Druhý ročník Krakonošova cyklomaratonu zná své vítěze

Vydáno 4. 8. 2015

Silniční závod česko-polským pohraničím, měl letos dvě různé trasy a přilákal kromě většího počtu závodníků i mnoho fanoušků cyklistiky. Organizátoři ze Svazku obcí Východní Krkonoše připravili pro závodníky tratě dlouhé 140 a 93 kilometrů se startem i cílem v Trutnově.

Druhý ročník KRAKONOŠOVA CYKLOMARATONU zažil strhující finále a pobavil malé i velké účastníky. O vítězství v hlavním závodu na 140 km se bojovalo doslova do posledního metru, kdy si v napínavém finiši dojel pro vítězství s pouhou desetinou vteřiny náskoku Václav Nežerka, závodník Lawi - Author Teamu.

Pro prvenství v kratší trase na 93 km si dojel polský jezdec Tomasz Lukawski. Kompletní informace a výsledky najdete zde:

Závody si v rámci cyklomaratonu užily i ti nejmenší... Na pět desítek dětí se s vervou vrhlo do závodění o fajn ceny a hlavně zážitky:) Dopolední program zpestřilo zábavné vystoupení agentury VOSA, odpoledne pak rozproudila trutnovská kapela JAKŽ TAKŽ.

ůležitou součástí KRAKONOŠOVA CYKLOMARATONU jsou také samotní fandící diváci, kteří vytvářejí závodu tu správnou nezapomenutelnou atmosféru. Jako NEJ obec celého závodu byla samotnými závodníky zvolena obec Malá Úpa, před druhým Trutnovem a Žacléřem na třetím místě.

Fotografie: Josef Vaishar