Jan Čepelák ovládl sjezd horských kol Czech DH Open Race v Peci pod Sněžkou

Vydáno 9. 8. 2015

Závodu se zúčastnilo 54 bikerů a bikerek. První tři závodníky od sebe v cíli dělilo 9 vteřin

Technickou sjezdovou trať z Hnědého vrchu do Pece pod Sněžkou ovládl Jan Čepelák z týmu Bikestrike.com v čase 2:21,852. Na druhém a třetím místě dojeli Jakub Říha (Cyklo Švec) v čase 2:25,551 a Jan Pavlas (Bikestrike.com) s časem 2:30,701.

Kategorii žen opanovala časem 3:49,352 Barbora Tesařová, na druhém a třetím místě skončily Denisa Vávrová v čase 3:57,339 a Lenka Lechmanová (KrabCycles ­ Kona) s časem 4:06,148.

Mezi muži v kategorii nad 35 zvítězil Lukáš Jirkovský (Kolarumburk) v čase 2:32,023, na druhém a třetím místě dojeli Aleš Višňák (Free­Slow­Riders) v čase 2:48,995 a Jiří Číla (Shaman) s časem 2:56,076.

Kategorii juniorů do 18 let s přehledem opanoval Tomáš Skalka (Rollhaus) s časem 2:44,231, stříbro a bronz vybojovali Marek Mervart (Dookie.cz) v čase 2:50,999 a David Havel (Rollhaus) s časem 3:06,343.

V nejmladší kategori žáků do 15 let pak zvítězil Martin Brza (KrabCycles ­ Kona) s časem 2:54,564, kterého na stupně vítězů doprovodili druhý Albert Skaunic (GoFreestyle.cz) s časem 3:19,011 a třetí Martin Doulík (Doulík) s časem 3:36,354.

Pořadatelé závodu se netají přáním v příštím roce v Peci pod Sněžkou pořádat jeden ze závodů Českého poháru ve sjezdu na horských kolech: „Downhillová trať Bramberk díky své různorodosti a technicky náročným pasážím splňuje všechny parametry, a proto doufáme, že tu v nadcházející sezóně přivítáme ty nejlepší sjezdaře z České republiky.” řekl Daniel Kopecký, pořadatel závodu.