O korunu Svatého Václava a předání šeku za vydražené obrazy

Velká Úpa - kostel Nejsvětějěí Trojice 29. 9. 2019

Zveme Vás do kostela Nejsvětější Trojice ve Velké Úpě, kde v neděli 29. září proběhne hned několik akcí spojených s dětmi z místní školy. Začátek akce v 11:00.

  • * Symbolické předání šeku za vydražené obrazy místních dětí pro Nadační fond Šance onkoláčkům
  • * Dětská mše za zdraví a štěstí dětí z celého světa
  • * Vyhlášení výsledků soutěže O korunu Svatého Václava

V květnu namalovaly a nakreslily děti ze ZŠ Pec pod Sněžkou dvanáct obrázků na výstavu k výročí vysvěcení kostela ve Velké Úpě. Po výstavě přišla myšlenka využít je pro dobrý účel a tak byly vloženy do aukce ve prospěch Nadačního fondu Šance onkoláčkům - fond má celorepublikovou působnost a pomáhá rodinám s nemocnými dětmi (nejenom onkologickými) nést náklady běžného provozu. Výtěžek aukce sice fyzicky v rukou mít nebudou (posílají se přímo nadaci), přesto však děti předají symbolický šek do rukou ředitelky nadace.

Následně proběhne dětská mše za zdraví a štěstí dětí z celého světa, kde zazpívají děti z místní ZŠ Pec pod Sněžkou.

O korunu Svatého Václava je výtvarná soutěž pro děti z okolních základních škol v souvislosti se svátkem Sv. Václava. Obrázky budou vystaveny v prostorách kostela a proběhne zde i vyhlášení vítězů. Podmínky soutěže naleznete zde.

__________________________________________

 DRAŽBA OBRAZŮ pro nadační fond Šance onkoláčkům

Pokud byste se chtěli zapojit do dražby obrázků od místních dětí, kdy výtěžek půjde pro nadační fond, tak veškeré ostatní informace naleznete na stránce místního kostela zde.

 

O korunu Svatého Václava a předání šeku za vydražené obrazy