Terminál dohnal zpoždění díky slabší zimě

Vydáno 1. 5. 2020

Slabá zima, která potrápila podnikatele v Peci pod Sněžkou a ve Velké Úpě, přála stavařům. Umožnila jim pokračovat ve výstavbě dopravního terminálu.

Od poloviny ledna se betonuje nájezdová rampa, což byly práce, se kterými se počítalo na jaro. Koncem srpna či na začátku září by tak mělo dojít na finální práce, jako jsou podlahové stěrky. Na konci podzimu by mohl být terminál uveden do zkušebního provozu.

Terminál má sloužit návštěvníkům už příští zimu a s kapacitou 450 vozů by měl pojmout jednodenní hosty, kteří dosud v hezkých dnech parkovali podél silnice z Pece do Úpy. Posloužit má i části vícedenních klientů. „Součástí terminálu budou toalety a hlavně vyhřívaná čekárna a překladiště. To uvítají zejména ti hosté, kteří dosud při cestě na ubytování na boudách překládali svá zavazadla na parkovištích a na svého dopravce pak čekali za deště i sněžení,“ vysvětluje starosta města Alan Tomášek a dodává: „Počítá se s plně automatizovaným provozem, kdy by systém měl umět číst značky aut. Těm, kteří mají zaplaceno, se závora otevře automaticky. Nicméně koordinace nájezdu návštěvníků se bez obsluhy neobejde a rovněž skoro 13 tisíc metrů čtverečních ploch bude třeba uklízet. Hledáme tak ekonomický model, ve kterém bude terminál dobře sloužit svému účelu a zároveň bude pro obec co nejvýhodnější.“

Staňte se součástí DNA Krkonoš

Staňte se součástí DNA Krkonoš

3. 5. 2022

Paměť Krkonoš spustila nový projekt DNA Krkonoš, který zkoumá osídl...

Otevření Herní krajiny Pecka

Otevření Herní krajiny Pecka

21. 4. 2022

Oficiální zahájení letního provozu herní krajiny Pecka bude 30. dub...

Na cestě do Pece pod Sněžkou probíhají opravy mostů

Na cestě do Pece pod Sněžkou probíhají opravy mostů

16. 4. 2022

V Temném Dole směrem do Pece pod Sněžkou nyní probíhá rozsáhlá revi...