Ukliďme Sněžku i pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou 27. 4. 2019

Zveme vás na akci unikátního charakteru, která je nejen záživná, ale také pro dobrou věc. Rozhodli jsme se zapojit do celorepublikové akce Ukliďme Česko a uklidit Sněžku i údolí pod Sněžkou. Přidáte se k nám?

Aktuální informace k úklidu

Ačkoli je již hlavní konvoj dobrovolníků k úklidu na Sněžce plný, stále zbývá mnoho míst dole v údolích pod Sněžkou, které si rovněž zaslouží naši pozornost a pomocnou ruku. Zveme vás proto k úklidu na dalších trasách:

- Okolo Pece

- V okolí řeky Úpy

- Zeleným dolem na Jelení louky

Již vám nemůžeme zajistit ubytování, ale úklidové pomůcky a oběd pro vás bude připravený, pokud se k úklidu zaregistrujete. Účastnit se můžete i bez registrace, ale bude to bez úklidových pomůcek a bez oběda. Dále všichni můžete přijít na páteční večerní program na KlonDike, kde budeme od 20:30 promítat dokumentární film Ohrožená semínka.

Sraz pro tyto trasy úklidu bude v 8:30 na prostranství před pizzerií Anděl. Organizátora poznáte tak, že v čas srazu nad sebou bude mávat cedulkou s názvem akce.

Ukončení úklidu bude mezi 12 - 1 hodinou u Penzionu A+A, kde odevzdáte odpadky a bude se podávat oběd. Před akcí si prosím projděte tyto bezpečnostní pokyny. Účastí na akci stvrzujete, že jste s nimi seznámeni. V případě možnosti si sebou vezměte vlastní pracovní rukavice, doporučujeme rovněž teplé a nepromokavé oblečení, pití a svačinu.

Původní propozice úklidu

Co jsme pro vás připravili: Ubytování v Peci pod Sněžkou na 1 noc zdarma, cestu na Sněžku lanovkou zdarma, oběd jako odměnu za úklid zdarma, průvodcovanou procházku po Velkoúpských pláních za sníženou cenu.

Program akce: Samotný úklid proběhne v sobotu 27.4. od 8:45 do 12 hodin, ale programu jsme pro vás připravili mnohem více.

  • - V pátek pro zájemce ubytování u partnera akce v penzionu A+A.
  • - V pátek od 20:00 promítání dokumentárního filmu z produkce Fastivalu Jeden Svět v Music klubu KlonDike.
  • - V sobotu v 8:45 sraz u dolní stanice Lanové dráhy Sněžka, kde si rozdáme úklidové pomůcky a společně vyjedeme lanovkou na Sněžku.
  • - Nahoře se rozdělíme do skupinek (podle počtu účastníků) a půjdeme různými cestami ze Sněžky, abychom pokryli co největší území.
  • - Ve 12:30 se společně sejdeme u penzionu A+A, kde připravíme odpadky na jedno místo, odkud bude zajištěn jejich svoz.
  • - Následně pro všechny registrované účastníky úklidu bude připraven oběd (polévka a hlavní chod), který zajišťuje penzion A+A.
  • - Ve 14:00 bude začínat průvodcovaná prohlídka po Velkoúpských pláních, kterou pro nás zajistil další partner úklidu Aupatal Agency. Sebou si můžeme rovněž vzít úklidové pomůcky a pokračovat v úklidu.
  • - V 17:00 plánujeme návrat do Pece pod Sněžkou a ukončení celé akce.

Abychom vám mohli poskytnout zmíněné výhody, (REGISTRACE UZAVŘENA) PROSÍM REGISTRUJTE SE, pomocí formuláře, který najdete níže na této stránce.

Odkaz na akci v rámci Ukliďme Česko https://www.uklidmecesko.cz/event/21745/

Partnery akce jsou: Město Pec pod Sněžkou, Lanová dráha Sněžka, Penzion A+A, Aupatal Agency

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na media@pecpodsnezkou.cz 

 

Ukliďme Sněžku i pod Sněžkou