nadace ČEZ a ostatních významných partnerů i zástupců regionálních i celostátních médií. Bez této pomoci bychom tuto náročnou mezinárodní sportovní akci nemohli zorganizovat,“ doplňuje s poděkováním Iva Kárníková za společnost SJ SKI.

Přípravy jsou v plném proudu, sněžit bude, závody se blíží, tak srdečně zveme všechny závodníky a milovníky alpského lyžování.

 

Více informací na www.sjski.cz

FIS MASTERS CUP