Stavba parkovacího terminálu začne už letos

Vydáno 24. 4. 2018

Pec pod Sněžkou letos připravuje výstavbu parkovacího terminálu v blízkosti čerpací stanice. Pec má velkou šanci na tento projekt za 160 milionů korun získat dotaci 54 milionů.

Jednou z podmínek ovšem je, že stavba bude zahájena v roce 2018 a dokončena v roce 2020. I proto dostane terminál přednost před stavbou parkovacího domu ve Velké Úpě, o kterém se původně uvažovalo jako o prvním. Navíc se má v letošním roce realizovat zastřešení parkoviště, budoucího překladiště nad starou poštou. To by znamenalo, že v centru Úpy nebude v létě možnost parkování. Což vzhledem k plánovanému otevření Herní krajiny není možné.

Terminál rozšíří kapacitu parkování ve městě o 450 míst. V budoucnu tu budou stavět autobusy i skibusy. Parkovací dům v Úpě čeká opakování výběrového řízení. Cena, kterou stavební firmy nabídly, byla vyšší, než bylo plánováno. Město proto nechalo projekt upravit a zároveň snížit původně plánovanou kapacitu 361 parkovacích míst na 320. To umožní zvolit jinou technologii založení stavby, celý projekt zlevnit a hlavně zkrátit dobu jeho realizace.

„Jakmile bude před dokončením první stavba, začne se s realizací té druhé. Nelze dopustit, aby město nemělo v provozu alespoň jednu z dotčených parkovacích ploch. Budování infrastruktury a parkovacích domů je krok, který přímo souvisí se stavbou lanovky na Sněžku. Ekonomická situace města je díky ní velmi dobrá. Je ale jasné, že nechat návštěvníky parkovat podél silnice a nemít pro ně kvalitní a systémové řešení dopravy není možné. Na „papírové“ přípravě projektů se pracovalo posledních několik let. Teď přichází doba realizace. To bude současně znamenat dopravní omezení a stavební ruch, který se částečně dotkne návštěvníků i místních. Za toto dočasné nepohodlí se jménem vedení města omlouvám. Přínos a význam těchto staveb pro město je ale nezpochybnitelný,“ říká starosta Alan Tomášek.

Slovanu se daří – má širokou základnu i zastoupení v reprezentaci

Slovanu se daří – má širokou základnu i zastoupení v reprezentaci

15. 12. 2019

TJ Slovan Pec má v současné době 95 členů, z toho 52 závodníků. Sna...

Zahájení zimní sezóny

Zahájení zimní sezóny

6. 12. 2019

V Peci pod Sněžkou se podle plánu mají sjezdovky otevřít v sobotu 1...

Sportík: nový sportovní lyžařský kroužek

Sportík: nový sportovní lyžařský kroužek

7. 11. 2019

SkiResort Live otevírá nový sportovní lyžařský kroužek. Přihlášky j...