Terminál dohnal zpoždění díky slabší zimě

Vydáno 1. 5. 2020

Slabá zima, která potrápila podnikatele v Peci pod Sněžkou a ve Velké Úpě, přála stavařům. Umožnila jim pokračovat ve výstavbě dopravního terminálu.

Od poloviny ledna se betonuje nájezdová rampa, což byly práce, se kterými se počítalo na jaro. Koncem srpna či na začátku září by tak mělo dojít na finální práce, jako jsou podlahové stěrky. Na konci podzimu by mohl být terminál uveden do zkušebního provozu.

Terminál má sloužit návštěvníkům už příští zimu a s kapacitou 450 vozů by měl pojmout jednodenní hosty, kteří dosud v hezkých dnech parkovali podél silnice z Pece do Úpy. Posloužit má i části vícedenních klientů. „Součástí terminálu budou toalety a hlavně vyhřívaná čekárna a překladiště. To uvítají zejména ti hosté, kteří dosud při cestě na ubytování na boudách překládali svá zavazadla na parkovištích a na svého dopravce pak čekali za deště i sněžení,“ vysvětluje starosta města Alan Tomášek a dodává: „Počítá se s plně automatizovaným provozem, kdy by systém měl umět číst značky aut. Těm, kteří mají zaplaceno, se závora otevře automaticky. Nicméně koordinace nájezdu návštěvníků se bez obsluhy neobejde a rovněž skoro 13 tisíc metrů čtverečních ploch bude třeba uklízet. Hledáme tak ekonomický model, ve kterém bude terminál dobře sloužit svému účelu a zároveň bude pro obec co nejvýhodnější.“

Zábavné vzdělávání na území východních Krkonoš

Zábavné vzdělávání na území východních Krkonoš

3. 8. 2020

Zábavné vzdělávání na území východních Krkonoš

ČS Pec pod Sněžkou

ČS Pec pod Sněžkou

3. 8. 2020

Po rekonstrukci opět v provozu

Pozvánka na Krakonošův guláš 2020

Pozvánka na Krakonošův guláš 2020

15. 7. 2020

Pozvánka na účast v soutěží o nejlepší Krakonošův guláš, která se b...