COVID-19 - aktualizace k 9. 4. 2020

Vydáno 9. 4. 2020

Aktualizované informace k životu a pohybu v destinaci Pec pod Sněžkou v době coronavirové krize.

Opatření vlády

V pondělí 6. dubna 2020 byla přijata nová opatření v souvislosti s nouzovým stavem.

Nová opatření:

  • Od 7. dubna 2020 od 00.00 hod se umožňuje provozovat individuální venkovní sporty. Dále je možné vykonávat venkovní sportovní aktivity bez ochranných prostředků dýchacích cest, pokud je dodržena bezpečná vzdálenost mezi osobami nejméně 2 metry.
  • Od 7. dubna 2020 od 00.00 hod se rozšiřuje výjimka ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje v provozovnách stanovená dne 12. března 2020 na sběrny a výkupy surovin a kompostárny.
  • Od 9. dubna 2020 od 00.00 hod se se rozšiřuje výjimka ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje v provozovnách stanovená dne 12. března 2020 na provozovny hobbymarketů a prodejny a servisy jízdních kol.
  • Od 9. dubna 2020 od 00.00 hod se nařizuje všem provozovnám s udělenou výjimkou ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje v provozovnách stanovené dne 12. března 2020, zajistit u vchodůdezinfekční prostředky a ochranné rukavice, což nově neplatí pouze pro potraviny ale již pro všechny otevřené provozovny. Všichni zákazníci v otevřených provozovnách musí dodržovat hygienickou vzdálenost dva metry mezi jednotlivými osobami. Provozovny jsou také povinny vyvěsit informační letáky s novými mimořádnými opatřeními, které budou ke stažení na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Dále dojde ke změně možnosti výjezdu z území České republiky. Bude možné, aby všechny osoby mohly vyjet do zahraničí za účelem nezbytně nutné cesty. Při návratu na území České republiky bude povinně této osobě nařízena domácí karanténa v délce 14 dnů.

Co to pro Vás znamená

1) Parkoviště v Peci pod Sněžkou i Velké Úpě fungují v běžném provozu. Parkoviště u Kapličky je aktuálně zdarma.

2) Lanová dráha na Sněžku zůstává mimo provoz i přes Velikonoce.

3) Turistika i další venkovní sporty jsou povolené, viz. informace výše. Dbejte ovšem zvýšené bezpečnosti, chovejte se solidárně a dodržujte práva a povinnostmi za nouzového stavu

4) Na základě rozhodnutí ředitele společnosti TRANSPORT Trutnov s.r.o. dojde počínaje dnem 9.4.2020 k obnovení běžného provozu sběrného dvoru ve Velké Úpě. Sběrný dvůr odpadu bude opět provozován v běžné pracovní době (PO, ČT, SO).

Děkujeme za zohlednění.

Podzimní dovolená

Podzimní dovolená

11. 9. 2023

Hledáte místa, kde se můžete zahřát a zároveň si užít kouzlo podzim...

Uzavření cyklistické sezóny a výsledky Krakonošova guláše

Uzavření cyklistické sezóny a výsledky Krakonošova guláše

2. 9. 2023

Zářijový měsíc v Peci pod Sněžkou přinesl dvě nezapomenutelné událo...

Vítejte v Krajině pod Sněžkou

Vítejte v Krajině pod Sněžkou

18. 8. 2023

Užijte si dovolenou s výhodami Karty hosta, která platí v Peci pod ...