Barhosting Sky Club 18: LUKÁŠ HANZL

Pec pod Sněžkou - Sky Club 18 22. 9. 2023

„Kategorie rumu je tak rozmanitá, že si v ní každý najde svého favorita. A cesta je krásná a dlouhá. Já už svého našel a rád vám pomůžu najít toho vašeho.“
Lukáš Hanzl je profesionální barman a rumový expert. Má mnohaletou mixologickou praxi z různých koutů republiky (14 let strávil v předním pražském baru Tretter’s na postu barmana a manažera). Odvede perfektní práci za barovým pultem, ale spolehlivě se postará také o prezentace na téma „Ron Diplomático“ či „Svět rumů“.
Svět koktejlů a luxusních nápojů Lukáše zcela pohltil a nepustil. V devadesátých letech proto nastoupil do koktejlového baru hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou, kam se sjížděli turisté zejména z Německa, kteří očekávali barmanskou show jako „na Západě“.
Pro Lukáše to byla skvělá škola, ale to hlavní mělo teprve přijít. Jednou totiž v Horizontu popíjel šéfbarman Tretter’s, jednoho z nejznámějších pražských barů. Na baru se oba pánové dali do řeči a už po pár týdnech byl Lukáš v Tretter’s na zkoušce.
V legendárním baru kousek od Staroměstského náměstí nakonec strávil dalších 14 let svého života. Podnik proslul svou prohibiční atmosférou, která kombinuje luxus a dekadenci. Lukáš začínal jako barback, ale postupně se učil od těch nejlepších z oboru.

 

více informací

Barhosting Sky Club 18: LUKÁŠ HANZL